Ισραήλ

Ποιά ταξιδιωτική ιστορία θέλετε να παραμείνει;


  • Total voters
    26
  • Poll closed .

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ο πόλεμος των 6 ημερών είναι γραμμένος με τρόπο κατανοητό σε ένα πιο "μυημένο" κοινό που έχει εντρυφήσει αλλού σε τέτοιου είδους ιστορίες. Αντίθετα το Shalom Israel ταιριάζει πιο πολύ στην φιλοσοφία αυτού εδώ του φόρουμ. Αν έπρεπε οπωσδήποτε να δώσω μία ψήφο θα ήταν στην δεύτερη ιστορία. Δεν είναι κρίμα όμως μιας και την έγραψες την πρώτη να την φάει η μαρμάγκα;
Θα μπορούσαν μάλιστα να ενσωματωθούν σε μία ιστορία εντελώς εναλλακτική όπου το πρώτο κομμάτι θα ήταν το σουρεαλιστικό και το δεύτερο το καθαρά περιηγητικό σε κάθε κεφάλαιο.
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Ψήφισα τον πόλεμο των 6 ημερών και δαγκωτό μάλιστα όπως ο φίλος μου ο Glosoli.
Αλλά σίγουρα θα μπορούσαν να παραμείνουν και οι δύο καθώς απευθύνονται σε διαφορετικό αναγνωστικό κοινό.
Ό,τι κι αν αποφασισθεί πάντως, σ' ευχαριστώ για μια πραγματικά απροσδόκητη ιστορία
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάποτε που μια ιστορία ενσωμάτωνε και φανταστικά πρόσωπα σε αληθοφανείς ρόλους, πάντως, είχε γίνει ένας μικρο-χαμός... Εδώ δεν έχουμε ίδια περίπτωση (αληθοφανούς), αλλά...
Προσωπικά δε με ενοχλεί να παραμείνουν και οι 2. Στο κάτω κάτω, και οι 2 τέκνα διανόησης είναι. Το να διαγράψουμε κάποια, είναι σα να καίμε ένα βιβλίο (όσο καλό ή κακό και να είναι αυτό, απλά δεν το καίμε).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα γιατι τετοιος προβληματισμος βρε παιδια !
Γιατρε τι χολοσκας αν ειναι τιμιο ή οχι...δεν τιθεται θεμα τιμιοτητας εδω.
Η Ιωαννα Μπαλλα με καλυψε απολυτα.
Καλωσοριζουμε το διαφορετικο κ το πρωτοτυπο!
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Ναι το πρόσθεσα. Όσοι ψηφίσατε ξαναψηφίστε. :xmas_mrgreen:
Είχα ψηφίσει όταν ήταν 2 οι επιλογές την ανατρεπτική περιπέτεια του πράκτορος. Τώρα, όμως, που προστέθηκε η τρίτη επιλογή, δεν μου επιτρέπει να ξαναψηφίσω.
Γιατί? :mad:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
1)ΚΙΚΗ σου περισεψαν τιποτα ληγμενα,γιατι σκεφτομαι να ξαναδιαβασω
την πρωτη?.
2)dmdoc. ειναι η πρωτη ιστορια που την εχω διαβασει 5-6 φορες.
:xmas_lol::xmas_lol: Έχω λιώσει!

1)Κι εγώ σκέφτομαι να την ξαναδιαβάσω γιατί
2)κι εγώ την διάβασα κάμποσες φορές αλλά λόγω ξανθού και γενικότερης κούρασης θεώρησα πως μάλλον δεν έφτασαν τελικά .. (ή δεν φτάνω εγώ...)

Οπότε γιατρέ μην την σβήσεις την πρώτη, πρέπει να βρω την κατάλληλη ξεκούραστη νοητικά στιγμή ώστε να την ξαναδιαβάσω.. (με ληγμένα ή χωρίς)
Σοβαρά τώρα, κράτα και τις 2, τι ερωτήσεις είναι τούτες, άλλωστε η δημοσκόπηση δείχνει ήδη τι πρέπει να κάνεις.. Αλλά ας μην μακρυγορώ, είναι ωραίο να μιλάνε άλλοι για σένα..



Βρήκα απολαυστικό τον πόλεμο των έξι ημερών, αλλά ποιος είναι ο κανόνας του φόρουμ που απαγορεύει να υπάρχουν δύο ιστορίες?
Αν είναι θέμα συνείδησης καλύτερα να βρεις κάτι άλλο για να νοιώθεις τύψεις!

Στο κάτω κάτω, και οι 2 τέκνα διανόησης είναι. Το να διαγράψουμε κάποια, είναι σα να καίμε ένα βιβλίο (όσο καλό ή κακό και να είναι αυτό, απλά δεν το καίμε).
Γιατρε τι χολοσκας αν ειναι τιμιο ή οχι...δεν τιθεται θεμα τιμιοτητας εδω.
Καλωσοριζουμε το διαφορετικο κ το πρωτοτυπο!
Ατρόμητε υπερπράκτορα, τι αμφιβολίες και τι δισταγμοί είναι αυτοί; Γιατί να αφαιρεθεί η μια εκ των δυο; Να παραμείνουν και οι δυο!!
Η μια για τον απλό τουρίστα-περιηγητή και η άλλη για τον μυημένο στην πλεκτάνη της διεθνούς κατασκοπείας , του μυστικού πολέμου και των αντιτρομοκρατικών επιχειρήσεων.
Άσε που ακόμα έχουμε έλλειμμα ιστοριών για τη σπουδαία αυτή χώρα, μην ενδώσεις στη θέληση και τα ύπουλα κελεύσματα του εχθρού αφαιρώντας κάποια από τις δυο. Και επειδή πάντα πρωτοτυπώ, σου ζητώ να γράψεις και τρίτη ιστορία!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλά αυτό πια είναι τρομερό μάρκετινγκ! Δεν είχα διαβάσει καμία και λόγω αυτού του θέματος μόλις τέλειωσα και τις 2. Αν και κατάλαβα το ύπουλο σχέδιό σου για να προσελκύσεις αναγνώστες, θα είμαι υπεράνω και θα ρίξω τη ψήφο μου στην τρίτη επιλογή. Και τώρα πάω σούπερ μάρκετ να αγοράσω azax που κάνει τα τζάμια αόρατα.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μήπως να αλλάξω επάγγελμα;




Αν με κατάλαβες,δεν μετράω μία ως πράκτωρ...:xmas_sad:
Όχι, και ως πράκτωρ πρέπει να είσαι μετρ του μάρκετινγκ (βλέπε James Bond) οπότε είσαι σε σωστό δρόμο.
Ανησυχητικό βέβαια είναι που σε κατάλαβα μέχρι κι εγώ, που φημίζομαι για το πόσο κουτορνίθι είμαι σ'αυτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.899
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom