Κινηματογραφική κουβέντα....

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ωραια ταινια ειναι.Εχει καποιες σκηνες λιγο τραγικες οι οποιες νομιζω καποιες ευαισθητες και μικρες γυναικες μπορει να τις επηρεασουν πριν απο ενα ταξιδι:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ωραια ταινια ειναι.Εχει καποιες σκηνες λιγο τραγικες οι οποιες νομιζω καποιες ευαισθητες και μικρες γυναικες μπορει να τις επηρεασουν πριν απο ενα ταξιδι:D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παιδιά, είδα τους "Άθλιους" σήμερα! Απλά καταπληκτικό! Οι ερμηνείες, η σκηνοθεσία, η μουσική! Πολύ καλή ταινία και τόσο διαχρονικά αυτά που πραγματεύεται!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μετά από κάμποσες μέτριες ταινίες σε dvd αυτές τις μέρες, σήμερα είδα μία που μου άρεσε πολύ, αν και οι κριτικοί δεν είχαν την ίδια γνώμη με μένα. :D

Πρόκειται για το "Επιστροφή στον έρωτα" (La Délicatesse) με την Οντρέ Τοτού. Είναι η ιστορία μιας νεαρής χήρας, όπου μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα αποχής από οτιδήποτε συναισθηματικό, μπλέκει τρόπον τινά με το πλέον ακατάλληλο άτομο, ένα συνεργάτη της ασχημούλη, αδέξιο, από αυτούς που περνάνε απαρατήρητοι. Είχε πολύ ενδιαφέρον τόσο το να παρακολουθείς τη σχέση αυτών των δύο φαινομενικά αταίριαστων ανθρώπων, όπως και την προσπάθεια ενός ατόμου που έχει βιώσει τον απόλυτο πόνο να μπορέσει να συνεχίσει τη ζωή του.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Μετά από κάμποσες μέτριες ταινίες σε dvd αυτές τις μέρες, σήμερα είδα μία που μου άρεσε πολύ, αν και οι κριτικοί δεν είχαν την ίδια γνώμη με μένα. :D

Πρόκειται για το "Επιστροφή στον έρωτα" (La Délicatesse) με την Οντρέ Τοτού. Είναι η ιστορία μιας νεαρής χήρας, όπου μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα αποχής από οτιδήποτε συναισθηματικό, μπλέκει τρόπον τινά με το πλέον ακατάλληλο άτομο, ένα συνεργάτη της ασχημούλη, αδέξιο, από αυτούς που περνάνε απαρατήρητοι. Είχε πολύ ενδιαφέρον τόσο το να παρακολουθείς τη σχέση αυτών των δύο φαινομενικά αταίριαστων ανθρώπων, όπως και την προσπάθεια ενός ατόμου που έχει βιώσει τον απόλυτο πόνο να μπορέσει να συνεχίσει τη ζωή του.
Τη βάζω στα υπόψιν, πολύ ενδιαφέρον θέμα.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Μετά από κάμποσες μέτριες ταινίες σε dvd αυτές τις μέρες, σήμερα είδα μία που μου άρεσε πολύ, αν και οι κριτικοί δεν είχαν την ίδια γνώμη με μένα. :D

Πρόκειται για το "Επιστροφή στον έρωτα" (La Délicatesse) με την Οντρέ Τοτού. Είναι η ιστορία μιας νεαρής χήρας, όπου μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα αποχής από οτιδήποτε συναισθηματικό, μπλέκει τρόπον τινά με το πλέον ακατάλληλο άτομο, ένα συνεργάτη της ασχημούλη, αδέξιο, από αυτούς που περνάνε απαρατήρητοι. Είχε πολύ ενδιαφέρον τόσο το να παρακολουθείς τη σχέση αυτών των δύο φαινομενικά αταίριαστων ανθρώπων, όπως και την προσπάθεια ενός ατόμου που έχει βιώσει τον απόλυτο πόνο να μπορέσει να συνεχίσει τη ζωή του.
+1!!!! Και εγώ την είδα, πολύ γλυκιά και τρυφερή ταινία και αν σας αρέσουν και οι γαλλικές ακόμη περισσότερο!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
+1!!!! Και εγώ την είδα, πολύ γλυκιά και τρυφερή ταινία και αν σας αρέσουν και οι γαλλικές ακόμη περισσότερο!
Καλά LIDA έχουμε πολύ κοινά γούστα εν τέλει! :D
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ειδε κανείς το "Οδηγός αισιοδοξίας " ;
Το ειδα και δεν μου άρεσε καθόλου ! Αν προταθηκε για 8 οσκαρ φανταζομαι πως θα είναι τα υπόλοιπα υποψηφια φιλμ
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ειδε κανείς το "Οδηγός αισιοδοξίας " ;
Το ειδα και δεν μου άρεσε καθόλου ! Αν προταθηκε για 8 οσκαρ φανταζομαι πως θα είναι τα υπόλοιπα υποψηφια φιλμ
Εγώ δεν το έχω δει ακόμα, αλλά λέω να πάω μες στην εβδομάδα και θα σας πω εντυπώσεις!
Πάντως από τα υποψήφια κατά τη γνώμη μου "Argo" και "Άθλιοι" αξίζουν πάρα πολύ, ενώ αρκετά καλό είναι και το "Η ζωη του Πι".

Το "Master" μαύρα χάλια, ενώ Ταραντίνο και Σπίλμπεργκ δεν τα έχω δει (και ούτε με κόβω να πηγαίνω).

Επίσης θέλω να δω "Τα μυθικά πλάσματα του Νότου".
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Ειδε κανείς το "Οδηγός αισιοδοξίας " ;
Το ειδα και δεν μου άρεσε καθόλου ! Αν προταθηκε για 8 οσκαρ φανταζομαι πως θα είναι τα υπόλοιπα υποψηφια φιλμ
Το είδα κι εγώ και δε μου άρεσε καθόλου. Το βρήκα πολύ ρηχό και επιτηδευμένα κουλτουριάρικο. Περίμενα κάτι καλύτερο ίσως επειδή είναι προτεινόμενο στα όσκαρ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom