Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
για την κρουαζιερα δεν θυμαμαι που το ειδα..αλλα θα το δω και θα σου πω..

και κατι αλλο..απο το αεροδρομιο..στην πολη πως παμε?
 

veatriki

Member
Μηνύματα
55
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία/Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδία
με ταξακι αλλα εχει και αστικο λεωφορειο... ειναι κοντα!
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
νο ταξακι..γιατι θελουμε εξοικονομακι χιχιχιιχ
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ευα σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες ...το Καναλ ντ αμουρ μου αρεσε πολυ!!!!!!
Μια ερωτηση ακομα...ενθουσιαστηκα με μια φωτο απο την παραλια των Περουλαδων.Ειναι προσβασιμη με αυτοκινητο?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οπου μαλλον εννοουν την παραλια Λογγας κατω απο το χωριο Περουλαδες.
 

Kate237

Member
Μηνύματα
103
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Ντου από παντού!
Μιας και βλέπω και ντόπιους να βοηθούν και να μας δίνουν καλές πληροφορίες εδώ για την Κέρκυρα, αλλά και μέλη που έχουν πάει και βοηθούν τους επόμενους..... πείτε μου σας παρακαλώ μια ταβέρνα για νόστιμη παστιτσάδα..... όχι ακριβή παρακαλώ. Δεν με νοιάζει αν είναι πάνω στο κύμα, κάτω από το κύμα ή ανάμεσα απ'το κύμα.... δεν με ενδιαφέρει αν θα τη φάω σε καφενείο του χωριού ή πάνω στη Σπιανάδα..... απλώς να την έχετε φάει και τη μνημονεύετε ακόμα!!
Ευχαριστώ....
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
ενα εχω να πω..ΑΠΟΡΩ..γιατι συζητατε για καλες παραλιες στη κερκυρα και οι γνωμες διιστανται τοσο πολυ..οταν υπαρχει η...ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΣΑ!
νταξει οκ..ποσο ωραια μπορει να ναι μια παραλια πια?
δεν αντεχοταν το ποσο τελεια ηταν....
πηγαμε μπαρμπατι..πηγαμε νησακι..απλα δεν ελεγαν τιποτα μπροστα της.πηγαμε στην αναθεματισμενη κερασια που ολοι λεγαν και λεγαν (φαγαμε τοσα χιλιομετρα μεχρι να παμε..μας βγηκε η πιστη με το μηχανακι..τζαμπα) και συνανταμε αυτο..το... πραμα....
μεσα σ ενα μισαωρο ειχαμε φυγει πισω για παλαιο...
πραγματικα τι να σχολιασω? χρωματα? τοπιο? καθαροτητα? θερμοκρασια νερου? απλα συγκινηση...
πραγματικα αξιομνημονευτη παραλια.. οταν φευγαμε εκλαιγα..
ασυγκριτη..οτι καλυτερο εχω ζησει
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
ενα εχω να πω..ΑΠΟΡΩ..γιατι συζητατε για καλες παραλιες στη κερκυρα και οι γνωμες διιστανται τοσο πολυ..οταν υπαρχει η...ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΣΑ!
νταξει οκ..ποσο ωραια μπορει να ναι μια παραλια πια?
δεν αντεχοταν το ποσο τελεια ηταν....
πηγαμε μπαρμπατι..πηγαμε νησακι..απλα δεν ελεγαν τιποτα μπροστα της.πηγαμε στην αναθεματισμενη κερασια που ολοι λεγαν και λεγαν (φαγαμε τοσα χιλιομετρα μεχρι να παμε..μας βγηκε η πιστη με το μηχανακι..τζαμπα) και συνανταμε αυτο..το... πραμα....
μεσα σ ενα μισαωρο ειχαμε φυγει πισω για παλαιο...
πραγματικα τι να σχολιασω? χρωματα? τοπιο? καθαροτητα? θερμοκρασια νερου? απλα συγκινηση...
πραγματικα αξιομνημονευτη παραλια.. οταν φευγαμε εκλαιγα..
ασυγκριτη..οτι καλυτερο εχω ζησει
Εχω χρόνια να κολυμπησω στην παλαιοκαστριτσα (εχω πάει για βόλτα όμως σχετικά πρόσφατα) αλλά αυτό που θυμάμαι απτη τελευταία φορά είναι ότι η θερμοκρασία νερού είναι..ψυγείου! Είναι όμορφα βέβαια..
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
κοιτα..ηταν κρυα η αληθεια ειναι..αλλα οχι παγωμενη.. στην αρχη κρυωνεις λιγο..αλλα σε ενα πενταλεπτο εχεις συνηθησει και νιωθεις μια ωραια δροσια...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
κοιτα..ηταν κρυα η αληθεια ειναι..αλλα οχι παγωμενη.. στην αρχη κρυωνεις λιγο..αλλα σε ενα πενταλεπτο εχεις συνηθησει και νιωθεις μια ωραια δροσια...
Ίσως εξαρταται τι μήνα θα πας.. Πάντως η κέρκυρα έχει από τις πιο κρύες θάλασσες που εχω πάει.. Αλλά οι περισσότερες είναι όμορφες και καθαρές..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.255
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εχω χρόνια να κολυμπησω στην παλαιοκαστριτσα (εχω πάει για βόλτα όμως σχετικά πρόσφατα) αλλά αυτό που θυμάμαι απτη τελευταία φορά είναι ότι η θερμοκρασία νερού είναι..ψυγείου! Είναι όμορφα βέβαια..
Θα συμφωνήσω απόλυτα, αν και πάνε χρόνια από τότε που πήγα! Θυμάμαι δεν αντέξαμε να κάτσουμε πάνω από 5' μέσα στη θάλασσα! Και προσωπικά δεν είμαι άνθρωπος που έχει πρόβλημα με τα κρύα νερά, ακόμα και σε ποτάμια έχω κολυμπήσει άνετα! Αλλά τα νερά της Παλαιοκαστρίτσας δεν αντέχονταν!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom