ΚΡΗΤΗ !!!

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
αν θάχεις ΙΧ και βάλεις τις παραλίες σε τελευταία προτεραιότητα σε 7 μέρες την γυρίζεις όλη.
Μπα δυσκολο το βλέπω για 7 μέρες ...με μια σχετικη ανεση θαλεγα γυρω στις 10 μερουλες...
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Σιγά σιγά οργανώνω το ταξίδι με τις πληροφορίες σας. Μόλις κατέβω από το αεροδρόμιο πάω Κνωσό για ξενάγηση κι από κει το απόγευμα κάπου κοντά στην Ελούντα για διαμονή 2 νύχτες, ώστε να μπορώ να βγω το βράδυ στα Μάλια-Χερσόνησο, να δω και τον Αγ. Νικόλαο-Ελούντα. 3η μέρα αναχώρηση για Ιεράπετρα μάλλον. Πώς σας φαίνεται η αρχή??
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.306
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σιγά σιγά οργανώνω το ταξίδι με τις πληροφορίες σας. Μόλις κατέβω από το αεροδρόμιο πάω Κνωσό για ξενάγηση κι από κει το απόγευμα κάπου κοντά στην Ελούντα για διαμονή 2 νύχτες, ώστε να μπορώ να βγω το βράδυ στα Μάλια-Χερσόνησο, να δω και τον Αγ. Νικόλαο-Ελούντα. 3η μέρα αναχώρηση για Ιεράπετρα μάλλον. Πώς σας φαίνεται η αρχή??
από Ελούντα επιστροφή Χερσόνησο!!!! αν δε βαριέσαι οκ.
θα πας για Αγγλίδες...μόνος θάρθεις;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
από Ελούντα επιστροφή Χερσόνησο!!!! αν δε βαριέσαι οκ.
θα πας για Αγγλίδες...μόνος θάρθεις;
Σιγα βρε Αντωνη.....δεν παει στην ακρη του κοσμου......Εγω θα ελεγα να αποφυγει τελειως τα Μαλλια και τη Χερσονησο..
βαλε τα αθλητικα σου και κανε μια βολτα στη Πανω Ελουντα ιστορικο χωριο με καλντεριμια και δεν θα παραληψεις να πας και στο χωριο Μαυρικιανό γυρω στα 10 λεπτα απο Ελουντα αλλα η θεα ειναι απιστευτη
Αποφυγε την ακρως τουριστικη Πλακα για φαγητο, μονο καφε αξιζει και φροντισε να πας μερα η θεα στη Σπιναλογκα ειναι ομορφη
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Με την αραβωνιαστικιά μου θα πάω. Είμαι πολύ μπερδεμένος τώρα. Ηθελα να δώ την νυχτερινή ζωή της Χερσονίσου και των Μάλιων. Μάλλον θα βγάλω έξω κάποια μέρη απο την νότια Κρήτη όπως την Ιεράπετρα και τα Μάταλα για να προλάβω.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Με την αραβωνιαστικιά μου θα πάω. Είμαι πολύ μπερδεμένος τώρα. Ηθελα να δώ την νυχτερινή ζωή της Χερσονίσου και των Μάλιων. Μάλλον θα βγάλω έξω κάποια μέρη απο την νότια Κρήτη όπως την Ιεράπετρα και τα Μάταλα για να προλάβω.
Ποιος σου ειπε ευλογημενο μου παιδι να πας στα Ματαλλα????
πηγα προσφατα....η μαυρη παρακμη....ο απολυτος ξεπεσμος
Τωρα αν προτιμας το καταποντισμο της Χερσονησου και των Μαλλιων(που βλεπεις τα χαλια τους καθε χρονο στη τηλεοραση) απο την Ιεραπετρα τις νοτιες παραλιες και ιδιως τη Χρυση (γαιδουρονησι)...... για το νεαρο της ηλικιας σου θα σου δωσω αφεση αμαρτιων
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εγω θα το καταλαβαινα εως ενος σημειου αν πηγαινε μονος ή αντροπαρεα...
Αλλα με την κοπελια οπωσδηποτε να τα αποφυγεις και να ακουσεις την απο πανω μου!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.306
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Από τώρα και στο εξής όσοι ζητάτε ινφος για Κρήτη
να λέτε πρώτα την οικογενειακή σας κατάσταση. :D
για τους ερωτευμένους :kissing2: έχω γράψει που πρέπει να πάνε
άσε Μάλια και πήγαινε Χερσόνησο μόνο και να είναι ηλιοβασίλεμα. ο κόσμος είναι αξιοπρεπής
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Για τον Πλακιά Ρεθύμνου τι έχετε να πείτε?? Αξίζει να πάω κι απο κει?? Για τα Σφακιά???
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για τον Πλακιά Ρεθύμνου τι έχετε να πείτε?? Αξίζει να πάω κι απο κει?? Για τα Σφακιά???
O Πλακιας ειναι ενα ψαροχωρι νοτια του Νομου δεν ειναι κατι το ουαου....αλλα θα βρεις καλη παραλια για μπανιο αρκει, (να μη φυσαε)ι και οικονομικο φαγητο
Γενικα ολες οι παραλιες μεχρι το Φραγκοκαστελο ειναι κρυσταλινες ,και απο εκει προχωρας για Φραγκοκαστελο -Σφακια, ανεβαινεις απο Ιμπρο και καταληγεις παση θυσια στις Βρυσες για φαγητο πανω στο παταμι
Εξαρτατε την αφετηρια που εχεις....αν ξεκινησεις απο Χανια η διαδρομη ειναι αναποδα δηλαδη Βρυσες - Ιμπρος- Σφακια- Φραγκοκαστελο Πλακιας
Αν ομως ξεκινας απο Χερσονησο....οχι... μη το τολμησεις
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
O Πλακιας ειναι ενα ψαροχωρι νοτια του Νομου δεν ειναι κατι το ουαου....αλλα θα βρεις καλη παραλια για μπανιο αρκει, (να μη φυσαε)ι και οικονομικο φαγητο
Γενικα ολες οι παραλιες μεχρι το Φραγκοκαστελο ειναι κρυσταλινες ,και απο εκει προχωρας για Φραγκοκαστελο -Σφακια, ανεβαινεις απο Ιμπρο και καταληγεις παση θυσια στις Βρυσες για φαγητο πανω στο παταμι
Εξαρτατε την αφετηρια που εχεις....αν ξεκινησεις απο Χανια η διαδρομη ειναι αναποδα δηλαδη Βρυσες - Ιμπρος- Σφακια- Φραγκοκαστελο Πλακιας
Αν ομως ξεκινας απο Χερσονησο....οχι... μη το τολμησεις
Αυτή την διαδρομή θα την κάνω από τα Χανία προς Σφακιά και Φραγκοκαστελο. Οπότε βάζω και τις Βρύσες στο πρόγραμμα που δεν ήξερα τίποτα γι αυτές. Θα σε ακούσω.. Κάτι άλλο!!! Για Ανόγια τι λέτε, να περάσω κι απο κει?? Κανα Κρητικό γλέντι που θα πετύχω??
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..κανονισε το προγραμμα σου οπως σου λεει ο Αντωνης..για το παραδοσιακο γλεντι στειλε μηνυμα οποτε θα εισαι προς Ελουντα να σου πως που θα παιζει ο Χαρης Παρασκακης ασκομπαντουρα....καταπληκτικος...το καλοκαιρι εχουν συνεχως συναυλιες και γλεντια...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.810
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom