Κινηματογραφική κουβέντα....

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα την ψάξω αν κ δύσκολο να μου έχει ξεφύγει είμαι μανιακ με τις γαλλικές και ιταλικές.
Επίσης υπάρχει κανείς αρκετά βαρεμενος σαν εμένα που να έχει δει θρίλερ παράξενων σκηνοθετών τύπου Λαρς Φον Τρίερ?
Για πες καμία ιταλική που να βλέπεται. Από περιέργεια δηλαδή.

Και τις 5 καλύτερες γαλλικές που σου άρεσαν αν θες.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.552
Likes
12.602
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Για πες καμία ιταλική που να βλέπεται. Από περιέργεια δηλαδή.

Και τις 5 καλύτερες γαλλικές που σου άρεσαν αν θες.
Πάρε χαρτί κ μολύβι :D
Από ιταλικές εκτός τα τρανταχτά Σινεμά ο Παράδεισος κ Μαλένα που λογικά έχεις δει μια φοβερή κωμωδία είναι το Quo Vado (θεέ μου που πάω) εγώ ειδικά που είμαι δημόσιος υπάλληλος ξεσήκωσα την πολυκατοικία από τα γέλια μου

Από γαλλικές Νο5 σώμα με σώμα . 4 είναι τρελοι αυτοί οι βόρειοι, 3 οι αθικτοι, 2. Αγάπα με αν τολμάς 1. Δείπνο ηλίθιων αλλά σίγουρα ξεχνάω κ αδικώ πολλές. Πχ παλιά αγαπημένη το Μπλέ του Κισλόφσκι.
Αν δεις καμιά πες μου την άποψη σου
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Για πες καμία ιταλική που να βλέπεται. Από περιέργεια δηλαδή.

Και τις 5 καλύτερες γαλλικές που σου άρεσαν αν θες.

Για Γαλλική θα πρότεινα και αυτή https://www.imdb.com/title/tt0362225/?ref_=nv_sr_srsg_3

Έχει μυστήριο και ενδιαφέρουσα πλοκή. Επίσης οι ηθοποιοί παίζουν καλά.. Τον πρωταγωνιστή τον έχω πετύχει και άλλου και αξίζει.
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Ναι, κι εγώ το "Quo Vado?" πήγα να γράψω. 4 άνθρωποι στον καναπέ πέφταμε ο ένας πάνω στον άλλον απ' τα γέλια!
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.552
Likes
12.602
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Είδα στο τρέιλερ την αδυναμία μου, τα νησιά Svalbard :heart: Είναι κ καλή απ' ό,τι λέτε η ταινία, οκ μπήκε στη λίστα!
Καινούργιο συκώτι θα κάνεις απο τα γέλια σου λέω :xalara:
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Χθες ειδα τη ταινια «Το θαυμα στο κελι 7»
Ειναι τουρκικης παραγωγης 2019.

Αποχωρισμενος απο τη κορη του, ενας πατερας με νοητικη στερηση πρεπει να αποδειξει οτι ειναι αθωος εχοντας καταδικαστει για το φονοντου παιδιου ενος διοικητη.

Αστυνομικη ταινια την αναφερουν. Βγαζει τερμα συναισθημα. Οι γυναικες του φορουμ μπορει και να κλαψουν... Η δικη μου εκλαψε παντως! Αν και δεν εχει καποια ιδιαιτερη πλοκη οι ερμηνειες ειναι παρα πολυ καλες με αποκορυφωμα τον πατερα... Ολα τα λεφτα!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
To Κελί 211δε θυμάμαι αν το πρότεινε κανείς, αλλά για ταινία με φυλακές τη βρήκα εξαιρετική:
https://www.imdb.com/title/tt1242422/
Ολοκλήρωσα και το When They See us που προτάθηκε από εδώ, εξαιρετικό το βρήκα, καλή σκηνοθεσία, πολύ ωραίος ρυθμός, απ' ό,τι διαβάζω και πολύ καλή απόδοση της πραγματικής ιστορίας, μέχρι και των διαλόγων. 4 επεισοδιάκια όλα, πάρα πολύ καλό, για την υπόθεση των Central Park 5, θυμίζω (υπόθεση δίκης 5 νεαρών μαύρων, φερόμενοι ως βιαστές μιας τζόγγερ το 1989).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom