Καλοκαιρινές διακοπές 2019

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Παιδιά καλησπέρα!Κι εγώ σκέφτομαι την Αλόννησο για καλοκαίρι με το αμόρε.Είμαστε κάτω των 30.
Θέλουμε να χει κάτι να δεις και να κάνεις το νησί.Δηλαδή όχι μονάχα θάλασσα(αν κι εγώ τρελαίνομαι για θάλασσα!!!)
Θέλουμε να χει ωραία χώρα,μουσεία κλπ και όχι βαβούρα Μυκόνου κλπ.
Είμαστε από Αθήνα.Τί λετε?
Ωραια χωρα εχει η Αλόννησος, ησυχια,χαλαρου τυπου διασκέδαση, μαγαζακια με live μουσικη, βαβουρα σε καμια περιπτωση...Τωρα για τα μουσεια,θα σε γελασω...
Αν θελεις να παραμεινεις στην περιοχη θα σου προτεινω και τη Σκιαθο,που εχει σιγουρα μουσεια (το σπιτι του Παπαδιαμάντη, καθως και το σκιαθιτικο σπίτι ). Φοβερο αξιοθεατο επισης το Κάστρο, η παλια ακροπολη του νησιου οπως επισης και το μοναστηρι της Ευαγγελιστριας. Απο παραλιες αλλο τιποτα και ησυχες (βορεια) και ανήσυχες (νοτια). Σιγουρα ειναι πιο κοσμοπολιτικη απο την Αλόννησο ομως αν αποζητας ησυχα μερη θα τα βρεις και στη Σκιαθο.
Μπορεις ανετα να συνδυάσεις Σκιαθο και Αλοννησο,ωστε να τα εχεις ολα!
 
Last edited by a moderator:

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ποιο εννοεις,της Hellenic η της Ανες?Ο Πρωτεας της Ανες φευγει απο Βολο αλλα πιανει και Μαντουδι. Πρεπει να δεις ακριβεις ημερες...Αν βαλεις αναζητηση του συγκεκριμενου δρομολογιου Μαντουδι-Αλοννησος στο viva.gr θα σου βγαλει ποιο ακριβως καραβι εξυπηρετει το δρομολογιο που σε βολευει!


Ωραια χωρα εχει η Αλόννησος, ησυχια,χαλαρου τυπου διασκέδαση, μαγαζακια με live μουσικη, βαβουρα σε καμια περιπτωση...Τωρα για τα μουσεια,θα σε γελασω...
Αν θελεις να παραμεινεις στην περιοχη θα σου προτεινω και τη Σκιαθο,που εχει σιγουρα μουσεια (το σπιτι του Παπαδιαμάντη, καθως και το σκιαθιτικο σπίτι ). Φοβερο αξιοθεατο επισης το Κάστρο, η παλια ακροπολη του νησιου οπως επισης και το μοναστηρι της Ευαγγελιστριας. Απο παραλιες αλλο τιποτα και ησυχες (βορεια) και ανήσυχες (νοτια). Σιγουρα ειναι πιο κοσμοπολιτικη απο την Αλόννησο ομως αν αποζητας ησυχα μερη θα τα βρεις και στη Σκιαθο.
Μπορεις ανετα να συνδυάσεις Σκιαθο και Αλοννησο,ωστε να τα εχεις ολα!
Η και Σκοπελο με Αλόννησο εάν θέλει κάποιος να αποφύγει τη βαβούρα της Σκιάθου
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Η και Σκοπελο με Αλόννησο εάν θέλει κάποιος να αποφύγει τη βαβούρα της Σκιάθου
Ναι, μπορει, η Σκοπελος ειναι διπλα. Απλα επειδη η κοπελα ρωτησε για μουσεια και στη Σκιαθο υπαρχουν σιγουρα 2 , συν καποια επιπλέον αξιοθεατα...Για Σκοπελο δεν γνωριζω αν υπαρχει κατι...
 

Myra

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!Ίσως με Σκόπελο να συνδυαστεί η Αλόννησος ! Θα δείξει!Θα πάω και θα σας φέρω ιστορίες!
Επίσης,άσχετο αλλά και σχετικό,η Σκύρος τί λέει ως νησί?
 
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Λόγω φόρτου δουλειάς θέλω οποσδήποτε να χαλαρώσω κάπου και σε καμμία περίπτωση να μείνω Αύγουστο στην Αθήνα.Θέλω να πάω κάπου με την κοπέλα μου για λίγες μέρες ,αλλά επειδή δεν της έχουν πει ακόμα πότε θα πάρει αδεία ,θα πάω και κάπου και με 2 φίλους μου.Τα νησιά που ψάχνω θέλω να ναι σχετικά μικρά εννοώ όχι τύπου Κρήτη,Κέρκυρα και οχι μεγάλες πόλεις όπως στη Ρόδο,Κω.Θέλω ένα μικρό νησάκι με ωραίες παραλίες και ειδικά αν πάω με τους φίλους να χει και μια τυπική νυχτερινή ζωή.Φάση δεν θέλω ντε και καλά Πάρο,Σκιάθο,Ίο έχω πάει κιόλας να γίνεται πανικός,αλλά ούτε να ναι και ερημιά ,να μπορούμε δηλαδή ένα βράδυ να πιούμε ένα ποτάκι σε ενα κλαμπάκι ή μερικά μπαράκια ορθάδικου τύπου που να μπορούμε να κάτσουμε και ένα βράδυ ως αργά.Στο μυαλο μου έχω Σίφνο πχ ,Κουφονήσια,Κύθνο ,Αστυπάλαια .Αν η κοπέλα μου πάρει μέρες άδεια της έχω υποσχεθεί Μήλο ή Σαντορίνη.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θέλω ένα μικρό νησάκι με ωραίες παραλίες και ειδικά αν πάω με τους φίλους να χει και μια τυπική νυχτερινή ζωή.Φάση δεν θέλω ντε και καλά Πάρο,Σκιάθο,Ίο έχω πάει κιόλας να γίνεται πανικός,αλλά ούτε να ναι και ερημιά ,να μπορούμε δηλαδή ένα βράδυ να πιούμε ένα ποτάκι σε ενα κλαμπάκι ή μερικά μπαράκια ορθάδικου τύπου που να μπορούμε να κάτσουμε και ένα βράδυ ως αργά.Στο μυαλο μου έχω Σίφνο πχ ,Κουφονήσια,Κύθνο ,Αστυπάλαια .
Νομίζω ότι στη φάση αυτή καθ' αυτή η Σίφνος έιναι ιδανική. Πολύ έντονη νυχτερινή ζωή, χωρίς ακρότητες όμως, εξαιρετική για παρέα φίλων. Οχι ότι τα άλλα που αναφέρεις υστερούν, αλλά νομίζω είναι προτιμότερη γι αυτό που ψάχνετε.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Κι εγώ ψηφίζω Σίφνο από αυτά που ανέφερες.Επίσης θα κοιτούσα και Αμοργό.Έχει μέρη για ποτά και βραδυνές βόλτες χωρίς να γίνεται χαμός.
 
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Eλπίζω παιδιά να βρω κάτι γιατί δεν έχω κλείσει ακόμη και με τις άδειες δεν έχει βρεθεί άκρη ακόμη.Πιστεύω να βρεθεί ένα δωμάτιο χωρίς όμως τιμές στον ουρανό.
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αύγουστο και νησί είναι στανταρακι ότι οι τιμές θα είναι στα ύψη. Όποτε ετοιμάσου...
 
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Επίσης σαν ίδεα με την παρέα έπεσε και η Ελαφόνησος και συγκεκριμένα το κάμπιγνκ του Σίμου.Φοβερή παραλία είχα πάει και παιδί και επειδή κλείνουμε και τελευταία στιγμή πέρνουμε αμαξάκι και πάμε .Οτι θα περάσουμε τέλεια και όλη μέρα άραγμα στην παραλία ειναι σίγουρο,αλλά για βράδακι έχει τίποτα?Δεν περιμένω κάτι τρελο αλλα εστω ενα βραδακι να θελουμε να βγουμε να πιουμε 1-2 ποτακια μεχρι καποια ωρα και οχι μονο στο χαλαρο και καθιστο.Αν εχει παει καποιος τελευταια ας μου πει.Αυγουστο αρχες θα παμε οποτε θα γινεται χαμος απο κοσμο εχω ακουσει
 

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Λόγω φόρτου δουλειάς θέλω οποσδήποτε να χαλαρώσω κάπου και σε καμμία περίπτωση να μείνω Αύγουστο στην Αθήνα.Θέλω να πάω κάπου με την κοπέλα μου για λίγες μέρες ,αλλά επειδή δεν της έχουν πει ακόμα πότε θα πάρει αδεία ,θα πάω και κάπου και με 2 φίλους μου.Τα νησιά που ψάχνω θέλω να ναι σχετικά μικρά εννοώ όχι τύπου Κρήτη,Κέρκυρα και οχι μεγάλες πόλεις όπως στη Ρόδο,Κω.Θέλω ένα μικρό νησάκι με ωραίες παραλίες και ειδικά αν πάω με τους φίλους να χει και μια τυπική νυχτερινή ζωή.Φάση δεν θέλω ντε και καλά Πάρο,Σκιάθο,Ίο έχω πάει κιόλας να γίνεται πανικός,αλλά ούτε να ναι και ερημιά ,να μπορούμε δηλαδή ένα βράδυ να πιούμε ένα ποτάκι σε ενα κλαμπάκι ή μερικά μπαράκια ορθάδικου τύπου που να μπορούμε να κάτσουμε και ένα βράδυ ως αργά.Στο μυαλο μου έχω Σίφνο πχ ,Κουφονήσια,Κύθνο ,Αστυπάλαια .Αν η κοπέλα μου πάρει μέρες άδεια της έχω υποσχεθεί Μήλο ή Σαντορίνη.
Καλησπέρα. Με την κοπέλα σου θα σου καλά θα κάνετε και θα πατε σε ένα από αυτά τα 2 νησιά, πραγματικά ειναι φοβερά και τα 2, το καθένα εχει την ομορφιά του. Με τους φίλους σου τωρα θα μπορούσες να πας σκόπελο, που Συνδιάζει και κόσμο αλλά όχι ιδιαίτερη βαβούρα. Εχει αρκετά μπαράκια ακόμα και κλαμπ άμα θέλει κανεις να βγει, αλλά εχει και μια ηρεμία. Ακόμα και οι παραλίες ειναι πολυ όμορφες.
 

Alkaios93

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα σας,

Λέμε με 3 φίλους μου για διακοπές στο Αιγαίο τέλη Ιούλη.Είχαμε πάει πέρυσι Αντίπαρο και έιχαμε περάσει πολύ καλά!Από τα νησιά Αστυπάλαια Σύρο και Άνδρο ποιο προτείνετε καλύτερα σε ομορφιά και νυχτερινή ζωή ώστε να μοιάζει με Αντίπαρο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom