Ισλανδία Ισλανδια τι να κανω τον φεβρουαριο

Dalamaidis

Member
Μηνύματα
55
Likes
206
Με αυτη την εταιρια νοικιασαμε και εμεις. Φανταστικη εξυπηρετηση. Ενω ειχαμε κλεισει jimny λογο του οτι ειχαμε πολλες αποσκευες και ειμασταν 3 μας εδωσε απο μονος του hyundai tuschon αυτοματο χωρις καμια επιπλεον χρεωση. (8 ημερες 320 ευρω μας βγηκε με παραλαβη και παραδοση στο αεροδρομιο).

Το προγραμμα ειναι πολυ καλο αλλα πολυθ λιγες μερες για να απολαυσεις το ομορφοτερο φωτογραφικο πεδιο του κοσμου

Λογο δουλειας δεν εχω και πολυ χρονο αλλα θα ποσταρω την ιστορια με τα δικα μου tips για το ταξιδι.
 

winshell

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Με αυτη την εταιρια νοικιασαμε και εμεις. Φανταστικη εξυπηρετηση. Ενω ειχαμε κλεισει jimny λογο του οτι ειχαμε πολλες αποσκευες και ειμασταν 3 μας εδωσε απο μονος του hyundai tuschon αυτοματο χωρις καμια επιπλεον χρεωση. (8 ημερες 320 ευρω μας βγηκε με παραλαβη και παραδοση στο αεροδρομιο).

Το προγραμμα ειναι πολυ καλο αλλα πολυθ λιγες μερες για να απολαυσεις το ομορφοτερο φωτογραφικο πεδιο του κοσμου

Λογο δουλειας δεν εχω και πολυ χρονο αλλα θα ποσταρω την ιστορια με τα δικα μου tips για το ταξιδι.
Ευχαριστώ πολύ! Το ξέρω ότι είναι λίγες οι μέρες αλλά δυστυχώς, ήταν το μόνο εφικτό σε τιμές πρόγραμμα που κατάφερα να βγάλω για πτήσεις από Αθήνα, άσε που επειδή έκλεισα τα εισιτήρια 7 μήνες πριν, στην ουσία μόνο την Μεγάλη εβδομάδα που πέφτει και η αργία της Πρωτομαγιάς στην μέση, δεν θα είχε πρόβλημα με την δουλειά του ο άντρας μου.

Μια ερώτηση όποτε μπορείς: Με το δίπλωμα τελικά τι έκανες; Γιατι και ο άντρας μου που θα οδηγεί, έχει το ροζ το χάρτινο.

Ευχαριστώ!
 

Dalamaidis

Member
Μηνύματα
55
Likes
206
Πρεπει να αναγραφεται το ονοματεπωνυμο με λατινικους χαρακτηρες. Οποτε για να ειστε σιγουροι καντε το ευρωπαϊκου τυπου
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
καλώς όρισες και περιμένω με αγωνία την ιστορία!Λατρευωωωω Ισλανδία!:clap:
 

Dalamaidis

Member
Μηνύματα
55
Likes
206
Την ειχα λατρεψει απο τα 15 μου οταν επεσε στα χερια μου ενα ταξιδιωτικο περιοδικο με αφιερωμα σε αυτη. Οποτε δεν ηταν ενα συνηθησμενο ταξιδι.
Προσωπικα ηταν προσκυνημα (ενταξει μην κοποϊδευτε :Ρ)

Πραγματικα 2 -3 φιλοι που ειδαν φωτογραφιες στην φαση του 1ου ξεσκαρταρισματος εμειναν αποσβολωμενοι.

Θα ειναι πολυ δυσκολο να διαλεξω
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.417
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Οχι, δε κοροιδευουμε καθολου, ζηλευουμε ομως (θανατηφορα)
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Γεια σας παιδιά, σκεφτόμαστε να παμε 10 μερες τον προσεχη Φεβρουαριο στην Ισλανδια . Ψάχνοντας στο ιντερνετ για αυτοκίνητο βρηκα μια εταιρεία την sadcars. Τρομερή τιμη για 10 μερες στα 280 ευρω για ενα μικρού κυβισμού. Σε πολλες ιστορίες λενε οτι δεν χρειάζεται μεγαλο αυτοκινητο αρκει να εχει λαστιχα για χιονι.
Η ερωτηση μου ειναι αν αξιζει να κανω το ring road η καλυτερα να παω σε συγκεκριμενα μερη. Τι προτείνετε;
Λογω μπάτζετ,ψαχνω να βρω τις φθηνότερες τιμες,σε ξενοδοχεία (σλιπινγκ μπαγκ),φαι κτλ.
Βέβαια θα ηθελα να δω τα ice cave,να κανω μπανιο αναμεσα στις τεκτονικες πλακες,να δω (αν) το βόρειο σέλας, καταρράκτες...
Ευχαριστώ πολύ
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ring road, Φεβρουάριο?? Πιθανοτατα δε θα το καταφέρεις, ειδικα με το αμαξι που λες.
Μπανιο στις τεκτονικες πλακες, στο Thingvellir εννοείς λογικά, νομιζω δεν παίζει. .
Κατα τα λοιπα, ψαηε τι δραστηριοτητες εχει για χιονια κτλ, και λογικα θα χαρειτε και το σέλας! ;)
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Βρηκα οτι το μπανιο ειναι διαθεσιμο ολο τον χρονο https://www.dive.is/diving-snorkeling-tours/snorkeling-day-tours/silfra-snorkeling-day-tour/ .
Εχω διαβασει πολλα για την χωρα αλλα ακομα αναρωτιεμαι αν αξιζει τον Φεβρουαριο.
Η ιστορια σας (στην Ισλανδια) ειναι καταπληκτικη!
Ευχαριστω για την απαντηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.250
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom