Γενικά Καλοκαιρινές Διακοπές στα 18

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Αναστασία την Αμοργό προσωπικα δεν την συγκρίνω με τιποτα αλλα είναι δυσκολο νησακι. Για να την εξερευνήσεις και να καταλάβεις την ενεργεια της, εχει κόπο και χωρις αμάξι δε θα το ευχαρηστηθεις! Απο τη μία πλευρα στην αλλή είναι πανω απο 1 ωρα με το αυτοκινητο με πολλες στροφες και γκρεμους. Με το λεωφορειο δε θελω να το φανταστω καν! (ανεβασα μια ιστορια εχθες για Αμοργό, εαν θες διαβασε). Τώρα οσο αφορα τα αλλα δυο, όποιο και να διαλέξεις θα σου αρέσει πολύ. Είναι και τα δύο μικρά, ρομαντικά, με νυχτερινη ζωή και καλες συγκοινωνίες! Απο παραλιες επισης κυμαίνονται στα ιδια επιπεδα (δλδ. μετριες). Ισως να εχει λίγο καλύτερες η Σιφνος.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αφου την έχετε στα υπόψη σας, από εμένα μια ψήφο στην Φολέγανδρο. Πολύ ωραίο νησάκι, ωραίο φαγητό,απίστευτα γραφική χώρα & ρακόμελα στην πλατεία. Οι παραλίες είναι η αλήθεια δεν είναι το φόρτε του & θα χρειαστεί να νοικιάσετε κάποιο μηχανάκι ή καλύτερα γουρούνα, αλλά τα βραδάκια στην Χωρα είναι πολύ όμορφα! Αν καταλήξετε εκεί...πάρτε μπουφαν!:):)
Εμείς την είχαμε πατήσει.
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Καλώς ήρθες.
Αμοργό δεν την συνιστώ χωρίς αμάξι.
Σαντορίνη μιας και στην πρότειναν είναι καλή επιλογή λόγω ότι μπορείς να βρεις οικονομικό δωμάτιο Ιούλιο και υπάρχουν και πολλά δρομολόγια με τα κτελ για την μετακίνηση. Άσε που συνδυάζει έντονη ζωή αν θες και ρομαντζάδα αν είστε στα μέλια. Που φαντάζομαι ότι είστε σε αυτή την ηλικία...!
 

AnastasiaZa

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη
Καλώς ήρθες.
Αμοργό δεν την συνιστώ χωρίς αμάξι.
Σαντορίνη μιας και στην πρότειναν είναι καλή επιλογή λόγω ότι μπορείς να βρεις οικονομικό δωμάτιο Ιούλιο και υπάρχουν και πολλά δρομολόγια με τα κτελ για την μετακίνηση. Άσε που συνδυάζει έντονη ζωή αν θες και ρομαντζάδα αν είστε στα μέλια. Που φαντάζομαι ότι είστε σε αυτή την ηλικία...!
Πόσο με καταλαβαίνεις.. ακριβώς έτσι είναι !! Θα το ψάξω πολύ :D
 

AnastasiaZa

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη
Για Αμοργό παιδιά κι εγώ έχω ακούσει ότι θέλει απαραιτήτως αμάξι και η αλήθεια είναι ότι από τη στιγμή που υπάρχουν εναλλακτικές δεν προτιμώ να πάω σε ένα νησί μόνο για το κόλλημα και να μην το απολαύσω ενώ μπορώ να πάω σε 2 χρόνια και δω πολύ περισσότερα πράγματα ! Άρα μάλλον Αμοργός απορρίπτεται . Για Φολέγανδρο άκουσα καλά λόγια από θέμα τοπίου αλλά 1) άκουσα επίσης ότι έχει δυσπρόσιτες παραλίες και 2) ότι ή θα τη μισήσεις ή θα τη λατρέψεις γιατί έχει πολύ ιδιαίτερο στυλ.. τι λέτε όσοι ξέρετε από προσωπική εμπειρία; Σαντορίνη και Σιφνό έχετε να μου προτείνετε συγκεκριμένα δωμάτια; (αν κι έχω βρει κάποια..)
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Σου προτείνω Σαντορίνη. Πολύ όμορφο νησί, συνδυάζει ρομαντζάδα με νυχτερινή ζωή, ότι πρέπει δλδ για εσάς. Με τη συγκοινωνία πας εύκολα παντού. Θα το ευχαριστηθείτε!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.728
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Φολέγανδρος είναι νομίζω για λίγο μεγαλύτερες ηλικίες. Αφού δεν έχετε πάει Σαντορίνη να πάτε, θα σας μείνει αξέχαστη. Ρομαντικά, φοβερά τοπία, νυχτερινή ζωή έχει κι αν δε βαριέστε και ψάξετε λίγο την ιστορία του νησιού θα πάθετε πλάκα, αν σας αρέσουντ α αρχαία το Ακρωτήρι είναι φανταστικό. Και με το ΚΤΕΛ μια χαρά θα είστε, με ένα μηχανάκι καλύτερα, πάμφθηνα είναι. Λίγα μέρη στον κόσμο είναι σαν τη Σαντορίνη.
 

AnastasiaZa

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη
Δεν έχουμε δίπλωμα μηχανής αλλά δεν πειράζει, με κτελ :) Ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο ξενοδοχείο να μου προτείνετε;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σάντα Ειρήνη δαγκωτό! Για όλους τους λόγους που προαναφέρθηκαν.;)
 

AnastasiaZa

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη
Ευχαριστώ πολύ αλλά αυτό δεν ειναι Περισσά; Είναι λίγο μακριά από Φηρά και όπως είπα δεν θα έχουμε μεταφορικό..
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Μετακίνηση θα έχεις με τα τοπικά λεωφορεία που περνάνε και από Περίσσα οπότε μην σε ανησυχεί.
Θα βρεις πολλά οικονομικά αν ψαχτεις. Καλή ιδέα είναι και το Φηροστεφάνι όπου είναι δίπλα ακριβώς από τα Φηρά (πας και με τα πόδια άνετα) και έχει οικονομικά δωμάτια. Έτσι θα έχεις την νυχτερινή ζωή στα πόδια σου, όταν εσύ το επιθυμείς. Κέντρο -απόκεντρο. ΔΥστυχώς δεν θυμάμαι ονόματα ξενοδοχείων για να σου δώσω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom