Παλαιστίνη Ιορδανία Ισραήλ Ισραήλ, Παλαιστίνη, Ιορδανία

Εριθελγη

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Ναι απο εκεί πήγαμε ( είναι πολύ κοντά στην Ιεριχώ )
αλλά με διαβατήρια χωρίς visa και νοικιασμένο ιχ απο Ισραήλ φάγαμε πόρτα !!!.
Ραμάλα όχι δεν πήγαμε λόγω περιορισμένου χρόνου .
Να ξέρεις ότι το να κυκλοφορείς με ενοικιαζόμενο ιχ με πινακίδες Ισραήλ δεν είναι πρόβλημα σε παλαιστινιακά εδάφη και ειδικά αν έχεις και Ελληνικό διαβατήριο είσαι και φίλος .

Θα σου πώ μόνο ενα μικρό περιστατικό .
Είμαστε Ιεριχώ και σταματάω εντός μιας στρογγυλής πλατείας για να βγάλω φωτογραφίες .Ερχεται δίπλα μου τροχονόμος ( που βρεθηκε άραγε ??) με ρωτάω αν θέλω κάτι ? του απαντώ οτι είμαι απο την Ελλάδα και θέλω να βγάλω μερικές φωτό μόνο το απέναντι τζαμί

Ρυθμίζει την κυκλοφορία μιας και είχα σταματήσει στο εσωτερικό πλατείας με χτυπάει στην πλάτη φευγοντας και μου λέει οτι Ελληνες και Παλαιστίνιοι έιμαστε αδέλφια .
Καλησπέρα Σας δώσανε αυτοκίνητο ενοικιαζωμενο να το οδηγήσετε στη Παλαιστίνη χωρίς πρόβλημα ? Πρόκειται να ταξιδέψω σύντομα και δε μπορώ να βρω άκρη με τα ενοικιαζωμενα αυτοκίνητα διότι θα μένω Βηθλεέμ και θέλω να κινηθώ και Παλαιστίνη και ισραηλ ......εάν μπορείτε να με βοηθήσετε .......σας ευχαριστώ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Το είπαμε και σε άλλο topic, δεν είναι το θέμα να σου δώσουν αυτοκίνητο (τα λεφτά τους θα τα πάρουν, δεν τους νοιάζει), εσύ δε θα είσαι καλυμμένη ασφαλιστικά κλπ...
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Καλησπέρα σε όλους!
Σκεφτόμαστε τον Δεκέμβριο να κάνουμε ένα ταξίδι 14 ημερών ξεκινώντας από Τελ -Αβίβ, να επισκεφθούμε Αγίους Τόπους και να περάσουμε στην Ιορδανία απ΄όπου και θα επιστρέψουμε. Γνωρίζει κάποιος από εσάς ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να περιηγηθούμε μέσα στο Ισραήλ, αφού δεν θέλουμε να νοικιάσουμε αμάξι.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πρακτορείο ή κάποιον οδηγό για τις μεταφορές μας;
Ευχαριστώ πολύ!! :)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλησπέρα σε όλους!
Σκεφτόμαστε τον Δεκέμβριο να κάνουμε ένα ταξίδι 14 ημερών ξεκινώντας από Τελ -Αβίβ, να επισκεφθούμε Αγίους Τόπους και να περάσουμε στην Ιορδανία απ΄όπου και θα επιστρέψουμε. Γνωρίζει κάποιος από εσάς ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να περιηγηθούμε μέσα στο Ισραήλ, αφού δεν θέλουμε να νοικιάσουμε αμάξι.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πρακτορείο ή κάποιον οδηγό για τις μεταφορές μας;
Ευχαριστώ πολύ!! :)
Επικοινώνησε με το Πατριαρχείο Ιεροσολύμων να σου συστήσει Παλαιστινιακό πρακτορείο με Έλληνα ξεναγό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom