Καλοκαίρι: Ελλάδα vs Εξωτερικό

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Πάντως για ακτοπλοϊκά, δείτε κι αυτές τις προσφορές των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας... σώζουν κόσμο... Μια φίλη έκλεισε φέτος Πάρο, με έκπτωση τα 150€ της επιστροφής. Κακές μέρες και ώρες βέβαια τα δρομολόγια, αλλά αν είναι να γλυτώσεις 150€, γυρνάς και κολυμπώντας
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πάντως για ακτοπλοϊκά, δείτε κι αυτές τις προσφορές των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας... σώζουν κόσμο... Μια φίλη έκλεισε φέτος Πάρο, με έκπτωση τα 150€ της επιστροφής. Κακές μέρες και ώρες βέβαια τα δρομολόγια, αλλά αν είναι να γλυτώσεις 150€, γυρνάς και κολυμπώντας
Πολύ σωστά αλλά άμα σου πω ότι ΔΕΝ υπάρχει δρομολόγιο για Σέριφο από Αθήνα? Ναι και εμείς κουφάθηκα με :eek:
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Τώρα γιατί γελάς για να καταλάβω?:D
Σοβαρά έψαξες και δεν βρηκες πλοίο απο Σέριφο για Πειραιά; εκτός αν εννοείς να έχει και προσφορά με cosmote ή voda. Έτσι όπως το έγραψες τλ πρώτο κατάλαβα πως εννοείς. Αν όμως εννοείς το δεύτερο τότε δεν καταλαβαίνω που είναι το κουφό. Δηλαδή πρέπει όλες οι εταιρίες κι όλα τα νησιά να έχουν τέτοια προσφορά; απλά οι δυτικές Κυκλάδες είναι απο τα λίγα νησιά που δεν προσεγγίζει η μια πλέον εταιρία που κάνει αυτή την προσφορά.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σοβαρά έψαξες και δεν βρηκες πλοίο απο Σέριφο για Πειραιά; εκτός αν εννοείς να έχει και προσφορά με cosmote ή voda. Έτσι όπως το έγραψες τλ πρώτο κατάλαβα πως εννοείς. Αν όμως εννοείς το δεύτερο τότε δεν καταλαβαίνω που είναι το κουφό. Δηλαδή πρέπει όλες οι εταιρίες κι όλα τα νησιά να έχουν τέτοια προσφορά; απλά οι δυτικές Κυκλάδες είναι απο τα λίγα νησιά που δεν προσεγγίζει η μια πλέον εταιρία που κάνει αυτή την προσφορά.
Α ναι βρε εννοώ ότι δεν έχει πλοία για Σέριφο η Hellenic Seaways που έχει την προσφορά με την cosmote! Sorry!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Η hellenic seaways πάει Σέριφο μόνο σε ένα ενδοκυκλαδικό δρομολόγιο. Βέβαια, πλέον σε αυτη την προσφορα δυσκολο να βρεις διαθεσιμα ουτως ή άλλως.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Στο ενδοκυκλαδικο δρομολόγιο του Άρτεμις δεν ισχύει η προσφορά απ όσο θυμάμαι.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.532
Likes
8.473
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Από πέρσι αποφάσισα να φεύγω εκτός Ευρώπης το καλοκαίρι όσο έχω τη δυνατότητα. Σε πολλά μέρη που έτσι κι αλλιώς θέλω να επισκεφθώ τα ημερίσια έξοδα το καλοκαίρι είναι τα μισά σε σχέση με Ευρώπη.

Έχω πάρει απόφαση ότι η Ελλάδα δεν θέλει τουρίστες σαν εμένα. Ακόμα και νησιά που είναι μια παραλία όλο το νησί πχ Ελαφόνησος έχουν μεταλλάχθει. Τελευταία φορά που πήγα είδα με απογοήτευση ότι έχουν βάλει τις κακόγουστες ξαπλώστρες-καναπέδες. Αντιαισθητικό θέαμα για μένα, η παραλία έχασε πολλούς πόντους, αλλά καταλαβαίνω ότι κάποιοι αυτό ψάχνουν και τα περισσότερα Ελληνικά νησιά αυτούς τους τουρίστες θέλουν.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Από πέρσι αποφάσισα να φεύγω εκτός Ευρώπης το καλοκαίρι όσο έχω τη δυνατότητα. Σε πολλά μέρη που έτσι κι αλλιώς θέλω να επισκεφθώ τα ημερίσια έξοδα το καλοκαίρι είναι τα μισά σε σχέση με Ευρώπη.

Έχω πάρει απόφαση ότι η Ελλάδα δεν θέλει τουρίστες σαν εμένα. Ακόμα και νησιά που είναι μια παραλία όλο το νησί πχ Ελαφόνησος έχουν μεταλλάχθει. Τελευταία φορά που πήγα είδα με απογοήτευση ότι έχουν βάλει τις κακόγουστες ξαπλώστρες-καναπέδες. Αντιαισθητικό θέαμα για μένα, η παραλία έχασε πολλούς πόντους, αλλά καταλαβαίνω ότι κάποιοι αυτό ψάχνουν και τα περισσότερα Ελληνικά νησιά αυτούς τους τουρίστες θέλουν.
Πήγα και εγω πέρυσι με την γυναίκα μου. Δεν περίμενα να βρω την Ελαφόνησο των παιδικών μου χρόνων αλλά δεν περίμενα να έχει αλλάξει τόσο από την τελευταία φόρα που την επισκεφθηκα πριν 7 χρόνια. Δυστυχώς τίποτα δεν είναι ίδιο και οι τιμές στα ύψη! Αν πάτε προτιμήστε την παραλία Παναγίας απο την άλλη μεριά. Ιδια νερά με τον Σίμο και σχεδόν άγνωστη στους τουρίστες (ή γνωστή για το ότι δεν είναι mainstream). Ευτυχώς!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom