Ουγκάντα Κατω απο τα ποδια της Ευρωπης...

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Συγχαρητηρια για το εργο που κανετε.
Ιστορια και φωτογραφιες μαρτυρανε οσο υπαρχουν ανθρωποι υπαρχει ελπιδα.
Μπραβο.
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Εθχαριστούμε Lullu! Καλή συνέχεια στο έργο σου και καλή δύναμη!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα !
Με το καλο να πατε και στην επομενη αποστολη.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Να τι σημαίνει "ταξιδιώτης με αιτία" ! LULLU να'σαι καλά για ό,τι κάνεις. Είναι ανεκτίμητο.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Πολλά τα ευχαριστώ κι ακόμα περισσότερα τα μπράβο κορίτσια.
Δε μας απαλλάσσουν όμως απ τις ενοχές μας και τις υποχρεώσεις μας.
Κι επειδή πολύ πρόσφατα είχα μια αρνητική εμπειρία (σε σχέση με εθελοντικές δράσεις), μου ξαναρθε στο μυαλό μια παλιότερη ιδέα .
Σκέφτηκα λοιπόν να γίνει μια σχολική εκδήλωση και σας καλέσω να καταθέσετε προσωπικά τις εμπειρίες σας απο αυτές σας τις δραστηριότητες.
Ξέρω πόσο σημαντικές είναι για τα παιδιά οι αφηγήσεις από βιωματικές καταστάσεις. ( Είχα διοργανώσει μια αντίστοιχη εκδήλωση - με καλεσμένους τους Γιατρους Καρδιάςτο 2009 και ο απόηχός της κράτησε 3 χρόνια, οσο υπήρχαν δηλαδή μαθητές του γυμνασίου που την είχαν παρακολουθήσει και ειχαν ευαισθητοποιηθεί προσφέροντας φαρμακα και για τα επόμενα χρόνια).
Οταν μπορέσετε λοιπόν προγραμματείστε ενα ταξιδάκι στη Μακεδονία, να δοκιμάσετε τη φιλοξενία μας, να επωφεληθούμε κι εμεις απ τις εμπειρίες σας.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Πολλά τα ευχαριστώ κι ακόμα περισσότερα τα μπράβο κορίτσια.
Δε μας απαλλάσσουν όμως απ τις ενοχές μας και τις υποχρεώσεις μας.
Κι επειδή πολύ πρόσφατα είχα μια αρνητική εμπειρία (σε σχέση με εθελοντικές δράσεις), μου ξαναρθε στο μυαλό μια παλιότερη ιδέα .
Σκέφτηκα λοιπόν να γίνει μια σχολική εκδήλωση και σας καλέσω να καταθέσετε προσωπικά τις εμπειρίες σας απο αυτές σας τις δραστηριότητες.
Ξέρω πόσο σημαντικές είναι για τα παιδιά οι αφηγήσεις από βιωματικές καταστάσεις. ( Είχα διοργανώσει μια αντίστοιχη εκδήλωση - με καλεσμένους τους Γιατρους Καρδιάςτο 2009 και ο απόηχός της κράτησε 3 χρόνια, οσο υπήρχαν δηλαδή μαθητές του γυμνασίου που την είχαν παρακολουθήσει και ειχαν ευαισθητοποιηθεί προσφέροντας φαρμακα και για τα επόμενα χρόνια).
Οταν μπορέσετε λοιπόν προγραμματείστε ενα ταξιδάκι στη Μακεδονία, να δοκιμάσετε τη φιλοξενία μας, να επωφεληθούμε κι εμεις απ τις εμπειρίες σας.
..πολυ ευχαριστως δασκαλε... ειμαι σιγουρη και η Ρενα δεν θα πει οχι...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
..πολυ ευχαριστως δασκαλε... ειμαι σιγουρη και η Ρενα δεν θα πει οχι...
εννοείται!! βάλε μπροστα αρχηγέ μετα την ουγκάντα να παμε Μακεδονία στο φίλο μας τον vaganto!!
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Η συγκινηση που ενιωσα διαβαζοντας την ιστορια, δεν περιγραφεται με λογια.Κοριτσια δινετε στη ζωη σας πραγματικο νοημα με οσα προσφερετε στους συνανθρωπους μας.Να ξερατε ποσο θα ηθελα να μπορεσω να κανω καποτε κατι παρομοιο...
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
..πολυ ευχαριστως δασκαλε... ειμαι σιγουρη και η Ρενα δεν θα πει οχι...
Δικια μας θα ναι η χαρά
Βλέποντας την αναγγελία του ταξιδιουσας, μάλλον θα χουμε την ευκαιρία να πούμε τις λεπτομέρειες στην Κρήτη, αρχες Ιούλη
( με την επιστρεφή σας απ την Ουγκάντα)
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ευχαριστουμε πολυ...!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.780
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom