Κίνδυνος απο τα φαγητά των αεροπορικών εταιρειών

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το μόνο που απορρίπτω μετά βδελυγμίας στις πτήσεις είναι ο καφές, πάντα ένα αίσχος, ένα καφέ-ξέπλυμα...στην Aegean συμφωνώ ότι απλά πίνεται....γι'αυτό και δε πίνω ποτέ γαλλικό και εκτός, με έχουν επηρεάσει οι πτήσεις.
Ο καφές φίλτρου στη Swiss, πάντως, είναι εκπληκτικός. Από τους καλύτερους καφέδες φίλτρου που έχω πιεί γενικώς.... (για τη Business ξέρω μόνο, αλλά υποθέτω δεν έχουν 2 καφέδες...)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θυμάται κανείς την VIRGIN στο Αθήνα-Λονδίνο πριν απο 10 χρόνια περίπου.Σέρβιρε στην οικονομική θέση με υφασμάτινες πετσέτες,κανονικά μαχαιροπήρουνα(προ τρομακρατικών),επιλογή απο μενού(2 φαγητά) κτλ.

Τώρα αν ειχε το φαγητό κάτι απο αυτά που λέει το αρχικό μήνυμα δέν ξέρω.
Aν θυμαμαι τη Virgin πριν 10 χρονια λεει?Που να ξεχασω τον φοβερο πονοδοντο με τον οποιο επεστρεψα απο Λονδινο.
Παντως νομιζω πως σα να θυμαμαι αμυδρα οτι οντως τα σερβιτσια δεν ηταν πλαστικα .
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ο καφές φίλτρου στη Swiss, πάντως, είναι εκπληκτικός. Από τους καλύτερους καφέδες φίλτρου που έχω πιεί γενικώς.... (για τη Business ξέρω μόνο, αλλά υποθέτω δεν έχουν 2 καφέδες...)
Πολύ κακώς !!! ενας TAVER οφείλει να ξερει τα πάντα
απο το αν αξίζει ο καφές στην economy της swiss μεχρι το μενού σε ταχυφαγείο στην Μαδρίτη :haha:


αθηνα -λονδίνο με ΟΑ χριστουγεννιατικο menu




Λονδίνο - αθηνα πρωτοχρονιατικο
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμενα παντως μου αρεσε και το πρωινο στις Τσεχικες.Τιγκα στη χοληστερινη...αυγα..τυρια..λουκανικα..μπεικον!Το καταβροχθισα ολο(με η χωρις ζωυφια) και πηρα με το ετσι θελω και του συμβιου μου που δηλωνε οτι ταχα κανει διαιτα.
 

pelaisos

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ
Δυο πιττα γυρο παρακαλω!!!!! η καλυτερη λυση:D:D:D
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Εμενα παντως μου αρεσε και το πρωινο στις Τσεχικες.Τιγκα στη χοληστερινη...αυγα..τυρια..λουκανικα..μπεικον!Το καταβροχθισα ολο(με η χωρις ζωυφια) και πηρα με το ετσι θελω και του συμβιου μου που δηλωνε οτι ταχα κανει διαιτα.
περασμένα μεγαλεία τώρα αυτά για τις τσέχικες
σαντουιτσάκι κι εκεί
 

Attachments

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
OOOOOOOOOOOOOOOOOO
Καλα απο τα Χριστουγεννα αλλαξαν τοσο τα πραγματα ?
Ατιμη κριση.....που λεω και παραπανω!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.505
Ο καφές φίλτρου στη Swiss, πάντως, είναι εκπληκτικός. Από τους καλύτερους καφέδες φίλτρου που έχω πιεί γενικώς.... (για τη Business ξέρω μόνο, αλλά υποθέτω δεν έχουν 2 καφέδες...)
Φίλε Κώστα, δεν έχω ταξιδέψει, άκουσον άκουσον, με Swiss....όταν επιτέλους θα γίνει, θα προσπαθήσω να θυμηθώ τα λόγια σου...

Επίσης θυμάμαι στις Τσέχικες πολλά χρόνια πριν ένα εκπληκτικό γεύμα με noodles...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ναι συμφωνω καλος ο καφες ης Swiss μαζι παντα με την σοκολατιτσα του!!
Αλλα ωραια κινηση και στο αεροδρομιο της Φρανκφουρτης οπου σε καθε πυλη υπαρχει και μηχανημα για καφε και τσαι!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ναι συμφωνω καλος ο καφες ης Swiss μαζι παντα με την σοκολατιτσα του!!
Αλλα ωραια κινηση και στο αεροδρομιο της Φρανκφουρτης οπου σε καθε πυλη υπαρχει και μηχανημα για καφε και τσαι!!
Όντως, και όχι ό,τι κι ό,τι. Ποικιλία από τσάγια (4 μέτρησα) και ο καφές για δωρεάν ανεκτός. Ειδικά όταν έχει καθυστέρηση η πτήση βοηθά στην αναμονή...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.974
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom