Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Κάτι άλλο ακόμη, προς νότια Κέρκυρα αξίζει να πάω ή να επικεντρωθώ κεντρική και βόρια δεδομένου ότι πάω Παρασκευή βράδυ με Δευτέρα μεσημέρι.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Κάτι άλλο ακόμη, προς νότια Κέρκυρα αξίζει να πάω ή να επικεντρωθώ κεντρική και βόρια δεδομένου ότι πάω Παρασκευή βράδυ με Δευτέρα μεσημέρι.
Όπως το πες..Κάνε μια εκδρομή βόρεια, αν φτάσεις ως Κασσιώπη , κλείσε τραπέζι στο Little Italy!!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Εγω παντως μια φορα πηγα(στα τοσα χρονια που παω Κερκυρα)νοτεια & δεν ξαναπηγα!Καμια σχεση με το υπολοιπο νησι!Εσυ βεβαια που θα κατσεις για τοσο λιγο,ευχαριστησου την πανεμορφη πολη περισσοτερο!Στο pomo d oro,εχει παει κανενας;(πλατεια Σκαραμαγκα) Ειναι καλο;:roll:
 
Μηνύματα
777
Likes
621
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Εγω παντως μια φορα πηγα(στα τοσα χρονια που παω Κερκυρα)νοτεια & δεν ξαναπηγα!Καμια σχεση με το υπολοιπο νησι!Εσυ βεβαια που θα κατσεις για τοσο λιγο,ευχαριστησου την πανεμορφη πολη περισσοτερο!Στο pomo d oro,εχει παει κανενας;(πλατεια Σκαραμαγκα) Ειναι καλο;:roll:
Για παραλίες αξίζει η νότια Κέρκυρα, πχ Μαραθιάς, Ίσσος κλπ.
Η βόρεια όμως παραμένει πιο γραφική.

Όσο για τα εστιατόρια... Little Italy πολύ καλό, Pommodoro ουδέτερο.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καταρχας maragiorgos εχεις σουπερ-ενημερωση. Στο κους κους ειναι οπως τα λες@! Και τα 2 εστιατορια που προτεινω εχουν ιταλους ιδιοκτητες και μιλαω για την πολη της Κερκυρας. Προς τα εξω αυτα που ανεφερε ο tripdreamer1975 ειναι καλα,αλλα κατα την γνωμη μου,δεν εχουν την ιδια ποιοτητα. Για μενα,απλως καλα. Και οι τιμες που εγραψα εννοω με κρασι και ορεκτικα,σαλατα. Δεν νομιζω να ειναι ακριβα...:roll:
Pommodoro ουδέτερο,συμφωνω!!
Νοτια Κερκυρα εχει υπεροχες παραλιες,αλλα πρεπει λιγο να ξερεις που να πας...Για αυτη την εποχη,νομιζω κι εγω οτι αξιζει μια βόλτα βορεια Κερκυρα. Πηγαινε Αχαραβη,κατα προτιμηση απογευμα-βραδακι και πιες ενα ποτο στο Veggera! !!! Θα με θυμηθεις!!:clap:
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Μου την έχει δώσει αφάνταστα ο καιρός τέτοια γκαντεμιά ρε γ@#$%#το. Την προηγούμενη βδομάδα καιγόμασταν και τώρα είναι χειμώνας.
Θα μείνουμε στο chandris. Έχει μείνει κανείς; Πάντως δεν έχω ακούσει τα καλύτερα παρότι τετράστερο
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Πηγαινε Αχαραβη,κατα προτιμηση απογευμα-βραδακι και πιες ενα ποτο στο Veggera! !!! Θα με θυμηθεις!!:clap:
Αποψή μου οτι το Veggera έχει χαλάσει λίγο τα τελευταία χρόνια..Έχει ανοίξει και το Fuego και το έχουν παραμελήσει λιγάκι..
Προτείνω καφεδάκι/ποτό στο Piedra στο Μπαρμπάτι http://www.piedradelmar.gr/, ή ακόμα καλύτερα σε μια απο τις καφετέριες στον Αγ.Στέφανο..
 
Last edited by a moderator:

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
sapienza ,εχεις δικιο..Αν ηταν καλοκαιρι,δεν θα το προτεινα, καθολου καλο σερβις. Γινεται και χαμος απο κοσμο. Αλλα αυτη την εποχη,ειναι τελεια!! Και να προτεινω,αν φτασετε μεχρι Αριλλα,πατε στο Ammos!!! Ωραια κοκτειλ,καφεδακια,απεναντι θαλασσα ,πολυ ηρεμη κατασταση...
Ωραιο και το Piedra στο Μπαρμπατι,αλλα εγω ειμαι πιο πολυ του χαλαρου στυλ (βλ. Τζαμαικα):cool:..:haha::haha:
deja vu, μην το παιρνεις κατακαρδα! Ο καιρος στην Κερκυρα ειναι τρελλος τελειως...σαν τους κατοικους της εξαλλου..:bleh: μπορει σημερα να εχει καταιγιδα και αυριο να σκας απο την ζεστη!! Η προαισθηση μου λεει οτι θα εχεις καλο καιρο και θα περασεις τελεια!!!:clap:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
sapienza ,εχεις δικιο..Αν ηταν καλοκαιρι,δεν θα το προτεινα, καθολου καλο σερβις. Γινεται και χαμος απο κοσμο. Αλλα αυτη την εποχη,ειναι τελεια!! Και να προτεινω,αν φτασετε μεχρι Αριλλα,πατε στο Ammos!!! Ωραια κοκτειλ,καφεδακια,απεναντι θαλασσα ,πολυ ηρεμη κατασταση...
Ωραιο και το Piedra στο Μπαρμπατι,αλλα εγω ειμαι πιο πολυ του χαλαρου στυλ (βλ. Τζαμαικα):cool:..:haha::haha:
Μπα χαμός πλέον στο Veggera, δεν θα το λεγα οτι γίνεται,τουλάχιστον όπως παλιά..Τελευταία φορά που πήγα απογοητεύτηκα κι απ το σέρβις αλλα και γενικότερα...Κρίμα γιατί ήταν απ τα ωραιότερα μαγαζιά του νησιού και με πολύ καλά live...
Και το Piedra πάντως βραδάκι είναι χαλαρό γι αυτό μ αρέσει..

Deja vu πήγαινε και για ένα ποτάκι στη ταράτσα του Cavalieri , μη το χάσεις αυτό...
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Να στε καλα βρε παιδια,μπορει να χω (οπως ολοι!)τα προβληματα μου & μολις διαβασω κατι για Κερκυρα,αλλαζω....!!:clap: Το piedra (το χω ξαναγραψει)ειναι απ τα αγαπημενα μου!Meli,εσενα δηλαδη θα σου αρεσει ενα καφε(χαλαρουα)στον Αι Γορδη(μικρο με ξυλινο πατωμα),που ειναι σε τετοιο στυλ οπως σου αρεσει,να δεις πως το λενε......το οποιο ειναι πολυ πιο καλο(για μενα που & εγω θελω πιο χαλαρα)απ οτι ενα αλλο παλι στον Αι Γορδη που πηγα περυσι ενα μεσημερι για μπυριτσα & γινοταν ο κακος χαμος με την μουσικη στο απειρο!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Deja vu,πως περασες στο νησι?Meli,ειχε πολυ βροχη;:shock:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καθολου!!!:clap:
Η προαισθηση μου βγηκε αληθινη!!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.029
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom