Καλησπέρα παιδιά

tilt

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Ταξίδι-Όνειρο
ταξίδι στον χρόνο
Παιδιά γειά σας.
Είμαι ο tilt

[μόλις ήρθα στο γραφείο. στο σπίτι η σύνδεσή μου έχει πολλλλά προβλήματα. οπότε διορθώνω]

Λίγα λόγια για μένα: 27 ετών, άντρας (στο σώμα. στο μυαλό i think i'm growing backwards, αλλά μ'αρέσει) δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα και ασχολούμαι με τα οικονομικά, μ'αρέσει η μουσική, οι ταινίες (σταματάω γιατί μου φαίνεται λίγο σαν αγγελία "άντρας σοβαρός. καλό εισόδημα. αναζητεί κοπέλα νεαρή για επιπόλαιη σχέση. μόνο οι σοβαρές προτάσεις δεν θα ληφθούν υπόψη").

Λίγα λόγια για τα ταξίδια μου στο εξωτερικό: Τουρκία (2 φορές Κωνσταντινούπολη), Βουλγαρία (Σόφια και Φιλιππούπολη), Γαλλία (Παρίσι), Βέλγιο (Βρυξέλλες), Ολλανδία (Άμστερνταμ), Γερμανία (Μόναχο).

Λίγα λόγια για τα ταξίδια μου στην ελλαδίτσα: σχεδόν όλη η ηπειρωτική Ελλάδα- τα περισσότερα λόγω δουλειάς-, με "περισσότερη έμφαση" στην Πελοπόννησο, στην Μακεδονία, στην Θράκη, από Ήπειρο έχω μόνο Γιάννενα, από Θεσσαλία Λάρισα και Βόλο, Αθήνα εννοείται, αυτά γενικά. Είναι αλήθεια ότι τα νησάκια μας δεν τα τίμησα και πολύ (Σποράδες, Κέρκυρα, Ρόδος, Θάσος). Δεν ξέρω γιατί. Από ταξίδια στην ελλαδίτσα έχω μετανιώσει που δεν πήγα ακόμη Κρήτη και Σαντορίνη.

Τέλος, λίγα λόγια για το ταξίδι που με σημάδεψε το περασμένο καλοκαίρι (roadtrip - σημειώνω με δ τις διανυκτερεύσεις): 3 μέρες Κάντιθ-> Σεβίλλη-> Κόρδοβα (δ)-> Βαλένθια (δ)-> Βαρκελώνη (δ)-> Μασσαλία-> Νίκαια (ύπνος)-> Κορσική (Αζαξιό και 2δ στην Μπαστιά)-> Λιβόρνο-> Φλωρεντία (δ)-> Ανκόνα-> Πάτρα-> Σπίτι:(

Είναι δυνατόν να μη tiltάρω; Ήταν η πιο ζωντανή και συγκλονιστική εμπειρία της ζωής μου (δεν συνεχίζω για να μη με πείτε κοινότοπο).

Λίγα λόγια για το επόμενο ταξίδι μου: ξεκινάω τέλη Μαΐου. Αρχική σκέψη ήταν να φύγω με την μηχανή μου. Τελικά μάλλον σε ένα φθηνό-μικρό αυτοκίνητο προσανατολίζομαι περισσότερο τελικά (το πτωχό μου το μυαλό όλο στο trabant γυρνάει:rolleyes:). Δεν έχω αρχίσει να οργανώνομαι ακόμη, αλλά το concept το έχω συλλάβει, δεν μπορώ να πω. Έχει κανείς να προτείνει τίποτα; lol

Ταξίδι τον γύρω του κόσμου λοιπόν, με trabant (αν βρω σε καλή κατάσταση ή εύκολα διορθώσιμο), τέλη Μαΐου με αρχές Ιουνίου. Είδα αρκετούς να το έχουν σαν ταξίδι- όνειρο. Είστε μέσα;

Αυτά προς το παρόν παιδιά. Το καθήκον με καλεί- πρέπει να δικαιολογήσω το μεροκάματο. Ελπίζω να τα λέμε συχνά μέσα από το forum. Λέω να ποστάρω διάφορα πραγματάκια για το ταξίδι που οργανώνω για να μου δίνετε γνώμες. υπάρχουν κάποια πολύ πολυταξιδεμένα (υπερβολή το ξέρω) μέλη και ίσως χρειαστώ μια-δυο γνώμες.

Venceremos
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
:welcome: tilt. Δε μας λες λίγα λόγια για τον εαυτό σου και τη σχέση σου με τα ταξίδια;
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
:welcome:κι απο μενα tilt.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome: στην παρεα μαs.
Επομενο ταξιδι ο γυροs του κοσμου?Σε ποσεs μερεs :lol:?Εννοω ποτε φευγειs?
Πολυ θα ηθελα να κανω το γυρο του κοσμου..
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σου φιλε καλως ηρθες στην παρεα :p αν γινεται να αλλαξεις το ταξιδι σου που λες πισω στο χρονο και να το κανεις μπροστα δηλ στο μελλον, δεν σου ζηταω πολλα τα νουμερα της επομενης κληρωσης του τζοκερ μονο αν ηθελες.:D
 

tilt

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Ταξίδι-Όνειρο
ταξίδι στον χρόνο
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα defkalion, dkotsifis, go2dbeach, costas και mike.

defcalion έκανα διορθώσεις στο αρχικό μου post, οπότε πρόσθεσα τα πρέποντα εισαγωγικά.

go2dbeach απαντάω στην ερώτησή σου με τις διορθώσεις μου. έρχεσαι; όλο και κάποια παραλία θα πετύχουμε. δε μπορεί ;).

mike ας κάνω εγώ το ταξίδι στον χρόνο και αν είναι μπροστά θα σου στείλω τα νούμερα του τζόκερ. αν είναι πίσω θα σε κάνω πλούσιο κληρονόμο. θα δώσω αποτελέσματα προ-πο στον παπού σου ;)
 

La Chica

Member
Μηνύματα
113
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Under Construction...
Ταξίδι-Όνειρο
AroundTheWorldIn80Days
Hola chico! Bienvenido a viajes.gr! :clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
go2dbeach απαντάω στην ερώτησή σου με τις διορθώσεις μου. έρχεσαι; όλο και κάποια παραλία θα πετύχουμε. δε μπορεί ;).
Ναι ερχομαι:lol:....μολιs γυρισω απο Μαλαισια το Μαρτιο , δε θα αδειασω καν το
σακιδιο!:clap:

Για πεs μαs περιπου τη διαδρομη που σκεφτεσαι να ακολουθησειs.
 

sisy

Member
Μηνύματα
59
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
:welcome: και από μένα!!!
Δεν έχεις πάει ακόμα Κρήτη???? Δεν ξέρεις τι χάνεις..... :bleh:
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
mike ας κάνω εγώ το ταξίδι στον χρόνο και αν είναι μπροστά θα σου στείλω τα νούμερα του τζόκερ. αν είναι πίσω θα σε κάνω πλούσιο κληρονόμο. θα δώσω αποτελέσματα προ-πο στον παπού σου ;)
:D:D:D

Moυ αρεσει πολυ ο τροπος που σκεφτεσαι, πιστευω οτι σ'αρεσει και εσενα το χιουμορ, γιατι εγω ζω απ' αυτο.:D:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom