Καλοκαιρινές διακοπές 2021

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Νέος προορισμός της Dodekanisos Seaways η Αστυπάλαια. Θα αναχωρεί κάθε Τρίτη και Πέμπτη πρωί από Ρόδο.
Επιτέλους!
Καλό νέο για όσους σχεδιάζουν να το συνδυάσουν με Τήλο & Νίσυρο.
Επίσης σημαντικό το γεγονός ότι σου δίνει πρόσβαση από δύο μεγάλα νησιά με πολυσύχναστα αεροδρόμια, τη Ρόδο και τη Κω.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Επιτέλους!
Καλό νέο για όσους σχεδιάζουν να το συνδυάσουν με Τήλο & Νίσυρο.
Επίσης σημαντικό το γεγονός ότι σου δίνει πρόσβαση από δύο μεγάλα νησιά με πολυσύχναστα αεροδρόμια, τη Ρόδο και τη Κω.
Θυμόμουν πως ψάχνονταν πολλοί φέτος για συνδυασμό νησιών και επειδή γενικά ψάχνω τα τοπικα σάιτ, μόλις το είδα είπα "εδώ είμαστε"!

To Dodekanisos Pride το αγαπώ! Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές από νησί σε νησί!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
To Dodekanisos Pride το αγαπώ! Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές από νησί σε νησί!
Κι εγώ επίσης, κυρίως το pride και λιγότερο το express. Μέχρι και φιλίες έχουμε πιάσει με τα παιδιά που δουλεύουν εκεί, περνώντας το ταξίδι μας συνήθως στο μπαρ συζητώντας.

Να πούμε για τις λογικές σχετικά τιμές του στα εισιτήρια, αλλά και την ιδιαίτερη συνέπεια του στα δρομολόγια που μόνο δεδομένη δε μπορεί να θεωρείται για όσους ξέρουν.
Οι συγκρίσεις με τα αντίστοιχα seajet στις Κυκλάδες μόνο γέλιο (και κλάμα μαζί) μπορούν να προκαλέσουν.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Νέος προορισμός της Dodekanisos Seaways η Αστυπάλαια. Θα αναχωρεί κάθε Τρίτη και Πέμπτη πρωί από Ρόδο. Όσοι ψάχνεστε για Αιγαίο και ρωτάτε, τσεκάρετε εδώ

Νέος προορισμός της Dodekanisos Seaways η Αστυπάλαια | Η ΡΟΔΙΑΚΗ
Μα να μη βάλουν ένα απευθείας Σάμο - Αστυπάλαια? Τι παράξενοι άνθρωποι είναι αυτοί? :haha:
Φυσικά και το έχω κυκλώσει το συγκεκριμένο αλλά χρειάζεται κάποια διανυκτέρευση Ρόδο. Όχι ότι με χαλάει βέβαια.
Θα το αντέξω και αυτό.
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Φέτος θα πηγαίνει και Καστελόριζο σε 2 μισή ώρες από Ρόδο! Δεν γνωρίζω αν έκανε και πέρσυ το δρομολόγιο, εγώ το ανακάλυψα σήμερα. 🙈 Μάλιστα την Παρασκευή θα κάνει και μια ημερήσια εξαιτίας της εορτής των Πολιούχων του νησιού Κωνσταντίνου και Ελένης.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Φέτος θα πηγαίνει και Καστελόριζο σε 2 μισή ώρες από Ρόδο! Δεν γνωρίζω αν έκανε και πέρσυ το δρομολόγιο, εγώ το ανακάλυψα σήμερα. 🙈 Μάλιστα την Παρασκευή θα κάνει και μια ημερήσια εξαιτίας της εορτής των Πολιούχων του νησιού Κωνσταντίνου και Ελένης.
Νομίζω πως υπήρχε τα τελευταία 2 με 3 χρόνια! Βέβαια και αυτά τα 38,70 ευρώ (one way) που κοίταξα για μετάβαση δυόμισι ωρών κάπως μου χτύπησαν:rolleyes:
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μα να μη βάλουν ένα απευθείας Σάμο - Αστυπάλαια? Τι παράξενοι άνθρωποι είναι αυτοί? :haha:
Φυσικά και το έχω κυκλώσει το συγκεκριμένο αλλά χρειάζεται κάποια διανυκτέρευση Ρόδο. Όχι ότι με χαλάει βέβαια.
Θα το αντέξω και αυτό.
Νομίζω πως - πέρα από την πλάκα- με λίγες ώρες παραμονή στο λιμάνι της Κω πρέπει να είσαι κομπλε james
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Νομίζω πως υπήρχε τα τελευταία 2 με 3 χρόνια! Βέβαια και αυτά τα 38,70 ευρώ (one way) που κοίταξα για μετάβαση δυόμισι ωρών κάπως μου χτύπησαν:rolleyes:

Άρα μου είχε διαφύγει! Φθηνά δεν το λες αλλά αν σκεφτείς ότι είναι πιο γρήγορο από τα άλλα, είναι μια παρηγοριά-για εμένα τουλάχιστον που βαριέμαι τα ταξίδια με καράβι ( ναι,το παραδέχομαι, είμαι η ντροπή των νησιωτών🙈 έχω ψυχολόγικα μάλλον από την εποχή του Αγουδημου 😅)
 

BarbaraP

Member
Μηνύματα
11
Likes
9
Καλησπέρα σας! Είμαστε με την παρέα μου 7 άτομα τελειώνουμε φέτος το λύκειο και ψαχνουμε το καλοκαιράκι για διακοπές.. Έχουμε ψάξει τα πάντα από Αιγαίο με αυτούς που μας προσελκυσαν πιο πολύ να ναι η Πάρος η Νάξος και η Σύρος απλά είναι μεγάλα νησιά γενικά και θεωρώ δεν θα βολεύουν ως προς τα μεταφορικά.. Οπότε στράφηκαμε προς Ιόνιο και δεν ξέρουμε να διαλέξουμε Ζάκυνθο Κεφαλονια.. Λευκάδα? Θέλουμε κάτι με ωραίες παραλίες που αν βρούμε στο κέντρο κατάλυμα να μπορείς να έχεις πρόσβαση εύκολη είτε με τα πόδια είτε με κάποιο μέσο.. Γενικά στόχος είναι η οικονομική πλευρά των διακοπών και εφόσον δεν θα έχουμε και αμάξι κάτι εύκολο σε πρόσβαση και με μπαρ κλαμπ κτλ για διασκέδαση και με παραλίες όμορφες και με καλές τιμές...αν έχετε προτάσεις θα θελα να τις ακουσω
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Φέτος θα πηγαίνει και Καστελόριζο σε 2 μισή ώρες από Ρόδο! Δεν γνωρίζω αν έκανε και πέρσυ το δρομολόγιο, εγώ το ανακάλυψα σήμερα.
Το έκανε πέρυσι στα σίγουρα, μ' αυτό γύρισα από Καστελλόριζο.
Βέβαια και αυτά τα 38,70 ευρώ (one way) που κοίταξα για μετάβαση δυόμισι ωρών κάπως μου χτύπησαν:rolleyes:
Κι εμένα μου φαίνονται πολλά και μ' έβαλες να ψάξω το εισιτήριο. 29 ευρώ λοιπόν ήταν το one way τον Αύγουστο του '20, το λες και γενναία αύξηση!:mad:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
μας προσελκυσαν πιο πολύ να ναι η Πάρος η Νάξος και η Σύρος απλά είναι μεγάλα νησιά γενικά και θεωρώ δεν θα βολεύουν ως προς τα μεταφορικά.. Οπότε στράφηκαμε προς Ιόνιο και δεν ξέρουμε να διαλέξουμε Ζάκυνθο Κεφαλονια.. Λευκάδα?
Καλώς ήρθες.
Είδατε μεγάλα νησιά τη Πάρο και τη Σύρο και όχι τη Κεφαλλονιά και τη Ζάκυνθο που ναι πολύ μεγαλύτερα; Δε ξέρω, θα βοηθήσουν οι γνώστες του Ιονίου, αλλά νομίζω ότι εκεί χωρίς δικό σας μέσο δε γίνεται με τίποτα.
Μια χαρά συγκοινωνία έχει η Σύρος, ακόμη καλύτερη η Πάρος, αποτελώντας ιδανικές επιλογές για ξεκίνημα στα νησιά. Ειδικά αν μείνετε και στη Νάουσα της Πάρου είναι ότι καλύτερο σαν επιλογή και για τη βραδινή διασκέδαση.
Δες αυτό το νήμα, τα έχουμε αναλύσει εκεί τα περισσότερα ερωτήματα σου:

Γενικά - Ταξίδι μετά το Λύκειο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom