Ισοθερμικά εσώρουχα

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εγω πάντως τιτα που κοίταξα τον καίρο έλεγε -1 με 1
pardalitsa...όπως και να το κάνεις στο βερολινο εχει αρκετό κρύο...μπορει να λεει -1 με 1 αλλά να αισθανεσαι οτι έχει πολυ λιγοτερο...
αυτα που ανεφερει η ερση ειναι τα αυτονοητα...εγω φευγω αυριο..
καλο σου ταξίδι!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
φιλεναδα καλο ταξιδι, καλα να περασετε και καλη χρονια να εχουμε!!!
καλή χρονιά mio!!
ευχομαι και σε εσας να περασετε τέλεια στο ταξίδι σας στο Λονδινο..
τα λεμε με τον καινουργιο χρόνο...
πόσο γρήγορα τελικά περνάει ο χρόνος...
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους είμαι νέο μέλλος , και ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως δουλεύει. Θα πας ένα ταξίδι 8 μέρες στο Βερολίνο 3 Μαρτίου, και έχω τρομοκρατηθεί γιατί μου λένε όλοι ότι κάνει κρύο πάρε ισοθερμικά. Γενικά δεν κρυώνω παρά πολύ αλλά δεν ξέρω και τι κλίμα έχει εκεί. Αν έχει κάποιος κάποια εμπορία από αυτήν την εποχή θα με βοηθούσε ευχαριστώ.
 

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Καλησπέρα σε όλους είμαι νέο μέλλος , και ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως δουλεύει. Θα πας ένα ταξίδι 8 μέρες στο Βερολίνο 3 Μαρτίου, και έχω τρομοκρατηθεί γιατί μου λένε όλοι ότι κάνει κρύο πάρε ισοθερμικά. Γενικά δεν κρυώνω παρά πολύ αλλά δεν ξέρω και τι κλίμα έχει εκεί. Αν έχει κάποιος κάποια εμπορία από αυτήν την εποχή θα με βοηθούσε ευχαριστώ.
Απο εμπειρια πέρισι φεβρουάριο στο Μπανσκο στη Βουλγαρια με -12 θα σου πω πως ειχα ντυθει εγω..

Το πρωτο βραδυ ΔΕΝ ειχα βαλει ισοθερμικο παρα μονο βαμβακερές κάλτσες, αθλητικά γυμναστηρίου nike, το τζιν μου, ενα κοντομάνικο φλις και μπουφαν του snowboard. Λες και πάω βόλτα το σκυλο μου στην Αθηνα.. Περπάτησα 3 τετράγωνα και ξυλιασα. Το επόμενο βράδυ εβαλα μαλλινες κάλτσες, τα ίδια αθλητικά, ισοθερμικο κολάν που φοράω στο χιονοδρομικο με το ισοθερμικό του μπλουζάκι, το ίδιο φλίς και το ίδιο μπουφάν και στα 3 τετράγωνα περπατημα δεν καταλαβα ΚΑΝ οτι εχει κρυο.

Γνωμη μου ειναι να δωσεις χρηματα για ισοθερμικα πανω κατω για να εισαι safe. Αν ιδρωσεις (πχ οπως εγω στο χιονοδρομικο) απλά τα πλένεις στο νεροχυτη της τουαλέτας με ότι να ναι και τα στεγνωνεις στο καλοριφερ το βραδυ ωστε να ειναι καθαρα για την επόμενη μέρα.

Αν δεν περπατησεις πολυ πιστευω 2 μέρες μπορείς να τα φορέσεις χωρίς πλύσιμο.

Για φλις σου προτεινω μαγαζακια που πουλάνε στρατιωτικά είδη και είδη κυνηγιου, θα το πάρεις 20? ενω αν πας να πάρεις κατι απο μαγαζι με ειδη σκι θα δωσεις 60+... :)
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Καλησπέρα ευχαριστώ για την βοήθεια. Έχω σκοπό να πάρω ισοθερμικά γιατί δεν θα αντέξω το κρύο. Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Βερολίνο είναι δύσκολο να βρεις διαμέρισμα για 8 άτομα? Θα πάμε μια παρέα 8 άτομα και δυσκολευόμαστε να βρούμε κάποια σχετικά οικονομική λύση για διαμονή καθώς ήμαστε φοιτητές όλοι. Η ξέρεις που μπορώ εδώ να ζητήσω γνώμη? είμαι λίγες μέρες μέλος και έχω μπερδευτεί
 

Anastsa

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Sri Lanka
παω πραγα βουδαπεστη μεσα δεκεμβριου. Δλδ -15 C περιπου.
ειμαι κρυουλιαρης, νοτιος, ως ωρας καθε ταξιδι ευρωπη το εκανα καλοκαιρι ή ενδιαμεσες εποχες

για να μην πεθανω,πρεπει να παρω ολο αυτο το καρο απο ισοθερμικα και φλις;

με ταμειον μειον τι προτεινετε;
φτηνα ισοθερμικα καταδερμα πανω κατω, απο στρατιωτικα ειδη, και καθημερινη χειμωνιατικη αμφιεση εν αθηνεσι(μπουφαν νορμαλ, γαντια, βαμβακερες καλτσες) φτανουν;
γιατι με αυτα ελπιζω σε 40? για ισοθερμικα ενω το φουλ πακετ που περιγραφετε θελει 200 και εξω(με μποτες και μπουφαν μεσα).

αρα να παω και να μην τρωω λογω ενδειας αλλα να μαι τζετ απο θερμοκρασια ή να παω ως εχει και να γυρισω με γαγγραινα,πνευμονια και μισες βολτες στην πολη λογω αγκυροβολησης σε ζεστα cafe?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
παω πραγα βουδαπεστη μεσα δεκεμβριου. Δλδ -15 C περιπου.
ειμαι κρυουλιαρης, νοτιος, ως ωρας καθε ταξιδι ευρωπη το εκανα καλοκαιρι ή ενδιαμεσες εποχες

για να μην πεθανω,πρεπει να παρω ολο αυτο το καρο απο ισοθερμικα και φλις;

με ταμειον μειον τι προτεινετε;
φτηνα ισοθερμικα καταδερμα πανω κατω, απο στρατιωτικα ειδη, και καθημερινη χειμωνιατικη αμφιεση εν αθηνεσι(μπουφαν νορμαλ, γαντια, βαμβακερες καλτσες) φτανουν;
γιατι με αυτα ελπιζω σε 40? για ισοθερμικα ενω το φουλ πακετ που περιγραφετε θελει 200 και εξω(με μποτες και μπουφαν μεσα).

αρα να παω και να μην τρωω λογω ενδειας αλλα να μαι τζετ απο θερμοκρασια ή να παω ως εχει και να γυρισω με γαγγραινα,πνευμονια και μισες βολτες στην πολη λογω αγκυροβολησης σε ζεστα cafe?

που τα ξεθαψες αυτο το cult θέμα βρε μπαγασα :shock::shock::shock:.
φθηνα ισοθερμικά δες στα intersport ( etirel μάρκα ),μια φορα τα αγοράζεις και κανεις πολλες φορες απόσβεση
μπλουζα μακρυ μανίκι και κολαν ( αν θες μαζι με κάλτσες ) και εισαι ετοιμος για τρελά κρύα .
Πάντως μην παίρνεις όρκο οτι θα εχει -15 !!!

Τα ζεστα καφε ειναι ιδανική λύση ;)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν διαβασεις τις σελιδες 1-8 αυτου του θεματος θα ενημερωθεις αψογα!:haha::haha::haha:
 

Anastsa

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Sri Lanka
ναι τις διαβασα...

βεβαια ψηνομαι τρελα για την εμπειρια του *@κρυου.
δλδ χρηστο πιστευεις οτι με τα 2 αυτα ισοθερμικα ειμαι οκ χωρις μπουφαν ειδικο και μποταρες;
μου ξανανοιγεις τα φτερα!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι ..αμα αγορασεις την σωβρακοφανελλα θα εισαι οκ...πηγαινε στο intersport όπως λεει ο χρήστος...βεβαια εμενα μου στοιχησαν γυρω στα 70 ευρώ τα helly hansen....
αν εχεις χρονο δες και στο amazon..ισως τα βρεις φθηνοτερα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.375
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom