Ισπανία Καλοκαιρινές διακοπές στη... Βαρκελώνη

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ε τοτε παμε οπως ειμαστε να ριξουμε μια βουτια στα καταγαλανα νερα της Icaria Beach:haha::haha:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
4) Γνωρίζοντας ότι δεν πολυμιλούν Αγγλικά εκεί, πως ζητάς έναν παγωμένο καφε?αν και νομίζω κάπου θα συναντήσω Starbucks:haha:
5) Εκτός από τα tapas, τι άλλο προτείνετε για φαγητό?

παγωμενο καφε και καπουτσινο ακριβως εξω απο το σταθμο του μετρο jeume στην πλατεια .απο φαγητο οσες φορες δοκιμασα τοπικη κουζινα απογοητευτικα ευτυχως υπηρχαν τα ιταλικα .για θαλασσινα και φτηνα (4 ατομα με κρασι 60 ευρω) la paradeta.

Τι να πω τωρα; Τα ειπε η Chrikky ολα... Μαλλον δε πηγες στα σωστα μερη να φας,μαλλον πηγες στα τουριστικα. Η καταλανικη κουζινα θεωρειται μια απο τις καλυτερες της χωρας και εντελως τυχαια,εντελως ετσι,στην Καταλωνια υπαρχει το καλυτερο εστιατοριο του κοσμου,βεβαια τα ακουμπας εκει.
 
Μηνύματα
43
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία, Ιρλανδία
Η καταλανικη κουζινα θεωρειται μια απο τις καλυτερες της χωρας και εντελως τυχαια,εντελως ετσι,στην Καταλωνια υπαρχει το καλυτερο εστιατοριο του κοσμου,βεβαια τα ακουμπας εκει.
Σωστός! Για το εστιατόριο θα αναφέρεσαι στο Bulli φαντάζομαι, που όχι μόνο τα ακουμπάς, ξεπαραδιάζεσαι κανονικά και με το νόμο. Υπάρχουν, ωστόσο, πολύ καλά μέρη για φαγητό (στο παλιό λιμάνι π.χ. το Gavina είναι ένα κι ένα) ή καφέ στην πόλη. Άλλωστε, θα πας που θα πας μέχρι τη Βαρκελώνη, πάλι starbucks θα ψάχνεις;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
με αφορμή τον τίτλο του topic
θέλω να ρωτήσω έχει λογική για κάποιον να φύγει μεσα στο καλοκαίρι απο την ελλάδα για να πάει στην βαρκελώνη να κάνει μπάνια !!!!!!
έχουμε τρελαθεί εντελώς ?
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
με αφορμή τον τίτλο του topic
θέλω να ρωτήσω έχει λογική για κάποιον να φύγει μεσα στο καλοκαίρι απο την ελλάδα για να πάει στην βαρκελώνη να κάνει μπάνια !!!!!!
έχουμε τρελαθεί εντελώς ?
μπανάκια είχα κάνει στην καβάλα στις περιοχές του λευτεράκη...
(βλέπε αμμόλοφοι) :D

στη βαρκελώνη βούτηξα μία φορά KAI MONH...

(στην πισίνα του hotel... :bleh:)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
με αφορμή τον τίτλο του topic
θέλω να ρωτήσω έχει λογική για κάποιον να φύγει μεσα στο καλοκαίρι απο την ελλάδα για να πάει στην βαρκελώνη να κάνει μπάνια !!!!!!
έχουμε τρελαθεί εντελώς ?
για μένα προσωπικα...καμμια λογική..αλλά ο καθένας όπως το σκεφτεται και του αρέσει...
 
Μηνύματα
43
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία, Ιρλανδία
με αφορμή τον τίτλο του topic
θέλω να ρωτήσω έχει λογική για κάποιον να φύγει μεσα στο καλοκαίρι απο την ελλάδα για να πάει στην βαρκελώνη να κάνει μπάνια !!!!!!
έχουμε τρελαθεί εντελώς ?
έχει λογική αν σκεφτείς ότι οι περισσότεροι παίρνουν την άδειά τους το καλοκαίρι ;) αν θέλει, λοιπόν, να πάει Βαρκελώνη (και καλά κάνει), μάλλον μόνο τότε μπορεί να το κάνει
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
έχει λογική αν σκεφτείς ότι οι περισσότεροι παίρνουν την άδειά τους το καλοκαίρι ;) αν θέλει, λοιπόν, να πάει Βαρκελώνη (και καλά κάνει), μάλλον μόνο τότε μπορεί να το κάνει
σωστό βρε παιδιά .εξάλλου μπορει να μην έχουν όλοι θάλασσα στα μέρη τους,άρα γιατι να μην κάνουν και μια βουτιά στη Βαρκελώνη?εγώ ήμουν εκεί τέλος Ιουνίου και οι παραλίες ηταν γεμάτες κόσμο,κυρίως τουρίστες.το ίδιο και τα παραλιακά ξενοδοχεία.για να πω βέβαια την αλήθεια εγώ δεν βούτηξα ούτε το δακτυλάκι μου ,αλλά για νυχτερινή ρομαντζάδα ήταν ότι πρέπει:p
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
σωστό βρε παιδιά .εξάλλου μπορει να μην έχουν όλοι θάλασσα στα μέρη τους,άρα γιατι να μην κάνουν και μια βουτιά στη Βαρκελώνη?εγώ ήμουν εκεί τέλος Ιουνίου και οι παραλίες ηταν γεμάτες κόσμο,κυρίως τουρίστες.το ίδιο και τα παραλιακά ξενοδοχεία.για να πω βέβαια την αλήθεια εγώ δεν βούτηξα ούτε το δακτυλάκι μου ,αλλά για νυχτερινή ρομαντζάδα ήταν ότι πρέπει:p
Αυτοι που κανουν μπανιο στην παραλια της Βαρκελωνης εχουν ενα και μονο σκοπο στο μυαλο τους!! Να γινουν κατοικοι Αφρικης γιατι το χρωμα του δερματος τους θα εχει αλλοιωθει πολυ απο την βρωμα!!
:haha:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Οχιιιιι!!! jamais!! Αν ειχα κανει εκει μπανιο ρε παιδια ετσι ασπρουλιαρα θα ημουν????
Ασε που αμεσως μετα θα ειχα κανει αιτηση για χορηγηση Νιγηριανης υπηκοοτητας:bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom