Ιστορία του Μήνα - Αύγουστος - Σεπτέμβριος 2014

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Συγχαρητήρια σε όλους - νικητές και μη- για τη προσπάθειά τους! :)
Συγχαρητήρια και σε εμάς που διαβάζουμε και ψηφίζουμε! (Πολλή δουλειά - πολλή δουλειά) :p
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Άσσο από ημίχρονο μας είχε η Αμπχαζία, την έχω διαβάσει τρεις φορές την ιστορία. :D Και, όπως είπε και η Ισαβέλλα, είμαστε ολίγον προκατειλημμένοι με τα της Σοβιετίας, τι να κάνουμε. Άλλοι τη βρίσκουν με Φίτζι και Σολομώντες. :rolleyes::rolleyes:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ευχαριστώ πολύ όσους ψήφισαν την ιστορία μου για αυτό το ιδιαίτερο ταξίδι! :)

Περα από τη συγκλονιστική περιγραφή της @dim kyr, σε αυτό τον διαγωνισμό υπήρχαν πολλές αξιόλογες ιστορίες για μακρινούς και κοντινούς προορισμούς. Από τις περιόδους που είχε πέσει δημιουργικός αναβρασμος στο forum! :p

Συγχαρητήρια στη @dim kyr , στο @dimosf και τους @KonstantinosAlyona για τις υπέροχες ιστορίες τους, αλλά και σε όσους μπορεί να μην "διακριθηκαν", αλλά τα γραπτά τους μας συντροφεύσαν και μας έβαλαν ιδέες τότε (πχ η εμμονή που με είχε πιάσει για κούπα δράκουλα μετά την ιστορία της @zmaria, την οποία κατάφερα και απέκτησα δύο χρόνια μετά :D ).

Να ευχαριστήσω επίσης και πάλι τη dim για την πολύτιμη βοήθεια της όταν ετοιμαζα την εξορμηση στο Κιργισταν! :) :) Αυτή η κοπέλα πάντα εκεί, πρόθυμη να μοιραστεί τις γνώσεις της και να βοηθήσει. Να ξέρετε ότι δεν είναι όλοι έτσι. Σε καμια περίπτωση. :)

Όσο για την αγάπη για τη Σοβιετια, είναι εκεί και αδιαπραγματευτη. :)

Να είμαστε καλά και να ταξιδεύουμε. :) :)
 
Last edited:

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.083
3 στα 4 και δεν είναι κάτι που μου συμβαίνει πάντα. Άλλες φορές πετυχαίνω 1 ή 2 ιστορίες και επιλέγω και κάποια που συχνά είναι για λιγότερο mainstream γούστα.Συγχαρητήρια κι από μένα στους νικητές!!!! Αγαπάμε πρώην Σοβιετία.:D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.417
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Συγχαρητήρια για τους νικητές αλλά κυρίως για τις δυο φιλενάδες μου που διαθέτουν και συγγραφικό ταλέντο αλλά και πηγαίνουν πάντα σε προορισμούς ανεξερεύνητους, βοηθώντας εμάς να τους επισκεφτούμε αργότερα.
Η ΕΣΣΔ θριάμβευσε ακόμα μια φορά, χωρίς καν να χρησιμοποιηθούν σταλινικές μέθοδοι!
Και στα επόμενα με υγεία !
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Η ΕΣΣΔ θριάμβευσε ακόμα μια φορά, χωρίς καν να χρησιμοποιηθούν σταλινικές μέθοδοι!
Και στα επόμενα με υγεία !
Αν ο χρηματισμός δεν αποτελεί σταλινική μέθοδο, τότε ναι: δεν χρησιμοποιηθηκαν σταλνικές μεθόδοι.
Νταξ... μπορεί να μου έφυγαν 2-3 χιλιάρικα ευρώ αλλά κατάφερα να κλέψω βραβείο απο τους συνοδοιπόρους μου.
Ευχαριστω αυτούς που μπαίνουν στον κόπο, διαβάζουν και ψηφίζουν. Για αυτούς που δεν με ψήφισαν βέβαια εε.... με 3-4 μήνες στα γκουλάγκ θα στρώσουν.
Ροζ γουρούνι μου αν θυμάμαι καλά εσυ είσαι αυτός με τις περισσότερες ημιτελείς ιστορίες, εγώ έρχομαι 2η. Για αυτό το ξεμπροστιασμα υπεύθυνη βέβαια είναι η Ισαβέλλα.
Μπράβο στην φίλη μου uderwater, στον πάντοτε πολυτιμο dimosf και στον "έχω βισμα απο Ρωσία" KonstantinosAlyona.
Ας συνεχίσουμε συντρόφια έτσι κι κάποτε η πρωην Σοβιετία θα έχει περισσοτερους τουρίστες κι απο την Ταυλάνδη, το Τατζικισταν θα αποτελεί θερετρο αναψυχής των απανταχού μπον βιβέρ ενω το Κιργιστάν θα κατατροπώσει το Παρίσι και την Ρώμη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν είμαι από αυτού που συνηθίουν να λένε ότι δυσκολεύτηκαν, τι καλές ήταν οι ιστορίες αυτό το μήνα κλπ, αλλά αυτός ο διαγωνισμός μου φανηκε ο δυνατότερος στον οποίον έχω ψηφίσει. Πάρα πολύ δυνατές τουλάχιστον 3 ιστορίες.

ΜΕτά θα έχει και διαγωνισμό έτους; Δεν το λέω στα αστεία.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.083
Αν ο χρηματισμός δεν αποτελεί σταλινική μέθοδο, τότε ναι: δεν χρησιμοποιηθηκαν σταλνικές μεθόδοι.
Νταξ... μπορεί να μου έφυγαν 2-3 χιλιάρικα ευρώ αλλά κατάφερα να κλέψω βραβείο απο τους συνοδοιπόρους μου.
Ευχαριστω αυτούς που μπαίνουν στον κόπο, διαβάζουν και ψηφίζουν. Για αυτούς που δεν με ψήφισαν βέβαια εε.... με 3-4 μήνες στα γκουλάγκ θα στρώσουν.
Ροζ γουρούνι μου αν θυμάμαι καλά εσυ είσαι αυτός με τις περισσότερες ημιτελείς ιστορίες, εγώ έρχομαι 2η. Για αυτό το ξεμπροστιασμα υπεύθυνη βέβαια είναι η Ισαβέλλα.
Μπράβο στην φίλη μου uderwater, στον πάντοτε πολυτιμο dimosf και στον "έχω βισμα απο Ρωσία" KonstantinosAlyona.
Ας συνεχίσουμε συντρόφια έτσι κι κάποτε η πρωην Σοβιετία θα έχει περισσοτερους τουρίστες κι απο την Ταυλάνδη, το Τατζικισταν θα αποτελεί θερετρο αναψυχής των απανταχού μπον βιβέρ ενω το Κιργιστάν θα κατατροπώσει το Παρίσι και την Ρώμη.
Εγώ πάντως όταν ψήφιζα την ιστορία σου σκεφτόμουν πόσες ακόμα ιστορίες σου, με απίθανες περιπέτειες,θα ψηφίσω σε διαγωνισμούς αν και όταν με το καλό τις τελειώσεις.Είπαμε κι άλλοι αργούμε να ολοκληρώσουμε ιστορίες αλλά όχι κι έτσι ρε παιδί μου!!!!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εγώ πάντως όταν ψήφιζα την ιστορία σου σκεφτόμουν πόσες ακόμα ιστορίες σου, με απίθανες περιπέτειες,θα ψηφίσω σε διαγωνισμούς αν και όταν με το καλό τις τελειώσεις.Είπαμε κι άλλοι αργούμε να ολοκληρώσουμε ιστορίες αλλά όχι κι έτσι ρε παιδί μου!!!!
Α! και εγώ νόμιζα ότι σκεφτόσουν τα 120 ευρώ που τσέπωσες. 50 ευρώ παραπάνω από τους υπολοιπους. Ετσι όμως κραταμε ψηλά το ήθος και τις ηθικές αρχές του φόρουμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.262
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom