Κινηματογραφική κουβέντα....

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.834
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Επισκόπηση 2011 από το flix.gr

Το πολύ αγαπημένο μου κινηματογραφικό website flix.gr μετρώντας αντίστροφα για τη νέα χρονιά κάνει κάθε μέρα από μια αναδρομή σε κάποιον από τους τομείς του κινηματογραφικού γίγνεσθαι!:) Σήμερα είχε αφιέρωμα στους παλιοχαρακτήρες (το post της romantic woman για τον αξιαγάπητο Κέβιν με έκανε να το θυμηθώ).

Άλλο πετυχημένο ήταν το αφιέρωμα στους άντρες της χρονιάς. Και για τις φαν του Ryan Gosling, πάρτε και αυτό το βιντεάκι (άσχετο με το flix, απλά έτσι μου ήρθε).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.907
Likes
14.780
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
[ame=[media=youtube]k1Y2uXjsKjs[/media] Year's Eve - Official Trailer [HD] - YouTube

Ναι είναι αμερικανιά,
Ναι είναι γλυκανάλατο.
Αλλά άμα πάτε με την κολλητή σας θα γελάσετε πολύ.
Ειδικά αν είστε και οι δυο σας στην αίθουσα όπως εμείς :)
 
Last edited by a moderator:

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.834
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κι εγώ θέλω να το δω αυτό αλλά όλοι με δουλεύουν. Με κόβω να πηγαίνω μόνη μου!
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
είδα τα στρουμφάκια και μου άρεσαν!!!! όλοι έλεγαν ότι δεν είναι καλό αλλά ήταν διασκεδαστικό!!!! ό,τι πρέπει για μεγάλα παιδιά!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.907
Likes
14.780
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
είδα τα στρουμφάκια και μου άρεσαν!!!! όλοι έλεγαν ότι δεν είναι καλό αλλά ήταν διασκεδαστικό!!!! ό,τι πρέπει για μεγάλα παιδιά!
Είναι για 6χρονα; Την Τετάρτη θα πάμε να δούμε ένα παιδικό. :xmas_twisted::xmas_twisted:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.834
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είδα και εγώ το "New Year's Eve". Είμαι που δεν είμαι στα καλύτερά μου αυτές τις μέρες, νταούνιασα τελείως! Όπως και να 'χει για dvd δεν είναι κακό. Αλλά ως εκεί.
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Είναι για 6χρονα; Την Τετάρτη θα πάμε να δούμε ένα παιδικό. :xmas_twisted::xmas_twisted:
μια χαρά είναι και για 6χρονα!!!!! dvd όμως το είδα....δεν νομίζω να παίζεται ακόμα στις αίθουσες!!!!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.834
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είδα το περιβόητο "The Artist", μια ιδιαίτερα επιτυχημένη "αναβίωση" των βουβών τανιών! Μου άρεσε αρκετά. Έξυπνη ταινία, με πολύ καλές ερμηνείες (οι δύο πρωταγωνιστές ήταν απόλυτα ταιριαστοί στο κλίμα και εξυπηρετούσαν πολύ καλά τις ανάγκες της ταινίας) και πολύ καλή σκηνοθεσία. Αυτό που λίγο με χάλασε ήταν το ότι θεώρησα πως το παράκαναν κάπως με το δραματικό στοιχείο, αλλά από εκεί και πέρα πρόκειται για μια αξιόλογη και ιδιαίτερη ταινία.
 
Μηνύματα
2.497
Likes
3.209
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Underwater συμφωνούμε και πάλι!
Μου άρεσε πολύ το"the artist", πετυχημένη "μεταφορά"στην εποχή του βωβού κινηματογράφου,πολύ καλές οι ερμηνείες των πρωταγωνιστών ,η μουσική! που άλλωστε πρωτοστατεί λόγω έλλειψης της ομιλούσας,τα συναισθήματα που περνάει στον τηλεθεατή...ιδιαίτερη,διαφορετική, πολύ ενδιαφέρουσα ,ευχάριστη ταινία.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mετά τον Καζάκο δημοσιογράφο Borat και τον Αυστριακό στυλίστα Brüno σειρά έχει ο Δικτάτορας της Wadiya.:xmas_mrgreen:

Από το καλοκαίρι του 2012 στους κινηματογράφους.

[ame=[media=youtube]X6qkINDPh8g[/media] Dictator Trailer Official 2012 [HD] - Sacha Baron Cohen, Megan Fox - YouTube

Υ.Γ. Αν πρόσεξετε τις σημαίες της Wadiya είναι ίδιες με τις σημαίες της Καμπότζης σε άλλα χρώματα.:xmas_cheesygrin:
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.907
Likes
14.780
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Yes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.834
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είπα να δω κάτι ανάλαφρο πρώτη μέρα του χρόνου και πήγα στο "Κοτόπουλο με δαμάσκηνα", κινηματογραφική μεταφορά του ομώνυμου graphic novel της ιρανής Μαριάν Σατραπί (του "Persepolis"). Αν και η ταινία είναι γαλλικής παραγωγής, γαλλόφωνη και με πολυεθνικό καστ, τοποθετείται στο Ιράν των δεκαετιών 1930-1950 χονδρικά.

Η τανία συνδυάζει χιούμορ, δράμα, έρωτα και κοινωνικο-πολιτικές προεκτάσεις. Η σκηνοθεσία ορισμένες φορές αγγίζει τα όρια του σουρεάλ και εν γένει πρόκειται για ιδιαίτερη ταινία. Στο πρώτο μισό είχαμε λίγο στυλ "εντάξει, καλή αλλά λίγο αργή, ναι μεν αλλά" και τέτοια. Στο δεύτερο μισό απογειώθηκε! Μόλις έπεσαν οι τίτλοι τέλους κλαίγαμε και οι πέντε της παρέας (μεταξύ μας και εκπρόσωπος του αρσενικού φύλου), αλλά και το μεγαλύτερο μέρος της αίθουσας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.595
Μέλη
38.998
Νεότερο μέλος
Gio_Kar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom