Ιστορία του Μήνα - Φεβρουάριος - Μάρτιος 2015

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Σχολιάζουμε βέβαια αλλά ακόμη δεν ανακοινώθηκαν επίσημα τα αποτελέσματα από την διαχείριση ( = @katkats ).....

Μήπως εξετάζονται οι ενστάσεις; :D
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Τρέχουμε, τρέχουμε αγαπητέ!

Παίρνουμε όμως ανάσα και ανακοινώνουμε τα αποτελέσματα:

1η θέση
ο @hydronetta με την ιστορία Μια φορά κι έναν καιρό ήταν μια χώρα που τη λέγαν Υεμένη

2η θέση
η @LULLU με την ιστορία Εκουαδορ/ Γκαλαπαγκος νησια της εξελιξης..

3η θέση
o @gelf με την ιστορία Κάτω από τη σκιά του συντρόφου Μάο.

Συγχαρητήρια στους νικητές, αλλά και σε όλους τους συγγραφείς των καταπληκτικών ταξιδιωτικών ιστοριών αυτού του μήνα!

Ενημερώνω τους λίγους, αλλά πιστούς φίλους του διαγωνισμού ότι θα κάνουμε ένα διάλειμμα στην Ιστορία του Μήνα και θα επανέλθουμε δριμύτεροι και μαυρισμένοι τον Σεπτέμβριο.

Καλό καλοκαίρι!

:playball:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Συγχαρητήρια σε όλους τους νικητές!

Μακάρι όλοι οι διαγωνισμοί να έχουν τόσο δυνατό υλικό όσο αυτός!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ευχαριστώ θερμά για τη διάκριση σε έναν ομολογουμένως δύσκολο διαγωνισμό.
Είναι από τις ιστορίες που έγραψα με αγάπη (πρόλογος) αλλά και πόνο καρδιάς (επίλογος)... Και προέκυψε (ευτυχώς) όχι ιδιαίτερα μακροσκελής....
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, βραβευμένους και μη.
Χάρηκα για την αυξημένη συμμετοχή.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
ευχαριστω πολυ παιδια για τη ψηφο σας.. ελπιζω να συνεχισουμε να γραφουμε ολοι και να ταξιδευουμε και μεσα απο τις ιστοριες ολων ...
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Και εγώ 2 στα 3!Συγχαρητήρια σε όλους,ήταν ένας ενδιαφέρων και δύσκολος διαγωνισμός!
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Ο σύντροφος Μάο (πρόεδρος Μάο, όπως με διορθώνει συνεχώς ένας Μαοϊκός φίλος μου) ελάμβανε σε οποιαδήποτε εκλογική διαδικασία (όποτε και αν γινόταν), ποσοστό άνω του 99,9999999999999999999%.
Στην παρούσα περίπτωση έπεσε κάτω από αυτό το ως άνω λογικό ποσοστό. Ο σύντροφος Μάο ευχαριστεί αυτούς που ψήφισαν την ιστορία μου.
Για τους υπόλοιπους η διαδικασία είναι η γνωστή. Είναι γνωστή στα πλαίσια της πολιτιστικής επανάστασης. Θα οδηγηθούν άμεσα με βοήθεια ερυθροφρουρών σε καταλύματα επιμόρφωσης, όπου θα αποστηθίσουν τις σκέψεις του συντρόφου Μάο,

18.JPG


προφανώς στην κινεζική γλώσσα

005.jpg


και στη συνέχεια ύστερα από εικοσαετία θα είναι ελεύθεροι να διαδώσουν τις σκέψεις του συντρόφου Μάο.

Και τώρα ας σταματήσω το μαύρο χιούμορ, για να ευχαριστήσω αυτούς που ψήφισαν την ιστορία μου και αυτούς που δεν την ψήφισαν και να δώσω συγχαρητήρια σε όσους γράφουν ιστορίες και σε αυτούς που έγραψαν τις ιστορίες, του παρόντος διαγωνισμού. Οι ιστορίες οδηγός για τα ταξίδια μας.
Ιδιαίτερα οι ιστορίες του @hydronetta, του οποίου είμαι και φανατικός αναγνώστης. Και όχι μόνο για την ιστορία της πρώτης θέσης, αλλά και για την ιστορία για Μαυριτανία και Σενεγάλη, επειδή η ιστορία του, αυτή, μου θύμισε ένα παλιό ταξίδι, με φίλο που δυστυχώς έχω χάσει. Το ταξίδι εκείνο αποσκοπούσε στην αναζήτηση αφρικάνικης μουσικής.
Επίσης συγχαίρω τη @LULLU για την εξαιρετική ιστορία της, την @underwater για την ιστορία του Μαρόκου που βοήθησε και το δικό μου ταξίδι εκεί, καθώς και τον @misha 19 για την ιδιαίτερη ιστορία του.
Επαναλαμβάνω, συγχαρητήρια σε όσους γράφουν ιστορίες. Μεγάλες και μικρές.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Συγχαρητήρια στους νικητές, 2/3 κι εγώ. Λέμε λέμε, αλλά και πάλι 44 άτομα ψήφισαμε μόνο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Οι ψηφοφόροι αυξήθηκαν κατά 6 ή 15%.Άντε την επόμενη φορά να φθάσουμε τους 50..:(
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
566
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια!
2/3 κ εγωω :/ ... κοφυφαιες ιστοριες ολες μπραβο παιδες !
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Συγχαρητήρια στους νικητές Μπράβο παιδιά !!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.714
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom