Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια.
Παντως παιδια εμενα το φαρμακο μου στην κυριολεξια ειναι οταν βαζω στο μυαλο μου αυτον τον ευλογημενο τοπο!Αχχ βρε τυχεροι ολοι εσεις που θα πατε το Πασχα....πιειτε & ενα καφεδακι στο grec για μενα.....!
 

giorgopap

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
ποιεs περιοχεs θα προτεινατε για διαμονη στην Κερκυρα για οικογενεια που να συνδιαζει καλεσ παραλιεs καλο φαγητο και κοντα στο κεντρο τηs ποληs?
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια.
Κοντα στην πολη για οικογενεια πιστευω οτι ειναι προς μπενιτσες,παλαιοκαστριτσα,Δασια,εχει πολλα που ειναι κοντινες αποστασεις απο την πολη.Απο παραλιες εχει παααρα πολλες για να διαλεξεις,αναλογα τι θελεις,εμεις για παραδειγμα λατρευουμε μπαρμπατι,αι γορδη,ερμονες.Αλλα & στο κανονι που μενουμε εμεις ειναι μια χαρα για να γυριζεις ανετα απ την βραδυνη βολτα στην πολη!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Οι καλυτερες παραλιες ειναι στην βορεια Κερκυρα,αλλα δεν ειναι κοντα στην πολη...Ποια εποχη θελεις να πας? εχει σημασια..αν πας Ιουνιο ωραια ειναι Γλυφαδα-η πιο γνωστη παραλια του νησιου- αλλα πιο αργα πολυ κοσμο..Δασια κοντα στην πολη,αλλα οχι ωραια παραλια. Μπαρμπατι ωραια,αλλα βοτσαλο,στο λεω αυτο λογω των παιδιων που συνηθως θελουν αμμο..Κοντογιαλος παλι ειναι ωραια και κοντα παλι,οπως η Γλυφαδα. Βεβαια για ολα θα χρειαστεις αυτοκινητο.. Πες μας περισσοτερα ,ποσες μερες και τα γουστα σου για να βοηθησουμε...:)
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια.
Αν & πηγαινω καθε καλοκαιρι Κερκυρα,δεν εχω αξιωθει ακομα να παω στο Καλαμι(μετα το Μπαρμπατι)για πειτε μου,ειναι ωραια;Εχει & παραλια για μπανιο Η μονο λιμανακι;
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Αν & πηγαινω καθε καλοκαιρι Κερκυρα,δεν εχω αξιωθει ακομα να παω στο Καλαμι(μετα το Μπαρμπατι)για πειτε μου,ειναι ωραια;Εχει & παραλια για μπανιο Η μονο λιμανακι;

Παραλία έχει!!!!Εννοείται οτι αξίζει!!Το λιμανάκι είναι δίπλα η Κουλούρα!!!Καλάμι και Κερασιά λίγο πιο μετά είναι απ τις αγαπημένες μου παραλίες!!!

afarm4.static.flickr.com_3535_3867890534_cb35c8e018.jpg
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Παραλία έχει!!!!Εννοείται οτι αξίζει!!Το λιμανάκι είναι δίπλα η Κουλούρα!!!Καλάμι και Κερασιά λίγο πιο μετά είναι απ τις αγαπημένες μου παραλίες!!!
Συμφωνώ και επαυξάνω!!! :clap::clap:

Για να σε πείσουμε για του λόγου το αληθές, ορίστε και άλλη μια φωτο από το Καλάμι:


Υπέροχες παραλίες και οι δυο (Καλάμι και Κερασιά). Επίσης μου αρέσει πολύ μια παραλία μετά το Καλάμι (δε θυμάμαι αν είναι πριν ή μετά την Κερασιά) πολύ πριν φτάσουμε Κασσιώπη που συνήθως έχει πολύ λιγότερο κόσμο γιατί δε φαίνεται και πολύ από το δρόμο, αλλά δεν ξέρω πώς λέγεται. Αφήνεις το αυτοκίνητο στο δρόμο και κατεβαίνεις από ένα μονοπατάκι. Sapienza, μήπως ξέρεις πως λέγεται η συγκεκριμένη παραλία;
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Επίσης μου αρέσει πολύ μια παραλία μετά το Καλάμι (δε θυμάμαι αν είναι πριν ή μετά την Κερασιά) πολύ πριν φτάσουμε Κασσιώπη που συνήθως έχει πολύ λιγότερο κόσμο γιατί δε φαίνεται και πολύ από το δρόμο, αλλά δεν ξέρω πώς λέγεται. Αφήνεις το αυτοκίνητο στο δρόμο και κατεβαίνεις από ένα μονοπατάκι. Sapienza, μήπως ξέρεις πως λέγεται η συγκεκριμένη παραλία;
Μάλλον εννοείς την σούπερ παραλία λίγο πριν το Αυλάκι -
γνωστή ως Καραβάκι(ανήκει στις Σινιές)!!!!Συνήθως πάς με βάρκα αλλα για τους "ψαγμένους" υπάρχει το μονοπάτι!!!!Εύχομαι αυτή η παραλία να παραμείνει όπως έχει -να μην την τιγκάρουν στις ξαπλώστρες και να μην φτιάξουν ποτέ το δρόμο!!!:clap:
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια.
Πολυ μου αρεσαν οι φωτο απο καλαμι,σιγουρα φετος θα παω!Εχεις δικιο sapienza,μακαρι να μην υπηρχε αυτος ο χαμος για καποιες παραλιες!Ρε παιδια,φετος που πηγα μπαρμπατι για πρωτη φορα,επαθα πλακα!Ασπρο βοτσαλο,ωραια νερα & καφεδακι η μπυριτσα σ αυτο το υπεροχο μαγαζι που δεν θυμαμαι το ονομα του,παντως απ την στιγμη που το βρηκαμε πηγαινουμε συχνα!Αχχ ποτε θα περασει ο καιρος να ξαναντικρησω το νησι "μου"!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Πολυ μου αρεσαν οι φωτο απο καλαμι,σιγουρα φετος θα παω!Εχεις δικιο sapienza,μακαρι να μην υπηρχε αυτος ο χαμος για καποιες παραλιες!Ρε παιδια,φετος που πηγα μπαρμπατι για πρωτη φορα,επαθα πλακα!Ασπρο βοτσαλο,ωραια νερα & καφεδακι η μπυριτσα σ αυτο το υπεροχο μαγαζι που δεν θυμαμαι το ονομα του,παντως απ την στιγμη που το βρηκαμε πηγαινουμε συχνα!Αχχ ποτε θα περασει ο καιρος να ξαναντικρησω το νησι "μου"!!!
Μήπως εννοείς το Piedra? Απίστευτο, αγαπημένο beach bar αλλα για να βρείς ξαπλώστρα εκέι τον Αύγουστο πρέπει να έχεις μέσον!!!:bleh:
Εκέι συχνάζει η elite τησ Κέρκυρας!!!
Piedra del mar - Beach Bar Restaurant - Barbati Beach Corfu
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια.
Ναι το piedra ειναι!Πολυ ωραιο μαγαζι!Πραγματι ειναι δυσκολο να βρεις ξαπλωστρα(εμεις παντως τελος Ιουνιου με Ιουλιο δεν εχουμε προβλημα)αλλα ξερω οτι μπορεις να τους πεις να σου "κλεισουν" ξαπλωστρα για την αλλη μερα(πολλοι το κανουν εκει).Παντως αξιζει,ωραιες ξαπλωστρες,καλη εξυπηρετηση,ομορφη μουσικουλα,& πρασινα νερα!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Ναι το piedra ειναι!Πολυ ωραιο μαγαζι!Πραγματι ειναι δυσκολο να βρεις ξαπλωστρα(εμεις παντως τελος Ιουνιου με Ιουλιο δεν εχουμε προβλημα)αλλα ξερω οτι μπορεις να τους πεις να σου "κλεισουν" ξαπλωστρα για την αλλη μερα(πολλοι το κανουν εκει).Παντως αξιζει,ωραιες ξαπλωστρες,καλη εξυπηρετηση,ομορφη μουσικουλα,& πρασινα νερα!

Και το βραδάκι επίσης πολύ ωραία ατμόσφαιρα, ιδανικό για ν απολαύσεις το ποτάκι σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom