Κινηματογραφική κουβέντα....

dimpanayio

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία,γη του Πυρός,Αν
Λοιπόν για όλους τους σινεφίλ,νομίζω ότι το παραπάνω videaki-παρωδία αποδεικνύει πως όταν υπάρχει διάθεση, χρόνος και χαλαρή παρέα μπορείς να κάνεις τις ιδέες σου ένα καλό videaki και να βγάλει και γέλιο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το Σάββατο είδα μια από τις καλύτερες ταινίες που έχω παρακολουθήσει μες στη σεζόν: "The perks of being a wallflower" (Τα πλεονεκτήματα του να είσαι στο περιθωριο).

Μπορεί κάποιος διαβάζοντας τους κεντρικούς άξονες της υπόθεσης (εφηβεία, αμερικάνικο Λύκειο, "δημοφιλείς" και μη μαθητές) να θεωρήσει ότι πρόκειται για μια κλασική teen movie. Πρόκειται όμως για ένα ιδιαίτερα καλό φιλμ, με πολλές προεκτάσεις και πολύ καλές ερμηνείες (ειδικά από τον απίστευτο Ezra Miller που έγινε ευρύτερα γνωστός από το "Πρέπει να μιλήσουμε για τον Κέβιν"), το οποίο συγκινεί χωρίς να καταφεύγει σε ευκολίες. Δεν είναι τυχαίο το ότι έχει πάρει πολύ υψηλά reviews, τόσο από τους κριτικούς, όσο και από το κοινό.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το Σάββατο είδα μια από τις καλύτερες ταινίες που έχω παρακολουθήσει μες στη σεζόν: "The perks of being a wallflower" (Τα πλεονεκτήματα του να είσαι στο περιθωριο).

Μπορεί κάποιος διαβάζοντας τους κεντρικούς άξονες της υπόθεσης (εφηβεία, αμερικάνικο Λύκειο, "δημοφιλείς" και μη μαθητές) να θεωρήσει ότι πρόκειται για μια κλασική teen movie. Πρόκειται όμως για ένα ιδιαίτερα καλό φιλμ, με πολλές προεκτάσεις και πολύ καλές ερμηνείες (ειδικά από τον απίστευτο Ezra Miller που έγινε ευρύτερα γνωστός από το "Πρέπει να μιλήσουμε για τον Κέβιν"), το οποίο συγκινεί χωρίς να καταφεύγει σε ευκολίες. Δεν είναι τυχαίο το ότι έχει πάρει πολύ υψηλά reviews, τόσο από τους κριτικούς, όσο και από το κοινό.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ο Miller είναι μεγάλο ταλέντο. H ταινία είναι βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο του Stephen Chbosky.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW


τα λόγια είναι περιτά ;)
 
Last edited by a moderator:

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είδα κι εγώ το "Argo". Αν και δεν το έχω με τις περιπέτειες, με καθήλωσε!

Πολύ καλή σκηνοθεσία και πλοκή! Αν δεν ήξερα την ιστορία (καθώς είναι βασισμένο σε αληθινά γεγονότα) θα είχα λιποθυμίσει από την αγωνία για την έκβαση.

Η ερμηνεία του Ben Affleck όντως δεν ήταν κάτι συγκλονιστικό, αλλά στεκόταν πολύ αξιοπρεπώς. Από την άλλη ως σκηνοθέτης είναι πολλά υποσχόμενος και η απουσία του από τις υποψηφιότητες του Όσκαρ σκηνοθεσίας έχει συζητηθεί εντόνως, ως αποτέλεσμα των "συντηρητικών κριτηρίων" της Ακαδημίας. Anyway, δεν έχω δει όλες τις υποψήφιες ταινίες για να έχω σφαιρική άποψη, αλλά δεν είναι τυχαίο ότι σάρωσε στις Χρυσές Σφαίρες και πολλές άλλες βραβεύσεις!

Προτείνεται!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δείτε τι τροπή παίρνει η συνέντευξη όταν ο δημοσιογράφος προσπαθεί ντε και καλά να συνδέσει τις ταινίες του Ταραντίνο με την καθημερινή βία.

 
Last edited by a moderator:

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Είδα και εγώ το Argo. Μου άρεσε πάρα πολύ και σε κρατάει κάθε λεπτό..Ειδικά στο τέλος.. Και ο Μπεν μια χαρά!

Επίσης να σημειώσω ότι από οτι διάβασα τα γυρίσματα έγιναν στην Τουρκία και όχι στο Ιράν.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
για να δούμε τι θα δούμε στο "Flight" με τον Ντένζελ Γουάσινγκτον που υποδύεται εναν πιλοτο που εχει κάποια θέματα με το αλκοόλ εν ώρα εργασίας...

 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Απαπαπαα δε θα το δω !!!
Αν το δω θα φρικαρω στην επομενη πτηση !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.198
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom