Καλώς ήρθατε.

sdoc

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χαίρεται!

Χαίρεται και από μένα!
Βρέθηκα στο σάιτ περιπλανώμενη στο διαδίκτυο για πληροφορίες για το επερχόμενο ταξίδι μου στην Ταϋλάνδη, και οφείλω να ομολογήσω πως χάρηκα που βρήκα τόσα άτομα για να συμβουλεύομαι στα ταξίδια μου...
Τη χαρά του ταξιδιού την ανακάλυψα δύο χρόνια πριν (καθ'ότι είμαι 20), και απλά με συνεπήρε.
Δεν πιστεύω πως δεν είναι μόνο το ταξίδι αυτό που σου προσφέρει, αλλά η προετοιμασία, η δημιουργία του ονείρου...
Πολλές φορές χαζεύω στο google-earth, κοιτάζοντας παράλληλα στη wikipedia για τα δίαφορα μνημεία που βλέπω...
Δεν θα ξεχάσω ποτέ έναν γέρο που πούλαγε κοσμήματα στην παραλία του San Sebastian στην Ισπανία, ο οποίος με τα ελάχιστα Αγγλικά (λέξεις) που ήξερε, όταν έμαθε ότι ήμουν από την Ελλάδα μου είπε: "Οh, Greece! Beautiful country! I travel many in Greece!"
Εκθαμβη, εγω τον ρωτησα που είχε πάει στην Ελλάδα, και αυτός μου απάντησε: "Everywhere. Every day I go home, I go to Internet and I travel all over the world"
Δεν υπάρχουν εμπόδια όταν θες πραγματικά να ταξιδέψεις.
Καλώς σας βρήκα, λοιπον!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:welcome2: sdoc ! Καλή χρονιά :xmas_smile:

Χαιρόμαστε που μεγαλώνει η παρέα μας ! Ξεκίνα την περιπλάνηση κοντά μας, θα περνάς όμορφα, διαβάζοντας ταξιδιωτικές ιστορίες :xmas_confused:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλως ορισες! Καλο σου ταξιδι στην Ταυλανδη! Θα βρεις παρα πολλες πληροφοριες εδω μεσα καθοτι οι Ταυλανδοπληκτοι ειναι πολλοι.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλως ηλθε το νεο αιμα του σαιτ..
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
καλησπερα και απο εμενα ευχομαι σε ολους καλα ταξίδια καλως σας βρήκα!!!
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
καλως ηρθατε όλοι οι ταξιδιοπληκτοι για μια μεγαλύτερη,ομορφότερη με περισσότερες εμπειρίες παρέα...
 

Phanny

Member
Μηνύματα
33
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γειά σας! Δεν είμαι ακριβώς καινούργια στο σάϊτ, αλλά δεν σας έχω συστηθεί,ένα μήνυμα παραπάνω από μένα το είχα γράψει ως απάντηση σε κάποιο άλλο(νομίζω γιά την Ινδία)και δε ξέρω πως βρέθηκε εδώ. Στην αρχή που βρήκα το σάιτ, ομολογώ σκέφτηκε μά πότε δουλεύουν όλοι αυτοί που γράφουν καθημερινά και διαβάζουν ότι νέο γράφεται, σιγά-σιγά διαπίστωσα ότι το σάϊτ είναι εθιστικό και ξεσηκωτικό .Μερικοί (δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα, ακόμη χάνομαι στο σάϊτ υποθέτω θέλει μήνες υπερωριών για να διαβαστούν όλα) γράφουν με τόσο συναίσθημα που σε ξεσηκώνουν , άλλοι εκπέμπουν τόση κοινωνικότητα και ευγένεια που νομίζεις ότι τους γνωρίζεις. Μιά και μιλάμε ειλικρινά ίσως και κάποιοι άλλοι με ξάφνιασαν κάπως δυσάρεστα, αλλά υποθέτω σε μιά κοινότητα όλα μέσα είναι.Να είστε όλοι καλά και να ταξιδεύετε με τον ίδιο ενθουσιασμό.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Γειά σας! Δεν είμαι ακριβώς καινούργια στο σάϊτ, αλλά δεν σας έχω συστηθεί,ένα μήνυμα παραπάνω από μένα το είχα γράψει ως απάντηση σε κάποιο άλλο(νομίζω γιά την Ινδία)και δε ξέρω πως βρέθηκε εδώ. Στην αρχή που βρήκα το σάιτ, ομολογώ σκέφτηκε μά πότε δουλεύουν όλοι αυτοί που γράφουν καθημερινά και διαβάζουν ότι νέο γράφεται, σιγά-σιγά διαπίστωσα ότι το σάϊτ είναι εθιστικό και ξεσηκωτικό .Μερικοί (δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα, ακόμη χάνομαι στο σάϊτ υποθέτω θέλει μήνες υπερωριών για να διαβαστούν όλα) γράφουν με τόσο συναίσθημα που σε ξεσηκώνουν , άλλοι εκπέμπουν τόση κοινωνικότητα και ευγένεια που νομίζεις ότι τους γνωρίζεις. Μιά και μιλάμε ειλικρινά ίσως και κάποιοι άλλοι με ξάφνιασαν κάπως δυσάρεστα, αλλά υποθέτω σε μιά κοινότητα όλα μέσα είναι.Να είστε όλοι καλά και να ταξιδεύετε με τον ίδιο ενθουσιασμό.
Καλώς ήρθες Phanny!
Υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν και γράφουν (εγώ για παράδειγμα...χαχαχα)
Μ'αρέσει εκεί που λέει επόμενο ταξίδι που γράφεις προγραμματισμένο, καλό, όχι ότι κι ότι δηλαδή!!! :D
Καλά ταξίδια και σε σένα!!
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Γειά σας και από μένα, καλώς σας βρήκα.
Εύχομαι σε όλους σας Καλή Χρονιά και Ωραία Ταξίδια!!!
 

Phanny

Member
Μηνύματα
33
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Antonis ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα. Είναι αλήθεια ότι ο γραπτός λόγος δεν αποδίδει πάντα το νόημα. Το πραγραμματισμένο που γράφω εννοούσα (όταν το έγραφα) ότι έχει ήδη κανονιστεί μήνες πριν. Ενδιάμεσα από τότε που το έγραψα μου έτυχαν άλλα δύο ταξίδια απρόσμενα τα οποία τότε δεν περίμενα να πραγματοποιηθούν- είχα τότε πολύ αμυδρές ελπίδες.
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
καλη χρονια κι απο μενα! ευτυχης που σας βρηκα, καλα ταξιδια σε ολους!!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.749
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Καλώς ήρθατε κορίτσια travelina, phanny, υβοννη. Καλά σας ταξίδια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom