Κερδίστε ένα τετραήμερο σε βίλλα στον Άγιο Γεώργιο Πάγων στην Κέρκυρα!!

shashass

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου..ελπίζω..σύντομα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξιδεύω ... άρα υπάρχω..
 

marilou1988

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Για τον κάθε ένα αυτή η λέξη έχει άλλο νόημα. Γιατί ο καθένας ταξιδεύει για δικούς του λόγους, άλλους κάθε φορά.
Για μένα ταξιδι ειναι το οτιδηποτε μετα σε εχει κανει πιο πλουσιο σε εμπειριες, εικονες και παραστασεις... Οτιδηποτε μετα το σκεφτεσαι και το αναπολεις...Ταξιδι ειναι η εμπειρια του να ρουφας καινουργιες εικονες...Ταξιδι ειναι να αφηνεις το μυαλο σου ελευθερο να ξεφυγει, να νιωθεις γαληνη, ηρεμια και ευχαριστιση ακομα και απο την πολυθρονα του σαλονιου σου...
 

asimenai

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
να ταξιδεύει η καρδιά...

Ταξίδι..ποιος μπορεί άραγε να δώσει τον ορισμό της λέξης μέσα σε λίγες μόνο γραμμές..
Ας προσπαθήσω..ταξίδι είναι το όνειρο, η μέρα που φτάνει, η παρέα που θα'χεις, η διαδρομή που θα χαράξεις, τα μέρη που θα γνωρίσεις, οι άνθρωποι που θα συναντήσεις, οι σκέψεις που θα κάνεις, τα ηλιοβασιλέματα που θα απολαύσεις, οι ανατολές που θα δακρύσεις, τ 'αστέρια που θα μετρήσεις, τα φεγγαρόφωτα που θα ερωτευθείς..
ταξίδι τελικά είναι η ίδια η ζωή, σε μικρές πολύτιμες δόσεις..όσο περισσότερες τόσο πιο κοντά στην αλήθεια...του να ανακαλύπτεις τον κόσμο και μέσα σε αυτόν ..εσένα..
 

oddin

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι για εμένα είναι τρόπος ζωής...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ταξίδι για μένα είναι μια διέξοδος από την καθημερινότητα με πολύ καλή παρέα. Γεμίζεις μπαταρίες και συνεχίζεις την ζωή!!
 

Evacuee

Member
Μηνύματα
35
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
ενιγουεραουτοφδεγουορλντ
Ταξίδι είναι το κάθε τι που αξίζει, μια έξοδο κι ένα έξοδο! ωδή, σοδειά και άδεια.. μέσα σ'αυτό, οι ποιητές γεμίζουν τα τετράδια και οι σοφοί γεμίζουν τ'άδεια...!
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Ταξίδι για μένα σημαίνει κατ΄αρχήν ανάπαυλα απο την καθημερινότητα, εμπειρίες, γνώσεις, αλλαγή παραστάσεων ,να γυρίζεις πιο γεμάτος σε εικόνες και σε συναισθήματα αλλά για μένα ειδικά σημαίνει και κάτι ακόμη ..... χαρά, όταν τελειώνει (γιατί βαριέμαι κι΄εύκολα) επειδή γυρίζω σπίτι μου που ενώ το βαριόμουν πριν, μετά το ταξίδι το νοσταλγώ, γυρίζω στα γνωστά φαγητά της χώρας μου (γιατί δεν είμαι και ο πιο εύκολος άνθρωπος στο φαι) και στην τελική γιατί κάθε φορά που γυρίζω από οπουδήποτε καταλήγω΄πάντα στο ίδιο συμπέρασμα: ότι είμαστε τυχεροί που ζούμε στη πιο όμορφη χώρα του πλανήτη ...|||
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
226
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Ταξίδι είναι...

Ταξίδι για μένα είναι η προετοιμασία και η γλυκιά προσμονή για αυτά που θα δω.Το ταξίδι είναι χαρά,γνωριμία με νέους τόπους,ανθρώπους ,ήθη και έθιμα συχνά διαφορετικά,μοναδικές εμπειρίες .Η σκέψη και η νοερή προετοιμασία για το επόμενο μου ταξίδι μου χαρίζει πάντα τεράστια αισιοδοξία,ανυπομονησία και χαρά για ζωή.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ταξίδι για μένα είναι είναι κάτι που ξεκινά από το travelstories και τελειώνει με υπέροχες αναμνήσεις εμπειρίες και εικόνες!
 

boubou

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Πώς το έλεγε ο Βασίλης...;


"Να φεύγεις, να φεύγεις, να φεύγεις...
Να χάνεσαι μεσ' τη βροχή..."


Αυτό είναι ταξίδι...

Το πρώτο "φεύγεις" αφορά σε ολόκληρο το πακέτο της καθημερινότητας.
Το δεύτερο τις εικόνες και τους ήχους της.
Το τρίτο σε αυτά που προκαλεί μέσα μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom