Κίνα Κίνα τον Μάρτιο προτάσεις?

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Toumpiotis ευχαριστω για τις ουσιαστικες πληροφοριες σου.Κατι ακομα.Με το συναλλαγμα τι γινεται,που το αλλαζουμε,δολαριο η ευρω?
Δέχονται και ευρό και δολάριο ,οι συναλλαγές γίνονται μόνο στην Bank of China και η ισοτιμία είναι παντού η ίδια.
 

apitsi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
θα θελα να τονισω οτι η πολη με τους στρατιωτες προφερεται Σί-αν.το 'ξ' δεν υπαρχει καν στα κινεζικα :p
το ξενοδοχειο που θα διαλεξεται 99.9% θα εχει καποιο τουρ ετοιμο για σας. το αγαπημενο μου κομματι του σινικου ειναι το simatai(司马台).ειναι λιγο πιο δυσκολη η αναβαση αλλα αξιζει αν τρελενονται και τα παιδια με περιπετεια :) αλλιως, badaling(八达岭).
το jiuzhaigou(九寨沟) δινει ρεστα πραγματικα!!!
αλλο...χμμμ...το βουνο Emei (峨眉山)ειναι πολυ ομορφο!εχει καμποση αναβαση αλλα πιστευω πωσ ειναι αρκετα family friendly.
επισης, καλυτερο θα ταν να μεινετε yangshuo κι οχι guilin.ειναι πιο γραφικο και δεν εχει τη φασαρια της γκουειλιν.εκει κοντα ειναι και τα (龙及梯田) Longji Rice Fields που ειναι φανταστικα!
οοοοο...να περασετε τελεια!και μονο που σκεφτομαι την κινα μου ρχεται να παρω το σακο μου, το καπελακι μου, και να φυγω για περιπετειες :]
 
Μηνύματα
32
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Χώρα των Βάσκων
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρνεο
πολύ ωραία ρε συ ευχαριστώ για τις πληροφορίες....πολύ πρακτικές και χρήσιμες παιδιά δεν έχω με το αγόρι μου θα παμε και τρελαινόμαστε για πεζοπορίες ...ευχαριστώ και πάλι καλές γιορτές....:xmas_cheesygrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom