Νότια Αφρική Κειπ Ταουν

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Θα συμφωνήσω με την evi01. Δεν συμφέρει οικονομικά να μένεις στα lodges. Είναι πανάκριβα. Το Ado που πήγα ήταν κρατικό και έμπαινες με το αυτοκίνητό σου (με εξαίρεση τα βραδυνά tour που γίνονται με trucks. Το schotia είναι ιδιωτικό και κάναμε ένα απογευματινό σαφάρι (τα λιοντάρια δεν μας έκαναν το χατήρι-κοιμόντουσαν) και φάγαμε ένα σκασμό στο δείπνο που περιλαμβανόταν στην τιμή. Στην περιοχή υπάρχουν ενοικιαζόμενα δωμάτια. Επίσης επισκεφθήκαμε και φάρμα cheetah όπου χαϊδεψαμε και μια θηλυκιά που γουργούριζε όλο ικανοποίηση και παίξαμε με baby λιονταράκια (μικρά μικρά ψιλοδαγκώνανε όμως)
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Τι τιμη εισητηριου θεωρειτε καλη?:roll:
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Πλήρωσα 570 ευρώ με Emirates...
Θεωρώ ότι είναι καλή τιμή.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Θα συμφωνήσω με την evi01. Η προσφορά είχε βγει αφότου είχα κλείσει τα δικά μου με Qatar όπου πλήρωσα 700+ ευρώ. Ευτυχώς σαν προορισμός δεν ήταν ακριβός (διαμονή/διατροφή)
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Το φαγητό και το ποτό ήταν φτηνό αλλά δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τα καταλύματα. Κάτω από 100 ευρώ δύσκολα έβρισκες καλό ξενοδοχείο κεντρικό. Δε συζητώ για το Waterfront γιατί εκεί ήταν .. απλησίαστα.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Εμείς είχαμε νοικιάσει διαμέρισμα έναντι 60+? (4 άτομα), είχαμε υπέροχη θέα της πόλης αλλά θέλαμε αμάξι για να κινηθούμε στο κέντρο. Επίσης στο κεντρικό πεζόδρομο βρήκαμε και εστιατόριο-καφέ που το έχουν έλληνες
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ονειρεμένο Ταξίδι
μπορα μπορα
μειναμε 5 βραδια στο σαφαρι και ηταν το kapama river lodge το οποιο μας αρεσε παρα πολυ!!!αν πας εκει πες μου για να μιλησω στην οδηγο του τζιπ γιατι απο τοτε γιναμε φιλες και επικοινωνουμε που συχνα.ειναι πολυ καλο κοριτσι και μαλιστα ενω ολοι οι αλλοι ειχαν αντρες οδηγους η δικια μας ηταν η μονη που πηγαινε το τζιπ οσο πιο κοντα γινοταν στα ζωα και τα ειδαμε απο πολυ κοντα!!!
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη!!!!!!
Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι άλλο..θέλουμε παρά πολύ να πάμε Κ.Τ μόνοι μας και όλοι μασ αποθαρρύνουν λόγω εγκληματικότητας..παίζει κάτι τέτοιο?? Όχι τίποτα αλλά τα γκρουπ δεν μας αρέσουν! Άμα είναι να μη το καθυστερούμε άλλο πια..Κάθε χρόνο το αναβάλουμε!! Ευχαριστώ
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι άλλο..θέλουμε παρά πολύ να πάμε Κ.Τ μόνοι μας και όλοι μασ αποθαρρύνουν λόγω εγκληματικότητας..παίζει κάτι τέτοιο?? Όχι τίποτα αλλά τα γκρουπ δεν μας αρέσουν! Άμα είναι να μη το καθυστερούμε άλλο πια..Κάθε χρόνο το αναβάλουμε!! Ευχαριστώ
Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα..
Δεν ένιωσα καμιά στιγμή ότι απειλούμαι. Κυκλοφορούσα τα βράδια στο κέντρο της πόλης και στο Waterfront και η παρουσία της αστυνομίας πεζής και έφιππης ήταν ιδιαίτερα έντονη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Συμφωνώ και επαυξάνω
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Συμφωνώ και επαυξάνω
Ένα μεσημέρι μας πλησίασε ένας ζητιάνος και μας ακολούθησε για 10-15 μέτρα ζητώντας μας χρήματα. Φτάνοντας στη γωνία του δρόμου με το που είδε αστυνομικό ... εξαφάνιστηκε...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Εγω ειμαι σε διλημμα ,να παρω μαζι μου ή οχι την μικρη???:roll::roll:
Σιγουρα στα συν οτι θα δει πιγκουινους ,διαφορα ζωα στο φυσικο τους περιβαλλον...Μηπως απο την άλλη ομως καλυτερα οι δυο μας? Οσοι εχουν παει για να πουν την γνωμη τους...:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom