Καλημερα απο το Μπιλμπαο!

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Καλημερα απο το Μπιλμπαο.
Για αλλη μια μερα εχει συννεφια και ενδεχεται να βρεξει.Πραγμα καθολου πρωτοτυπο αφου απο τις αρχες νοεμβριου δεν εχει σταματησει να βρεχει,εκτος απο τις ημερες των γιορτων,τις οποιες ναι μεν ειχε ηλιο αλλα ειχε πολυ κρυο.Με την παρεα πειναμε κονιακ για να στανιαρουμε..
Οι φωτογραφιες ειναι απο εκεινες τις μερες:
 

Attachments

  • 41,2 KB Προβολές: 115

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Αυτη η φωτογραφια ειναι απο την Plaza Moyua,κεντρικοτατη πλατεια,βρισκεται ακριβως στη μεση της Gran Via(η ερμου του μπιλπαο). Καποια στιγμη θα ανεβασω και καλυτερες φωτογραφιες.Στη συγκεκριμενη πλατεια εχει σταση του μετρο με το ονομα Moyua.Αν θες να επισκεφτεις το Guggenheim
museum,αυτη ειναι η σταση σου με εξοδο Ercilla.
 

Attachments

  • 54,2 KB Προβολές: 117

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
τι εξαιρετική ιδέα είναι αυτή με τα blogs! :D

getxowoman, καλό ξεκίνημα!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πολύ όμορφα!

Σόρυ...αλλά εγώ ο άσχετος θα το ρωτήσω... που είναι το Μπιλμπάο; :-o
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Πολύ όμορφα!

Σόρυ...αλλά εγώ ο άσχετος θα το ρωτήσω... που είναι το Μπιλμπάο; :-o

Kανενα σορυ,το μπιλμπαο βρισκεται στην ισπανια!!!Στην χωρα των βασκων,δεν ειναι η πρωτευουσα της( πρωτευουσα η βιτορια) αλλα ειναι η πιο γνωστη πολη.Βρισκεται μια ωρα και κατι απο τα συνορα της Γαλλιας και για τους ποδοσφαιροφιλους η ομαδα του μπιλμπαο ειναι η Athletic.Θα γραψω και αλλα στοιχεια στο μελλον..
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ευχαριστώ...κατάλαβα! ;););)

Ακουστά το είχα τελικά αλλά να που είχα κολλήσει! ;););)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
και μάλιστα στην Athletic αγωνίζονται μόνο Βάσκοι.. (δεν επιτρέπεται παραδοσιακά να παίξουν παίκτες που δεν κατάγονται από τη χώρα των Βάσκων) έτσι δεν είναι? :)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
και μάλιστα στην Athletic αγωνίζονται μόνο Βάσκοι.. (δεν επιτρέπεται παραδοσιακά να παίξουν παίκτες που δεν κατάγονται από τη χώρα των Βάσκων) έτσι δεν είναι? :)

Ακριβως,μονο βασκοι αλλα εχουν και παικτες απο navarra,αλλα μεχρι εκει.Επισης ποτε δεν εχει πεσει κατηγορια,ισως ειναι η μονη απο την πρωτη εθνικη που δεν εχει πεσει.Αν και τα τελευταια χρονια τη σκαπουλαρει στο παραπεντε κοινως!!!Μαλιστα τη τελευταια βδομαδα επαιξε στον ημιτελικο για το κυπελο,και το σκορ ηταν 1-1.Αλλα πολλα για αυτο το θεμα δε γνωριζω.Αν σας ενδιαφερει,θα ενημερωθω,εχω φιλο που δουλευει στη βασκικη τηλεοραση στα αθλητικα και μπορει να με φωτισει..
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ναι νομίζω είναι η μόνη μαζί με ρεάλ και μπάρτσα που δεν έχει πέσει στη segunda division :) χωρίς να είμαι σίγουρη, νομίζω κι εγώ ότι ισχύει!

η navarra που είναι?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
ναι νομίζω είναι η μόνη μαζί με ρεάλ και μπάρτσα που δεν έχει πέσει στη segunda division :) χωρίς να είμαι σίγουρη, νομίζω κι εγώ ότι ισχύει!

η navarra που είναι?

Navarra συνορευει με τη χωρα των βασκων δυτικα και εχει πρωτευουσα τη pamplona,με το πιο γνωστο φεστιβαλ που ειναι το san fermin,ενα φεγγαρι εμεινα σε αυτη τη πολη.Τωρα παικτες απο εκει δε ξερω να πω γιατι.Αλλα για να μη λεω αρλουμπες θα δωσω συντομα μια απαντηση σε αυτο.
Κατι χαρακτηριστικο,καθε φορα που παιζει η athletic,οι ιδιοκτητες μπαρ και οχι μονο βαζουν τη σημαια της athletic εξω απο το μαγαζι.Ετσι προσωπικα ενημερωνομαι οτι εχει ματς αποψε!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom