Κένυα Σεϋχέλλες Κένυα και Σεϋχέλλες

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.985
Και επειδή "ο έρωτας με έρωτα περνάει" και για να γίνω πιο σαφής: ο μόνος τρόπος να συνέλθεις από το ταξίδι από το οποίο μόλις γύρισες είναι να κάνεις σκέψεις για το επόμενο, ανοίγω το εξής θέμα:

Σκέφτομαι το επόμενό μου ταξίδι να είναι συνδυασμός Κένυα (σαφάρι) και Σεϋχέλλες (για τη λατρεία μου προς τις παραλίες).
Επειδή ένα τέτοιο ταξίδι είναι ιδιαίτερα ακριβό (γι' αυτό και δεν το βλέπω νωρίτερα από του χρόνου και βάλε :() και επειδή δεν ξέρω, αν στην τελική μπορούν και να συνδυασθούν αυτά τα 2, θα ήθελα να μου πείτε γνώμες, ιδεές, προτάσεις σχετικά με πτήσεις, ξενοδοχεία και γενικότερα για την όλη οργάνωση ενός τέτοιου ταξιδιού.

Ευχαριστώ!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Kι εγω που νόμιζα ότι εχω πρόβλημα που με το που γυρναω από ταξίδι σχεδιάζω το επόμενο...:bleh:
Να παρηγορηθω δηλαδη!!
Ειναι κι άλλοι "αρρωστοι" σαν κι εμενα!!:haha::haha:
Αλήθεια από που γυρισες? Και Καραιβικη που σχεδιαζεις για που??
Δεν ξερω αν συνδιαζεται,αλλα Κενυα-Σευχελες ακουγεται σουπερ!!:clap:
Ενας γνωστός μου παντως που πηγε ,μου ειπε οτι οι Σευχέλες συνδιαζονται πολυ καλα και οικονομικα με Αγιο Μαυρικιο!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Vario μπες σε ενα σαιτ μεγαλου ταξιδιωτικου πρακτορειου να παρεις τις πρωτες πληροφοριες και για μετα εχουμε τους ειδικους go2dbeach και GTS,και αλλα παιδια απο το φορουμ,που εχουν παει εκει.
Μεχρι να φυγεις θαχεις γινει φωστηρας:haha:
Μ`αρεσεις....... ο ταξιδιωτικος κατηφορος δεν εχει σταματημο.!!!:haha::haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.985
Vario μπες σε ενα σαιτ μεγαλου ταξιδιωτικου πρακτορειου να παρεις τις πρωτες πληροφοριες και για μετα εχουμε τους ειδικους go2dbeach και GTS,και αλλα παιδια απο το φορουμ,που εχουν παει εκει.
Μεχρι να φυγεις θαχεις γινει φωστηρας:haha:
Μ`αρεσεις....... ο ταξιδιωτικος κατηφορος δεν εχει σταματημο.!!!:haha::haha:
Με βλέπω σε κέντρο απεξάρτησης από τα ταξίδια....:bleh::haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.985
Kι εγω που νόμιζα ότι εχω πρόβλημα που με το που γυρναω από ταξίδι σχεδιάζω το επόμενο...:bleh:
Να παρηγορηθω δηλαδη!!
Ειναι κι άλλοι "αρρωστοι" σαν κι εμενα!!:haha::haha:
Αλήθεια από που γυρισες? Και Καραιβικη που σχεδιαζεις για που??
Δεν ξερω αν συνδιαζεται,αλλα Κενυα-Σευχελες ακουγεται σουπερ!!:clap:
Ενας γνωστός μου παντως που πηγε ,μου ειπε οτι οι Σευχέλες συνδιαζονται πολυ καλα και οικονομικα με Αγιο Μαυρικιο!
Όχι όχι! Δεν είσαι η μόνη καθώς φαίνεται!:D
Γύρισα από Ταϋλάνδη. Καραϊβική πάντα παίζει και θα παίζει στο μυαλό μου και πρώτη και καλύτερη η Τζαμάϊκα. Άλλη σκέψη είναι το Μεξικό αλλά πάνω-κάτω γι 'αυτά όλο και κάτι έχει γραφτεί και ξέρω......για συνδυασμό Κένυα-Σεϋχέλλες δεν το έχω ακούσει από κάποιον να το έχει κάνει και γι' αυτό θα ήθελα καμιά πληροφορία....
Μαυρίκιο έχω πάει και ήταν super!
 

georgios

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ-ΛΑΟΣ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
οντως ειναι αρρωστια αυτο το να γυριζεις απο διακοπες και να σκεφτεσαι ποτε θα ξαναφυγεις και αυτο γινεται μεχρι να ξαναφυγεις και μετα παλι τα ιδια. αλλα το φαρμακο δεν το βρηκα ακομα, δηλ πασχω και εγω απο αυτη. μαλλον ειναι ανιατη ασθενεια
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Το σίγουρο είναι ότι είναι δυνατόν να συνδυαστεί!
Θυμάμαι ότι έχω δει μια παρόμοια εκδρομή από ένα κυπριακό πρακτορείο ταξιδίων.
Δυστυχώς, δεν θυμάμαι πως λεγόταν το πρακτορείο για να πάρεις μια γεύση.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.985
Το σίγουρο είναι ότι είναι δυνατόν να συνδυαστεί!
Θυμάμαι ότι έχω δει μια παρόμοια εκδρομή από ένα κυπριακό πρακτορείο ταξιδίων.
Δυστυχώς, δεν θυμάμαι πως λεγόταν το πρακτορείο για να πάρεις μια γεύση.
Πάντως σε μία πρώτη αναζήτηση που έκανα με gοogle δεν τον βλέπω να παίζει σα συνδυασμός στα ελληνικά, τουλάχιστον, πρακτορεία.
Θέλω να δώ και ποιές εταιρείες εκτελούν πτήσεις για να συγκρίνω τιμές.....έχω πολύ ψάξιμο....ούτε πόση ώρα είναι η συγκεκριμένη πτήση δεν ξέρω....:roll:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ναϊρόμπι πάντως πετάει και η airarabia και συνήθως δίνει το εισιτήριο στα 400 και κάτι.

 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.985
Α ναι! Μπράβο! Τώρα θυμήθηκα ότι είχε αναφερθεί και αυτή η εταιρεία σε παλιότερο θέμα! Ευχαριστώ που μου το θύμισες!:)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Και η egypt air.
Πράγματι ο συνδυασμός αυτός δεν υπάρχει στα ελληνικά πρακτορεία αλλά αν και είναι πολύ ενδιαφέρον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom