Κινηματογραφική κουβέντα....

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Πολύ καλή ταινία!!!(ισπανική γάρ χιχι)
Την είχα δεί πριν αρκετό καιρό και μου την ξαναθύμισες!Η πολιτική διαφθορά στο μεγαλείο της!λυκοφιλίες και προσωπικά συμφέροντα πάνω απ όλα κλπ κλπ.
Δε θυμόμουν καλά το τέλος και ψάχνω να την ξαναδώ...το σάιτ που την είχα βρεί "κατέβασε ρολά"χιχι
Αααα εγω την ειδα στο Cosmote tv, αν εχεις μπορεις να την βαλεις στο replay tv αλλα ενταξει δεν ειναι και σπουδαιο το τελος θεωρω.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Πολύ καλή ταινία!!!(ισπανική γάρ χιχι)
Την είχα δεί πριν αρκετό καιρό και μου την ξαναθύμισες!Η πολιτική διαφθορά στο μεγαλείο της!λυκοφιλίες και προσωπικά συμφέροντα πάνω απ όλα κλπ κλπ.
Δε θυμάμαι καλά το τέλος και ψάχνω να την ξαναδώ...το σάιτ που την είχα βρεί "κατέβασε ρολά"χιχι
Δες την στο VOODY η στην TAINIOMANIA.
Επισης στο ιδιο σεναριο και το << Ο ανθρωπος με τα χιλια προσωπα>> ισπανικη και παλι :)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Μήπως οι φαν του είδους έχετε να προτείνετε κανά καλό ψυχολογικό θρίλερ; Πχ από τα αγαπημένα μου εμένα είναι The others, Seven, Sixth Sense, Shutter Island.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Μήπως οι φαν του είδους έχετε να προτείνετε κανά καλό ψυχολογικό θρίλερ; Πχ από τα αγαπημένα μου εμένα είναι The others, Seven, Sixth Sense, Shutter Island.
el cuerpo , contratiempo , la cara oculta
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Μήπως οι φαν του είδους έχετε να προτείνετε κανά καλό ψυχολογικό θρίλερ; Πχ από τα αγαπημένα μου εμένα είναι The others, Seven, Sixth Sense, Shutter Island.
Funny games εχω δει την αμερικανικη εκδοση και μου αρεσε παρα πολυ, εχω ακουσει οτι η αυθεντικη (γερμανικη αν δεν κανω λαθος) ειναι καλυτερη αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη μιας και εχω δει μονο αυτην με τη Naomi Watts και τα σπαει. Την προτεινω ανεπιφυλακτα! Δεν εχω και καλη μνημη ειδικα με τα ονοματα των ταινιων δυσκολευομαι αλλα αν θυμηθω κατι θα επανελθω!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Maigret... Ο επιθεωρητής Μεγκρέ, μυθιστορηματικός ήρωας του Ζορζ Σιμενόν που τον υποδύεται ο Ρόουαν Ατκινσον (Mr Bean), ερευνά δύσκολες υποθεσεις στο Παρίσι του '50.. Δεν γέλασα καθόλου γιατί τον Mr Bean όποτε τον βλέπω γελάω.. 4 όλες κι όλες..
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Funny games εχω δει την αμερικανικη εκδοση και μου αρεσε παρα πολυ, εχω ακουσει οτι η αυθεντικη (γερμανικη αν δεν κανω λαθος) ειναι καλυτερη αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη μιας και εχω δει μονο αυτην με τη Naomi Watts και τα σπαει. Την προτεινω ανεπιφυλακτα! Δεν εχω και καλη μνημη ειδικα με τα ονοματα των ταινιων δυσκολευομαι αλλα αν θυμηθω κατι θα επανελθω!
το αυθεντικό είναι ταινιάρα...Χάνεκε φίλε μου, κορυφαίος...
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.737
το αυθεντικό είναι ταινιάρα...Χάνεκε φίλε μου, κορυφαίος...
Το έχω ξαναγράψει. Ο Μίχαελ Χάνεκε είναι από τους κορυφαίους σύγχρονους σκηνοθέτες. Και από τους ελάχιστους δημιουργούς που η επόμενη ταινία του είναι καλύτερη από την προηγούμενη (κατά κανόνα και κατά την άποψή μου). Και από τους πιο προοδευτικούς σύγχρονους καλλιτέχνες.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Ειδα πριν λιγο και το Point Break με τον Κιανου Ριβς. Δεν τρελλαθηκα απορω γιατι στο imdb του δινουν 7,3. Δεν λεω μην την δειτε αλλα δεν θα την προτεινα κιολας.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν ξέρω αν έχει προταθεί αλλά μόλις θυμήθηκα μια αργεντίνικη ταινία που είχα δει πριν 2-3 χρόνια.
Είναι το Relatos salvajes, στα ελληνικά "Ιστορίες για αγρίους".
Τρία γκουχου από μενα, την είχα αναφέρει από την παγκόσμια πρεμιέρα της στο λατινοαμερικανικο φεστιβάλ .
Άλλος κανείς για 4 γκουχου;;
Διαγωνισμό κάνετε; :bleh:
Δε ξέρω ποιος έχει τα πρωτεία αλλά ένα ευχαριστώ θα το πω, είδα απόψε το Relatos salvajes (Ιστορίες για αγρίους) και μου άρεσε πάρα πολύ! Με πλοκή σε κάθε ιστορία και το ιδιαίτερο χιούμορ. Περίεργη κατα κάποιο τρόπο και πολύ ωραία ταινία, να τη δείτε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.691
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom