Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σευχαριστω,νασαι καλα για τις ευχες!!:lol:
εννοειται,οτι απο εκει θα πεταω τα κανατια..
τωρα πια...ουτε σευχελλες,ουτε τιποτα, πασχα μερες,απο την τηλεοραση θα με βλεπετε!!:cool:
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Επειδή πάω Κέρκυρα το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος γνωρίζει κανείς κανένα οικονομικό εστιατόριο στο κέντρο της πόλης; Αν είναι κα αυθεντικό Ιταλικό ακόμη καλύτερα. Δεν λέω καλό το etrusco αλλά λιγάκι τσιμπημένο!!!
Πάντως με τον καιρό την πατήσαμε. Δεν πειράζει θα ευχαριστηθούμε περισσότερες βόλτες στην πόλη
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Το etrusco σιγουρα ειναι καλο αλλα φωτια & λαυρα!Τωρα τι ειναι ανοιχτο απο Μαιο θα σου πει σιγουρα η meli μας!Καλα να περασεις στην "ομορφια" μας!:lol:
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Επειδή πάω Κέρκυρα το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος γνωρίζει κανείς κανένα οικονομικό εστιατόριο στο κέντρο της πόλης; Αν είναι κα αυθεντικό Ιταλικό ακόμη καλύτερα. Δεν λέω καλό το etrusco αλλά λιγάκι τσιμπημένο!!!
Πάντως με τον καιρό την πατήσαμε. Δεν πειράζει θα ευχαριστηθούμε περισσότερες βόλτες στην πόλη
Ειναι πολύ ωραιο..από όλες τις απόψεις (φαγητο, τιμές εκπληκτικό περιβάλλον) το ιταλικο στο στενο απέναντι απο το παλιό καφέ. νομίζω La famiglia..ρωτησε την meli για σιγουρια...ειναι πολύ καλό.
Οπως κ το Crista's..μέσα αλλά κ έξω..είναι κρεπερι..με πιάτα-κρέπες και δική του Σαγκριά!Αξίζει!! Κ τα δύο αξίζουν!! Ειδικα το ιταλικό μην το χάσεις!
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Ειναι πολύ ωραιο..από όλες τις απόψεις (φαγητο, τιμές εκπληκτικό περιβάλλον) το ιταλικο στο στενο απέναντι απο το παλιό καφέ. νομίζω La famiglia..ρωτησε την meli για σιγουρια...ειναι πολύ καλό.
Οπως κ το Crista's..μέσα αλλά κ έξω..είναι κρεπερι..με πιάτα-κρέπες και δική του Σαγκριά!Αξίζει!! Κ τα δύο αξίζουν!! Ειδικα το ιταλικό μην το χάσεις!
Σε ευχαριστώ ειδικά το La famiglia το είχα εντοπίσει και γώ
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
La Famiglia!!! Υπογραφω!!(αν σαρεσει το κοτοπουλο παρε πολαρολο ριγκατονε,δεν θα χασεις!!) Τρομερες πιτες ιδιαιτερες,στο τελος πανακοτα και αν αντεχεις σοκολατενιο πειρασμο!!
Μετα το La cucina στην πορτα ρεμουντα. (χειροποιητα μακαρονια με γαριδες)
Αυτα για βραδυ! Σε ιταλικη κουζινα.
Αλλες πληροφοριες θελετε??:)
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
La Famiglia!!! Υπογραφω!!(αν σαρεσει το κοτοπουλο παρε πολαρολο ριγκατονε,δεν θα χασεις!!) Τρομερες πιτες ιδιαιτερες,στο τελος πανακοτα και αν αντεχεις σοκολατενιο πειρασμο!!
Μετα το La cucina στην πορτα ρεμουντα. (χειροποιητα μακαρονια με γαριδες)
Αυτα για βραδυ! Σε ιταλικη κουζινα.
Αλλες πληροφοριες θελετε??:)
μμμ!! κάνει πείνα ή εγω πεινάω; Από τιμές τι λένε τα μαγαζιά;
Έχω ακούσει και για τον τρύπα αλλά λίγο υπερεκτιμημένο το κόβω
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
50-70 ευρω το ζευγαρι.
Ο τρυπας ειναι ακριβος ,αλλα πο την άλλη δεν μπορεις να φανταστεις τι περναει απο μπροστα σου!!!:shock:
Ασε και πειναω κι εγω....Βεβαια,αν δεν εισαι πολλα κυβικα,δεν αντεχεις με τιποτα!!!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Εμενα μου αρεσε & στην πιπεριτσα(στο πλακαδο του Αγιου).Ενα αλλο που ειχε ηρεμια & ωραιες γευσεις ηταν το βενετσιανικο πηγαδι(venetian well)στην πλατεια της Κρεμαστης,τιμες normal.;)
 
Μηνύματα
777
Likes
621
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Αυθεντικά ιταλικά (με ιταλούς ιδιοκτήτες) και πολύ φθηνότερα από όλα τα παραπάνω είναι τα Da Giovanni (κοντά στο Σαρόκο), Il Vesuvio (Ποταμός) και Da Enzo (ανάμεσα σε Κοντόκαλι και Γουβιά).
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Το da giovanni το ξερω,τα αλλα δυο οχι.Ξερω παντως πως & το La famiglia εχει ιταλο σεφ & οτι η γυναικα του που δουλευει εκει ηταν μοντελο του Billy Bo(εγω ειμαι & του κους κους βλεπετε....:bleh: )Στον Ρουβα δεν εχω κατσει ποτε,αλλοι λενε καλο,αλλοι οχι,δεν ξερω....:roll:
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
An to La famiglia einai auto apenanti apo to palio kafe...einai arketa oikonomiko tha elega..! mporei kai ligotero apo 50 euro to zevgari.Emena mou aresan mexri k ta makaronia me kima!!!

(suggnwmi gia tous latinikous xaraktires!!!...provlima tou pc..mono gia simera!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.107
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom