Ισπανία Καλοκαιρινές διακοπές στη... Βαρκελώνη

chrisafr9

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία-Ν.Ζηλανδία
4ημερο στη Βαρκελώνη

καλησπέρα και από μένα παιδιά! μπράβο chrikky οι περιγραφές σου είναι πάντα εκπληκτικές! αν και έχω επισκεφτεί την Βαρκελώνη στο μακρινό παρελθόν του 1993 αλλά ήταν για πολύ λίγο στο δρόμο μου για Κανάρια τώρα όμως ήρθε η ώρα να τη γνωρίσω λίγο καλύτερα.την επόμενη Βδομάδα λοιπόν 4ηερο στη Βαρκελώνη κάθε τιπ της τελευταίας στιγμής καλοδεχούμενο! και για ξενοδοχείο αν ξέρει κάποιος στη placa catalunya πολύ ευχαρίστως...
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Μου αναψες φυτιλιες με αυτα που γραφεις για καλοκαιρινες διακοπες!!! Αλλα με αυτη την αβεβαιοτητα που υπαρχει πως να κλεισω απο τωρα?
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Καλογραμμένη, καλό οπτικό υλικό και γεμάτη χρήσιμες συμβουλές η ιστορία σου! Σίγουρα θα την ξαναδιαβάσω λίγο πριν πάω Βαρκελώνη! Όσο για ξενοδοχείο εμπιστεύθηκα την κρίση σου και έκλεισα στο Expo. Τα ξενοδοχεία κοντά στην placa catalunya φωτιά και λάβρα... Άντε να περνάνε οι μέρες...:)
 

Ryan

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα σε όλους.

Ολοκαίνουριος στο site σας και θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τις χρήσιμες πληροφορίες για την Βαρκελώνη.
Ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω να δίνω και εγώ τις δικές μου πληροφορίες!!

Και πάλι Ευχαριστώ!
 

Zafeiroula

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλησπέρα,
μετά από όλα όσα διάβασα εδώ έχω μερικές ερωτήσεις ακόμη.
Καθότι πετάμε με ryanair φτάνουμε στην Girona από εκεί σαν καλά θύματα νοικιάσαμε ήδη αυτοκίνητο και για τις 8 μέρες κάτι που από ότι κατάλαβα πλέον είναι περιττό.
Επίσης διαλέξαμε τον συγκεκριμένο προορισμό επειδή θέλαμε να συνδυάσουμε τα αξιοθέατα με μπανάκι σε παραλία (πάμε 18-25/07 βλέπεις!).
πλέον έχω μπλοκάρει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να οργανώσω τις μέρες του ταξιδιού γι'αυτό και χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

1) Το αυτοκίνητο μέσα στην πόλη θα με δυσκολέψει? θα ήταν καλύτερα να το αφήσω στο πάρκινγκ και να κινούμε με ΜΜΜ μέσα στην πόλη?
2)Αν πω να πηγαίνω τα πρωινά ως το μεσημέρι για ξεναγήσεις και μετά για μπάνιο στη θάλασσα είναι εφικτό ή οι παραλίες για μπάνιο είναι αρκετά μακριά?
3) Θα μου είναι χρήσιμη η Barcelona card και από που θα την προμηθευτώ?
4)Που θα δω ποια μέρα της εβδομάδας γίνεται ο χορός των σιντριβανιών? Νομίζω δεν γίνεται καθημερινά

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά επειδή είναι οι πρώτες μας διακοπές με τον δικό μου εκτός χώρας, προσπαθώ να αποφύγω την περιττή γκρίνια που μπορούν να προκαλέσουν τέτοιες λεπτομέρειες! Ευχαριστώ πολύ!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
3) Θα μου είναι χρήσιμη η Barcelona card και από που θα την προμηθευτώ?
4)Που θα δω ποια μέρα της εβδομάδας γίνεται ο χορός των σιντριβανιών? Νομίζω δεν γίνεται καθημερινά

3) To αν θα σου είναι χρήσιμη, εξαρτάται από τη χρήση που θέλεις να κάνεις. Από πού θα την προμηθευτείς:
Barcelona Card - Descomptes i gratu

4)
Font M
 

Zafeiroula

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
με παραλίες τί γίνεται?
για μπάνιο εννοώ. από ότι είδα σε φωτογραφίες πάντως δεν είναι οργανωμένες :roll: δηλαδή πρέπει να κουβαλάω μαζί και την ομπρέλα μου:roll:?
ξέρουμε κάτι ?
 

Sourlas

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο επόμενος πάντα
Αυτοκινητο από Χιρονα περιττο θεωρώ. Εχει λεωφορεία συνεχως προς βαρκελώνη πολύ φτηνά. Πάω δευτερη φορα μέσω Χιρόνας.
 

Zafeiroula

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλησπέρα και πάλι! Νέα ερώτηση:
υπάρχει κάποιος που έχει επισκεφτεί ή ξέρει κάτι για τα οινοποιεία που βρίσκονται κοντά στη Βαρκελώνη?
είδα σε κάποιους οδηγούς ότι είναι πραγματικά αξιόλογα αλλά δεν μπορώ να βρω λεπτομέρειες για τα ωράρια τους ή για το αν πρέπει να κάνεις κράτηση για ξενάγηση κτλ.
Καμιά βοήθεια??????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom