Γενικά Καλοκαιρινές διακοπές 2017

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Γεια σας παιδιά και πάλι όπως ήταν αναμενόμενο στη Φολέγανδρο δε βρήκαμε και μάλλον μας βλέπω για άλλο προορισμό μήπως έχετε να προτείνετε κάτι πιο εύκολο για χωρίς αυτοκίνητο;
Συρο; Μενετε στη χωρα που ειναι υπεροχη και απο εκει εχει πολυ καλες συγκοινωνιες και καλο οδικο δικτυο για τις παραλιες του νησιου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γεια σας παιδιά και πάλι όπως ήταν αναμενόμενο στη Φολέγανδρο δε βρήκαμε και μάλλον μας βλέπω για άλλο προορισμό μήπως έχετε να προτείνετε κάτι πιο εύκολο για χωρίς αυτοκίνητο;
Σε παρόμοιο στυλ αν θέλεις να κοιτάξεις για Κυκλάδες, θα έλεγα Σίκινος, Κίμωλος, ακόμα και Σέριφος.
Αν θες και λιγο πιο εναλλακτικά η Ανάφη. Επίσης η Αστυπάλαια είναι μια καλή επιλογή.
Ψάχνεις μικρό νησάκι, για να μη χρειάζεται μέσο, ή απλά νησί με καλή συγκοινωνία;
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
ενα νησακι που να μη χρησιμοποιεις αυτοκινητο με καλη συγκοινωνία!
Αν κάποιος ξέρει για Σίκινο ας με διαφωτίσει γενικά
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.218
Likes
25.866
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
ενα νησακι που να μη χρησιμοποιεις αυτοκινητο με καλη συγκοινωνία!
Αν κάποιος ξέρει για Σίκινο ας με διαφωτίσει γενικά
Σου έχω απαντήσει για Σίκινο στο post #21 για δες το ξανά.
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
αααααααχχχχ ναι ναι σορρυ .
Βρηκα τελικα για Φολεγανδρο αλλα για 2 μερες αξιζει πιστευεις;
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.218
Likes
25.866
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
αααααααχχχχ ναι ναι σορρυ .
Βρηκα τελικα για Φολεγανδρο αλλα για 2 μερες αξιζει πιστευεις;
Καλύτερα θα ήταν να έχεις περισσότερες μέρες αλλά έστω και έτσι θα πάρεις μία γεύση και ίσως κανονίσεις μία δεύτερη επίσκεψη στο νησί το οποίο είναι πανέμορφο.
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
εκλεισα για 4 διανυκτερευσεις σικινο και 2 φολέγανδρο μηπως θα μου πρότεινες να το αλλάξω; θα ήταν καλύτερη ιδέα;
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.218
Likes
25.866
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
εκλεισα για 4 διανυκτερευσεις σικινο και 2 φολέγανδρο μηπως θα μου πρότεινες να το αλλάξω; θα ήταν καλύτερη ιδέα;
Το αντίθετο θα ήταν καλύτερα.
4 Φολέγανδρο και 2 Σίκινο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
εκλεισα για 4 διανυκτερευσεις σικινο και 2 φολέγανδρο μηπως θα μου πρότεινες να το αλλάξω; θα ήταν καλύτερη ιδέα;
Πιστεύω ότι η Σίκινος θα σας πέσει λίγο βαριά για 4 μέρες. Δεν έχω θέμα με το νησί - μου άρεσε πάρα πολύ.
Γιατί δεν κλείνετε τις υπόλοιπες 4 μέρες Ίο; Στην Χώρα. Έχει πολύ καλή συγκοινωνία και στον Μυλοπότα πας με τα πόδια.
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
σκέφτομαι να το ακυρώσω στη Σίκινο τόσες μέρες έχετε δίκιο. Προσπάιησα για Φολέγανδρο και δυστυχώς όλα είναι κλεισμένα, μήπως έχετε καποιο κατα νου;
Επίσης ποιο άλλο νησί δε χρειάζεται αυτοκίνητο;η Σκόπελος χρειάζεται;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
σκέφτομαι να το ακυρώσω στη Σίκινο τόσες μέρες έχετε δίκιο. Προσπάιησα για Φολέγανδρο και δυστυχώς όλα είναι κλεισμένα, μήπως έχετε καποιο κατα νου;
Επίσης ποιο άλλο νησί δε χρειάζεται αυτοκίνητο;η Σκόπελος χρειάζεται;
Εγώ λέω να μη το ρισκάρεις και πολύ, γιατί με τη πληρότητα που παίζει ενδεχομένως να βρεθείς χωρίς προορισμό.
Οκ, αν δε θέλεις την ηρεμία της Σικινου, εφόσον δε βγαίνεις για Φολεγανδρο, θελεις και συγκοινωνίες και νυχτερινή ζωή και καλο κόσμος κτλ, κλείσε μια Σίφνο που είναι όλα σε ένα.
Αν και στη θέση σου δε θα άλλαζα αυτό που βρήκα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom