Κινηματογραφική κουβέντα....

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Mε το που άκουσα ότι παίζεται ταινία με το Σερβετάλη, αποφάσισα να πάω να τη δω, δε χάνεται τέτοιο γέλιο, ο άνθρωπας είναι ο χειρότερος ηθοποιός της γενιάς του. Μόλις τώρα διάβασα αυτή την κριτική και αποφάσισα ότι θα πάω με μεγάλη παρέα:
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
Κι εγώ σήμερα άκουσα...για την ταινία,
όσο για τον Σερβετάλη λίγο τον θυμάμαι από το Είσαι το ταίρι μου,τίποτε άλλο....
διαβάζω κριτικές και βλέπω ότι οι περισσότερες το ..θάβουν
αλλά άμα δεν έχεις "ιδία"άποψη αυτό δε λέει και πολλά

άντε δές το κι εσύ να μας πείς πόσα αστεράκια θα του βάλεις....
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.082
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Βέβαια! τις είχα ξεχάσει! Την τρίτη ταινία δεν τη ξέρω, μήπως είναι από σειρά ή ντοκυμαντέρ? Και μια άλλη παλιά (1970/80) γυρισμένη στη Σαντορίνη "Οι εραστές"... κάτι, δε θυμάμαι όμως αν ήταν εξ ολοκλήρου στην Ελλάδα. Και ίσως υπάρχουν κι άλλες που μας διαφεύγουν, κάτι ελληνοαμερικανικές παραγωγές νομίζω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Την τρίτη ταινία δεν τη ξέρω, μήπως είναι από σειρά ή ντοκυμαντέρ?
Ταινία είναι. Με το ίδιο δίδυμο πρωταγωνιστών έχουν γυριστεί άλλες δυο: The Trip στην Αγγλία και the trip to Italy.
edit άλλες 3 και trip to Spain - και παράλληλα έχουν κάνει και σειρά από αυτές τις ταινίες.:p
 
Last edited:

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Χάθηκε δυστυχώς μέσα στον Κόβιντ, ελπίζω να έχει και μια δεύτερη ευκαιρία στις οθόνες, καταπληκτικό δίδυμο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Κι εγώ σήμερα άκουσα...για την ταινία,
όσο για τον Σερβετάλη λίγο τον θυμάμαι από το Είσαι το ταίρι μου,τίποτε άλλο....
διαβάζω κριτικές και βλέπω ότι οι περισσότερες το ..θάβουν
αλλά άμα δεν έχεις "ιδία"άποψη αυτό δε λέει και πολλά

άντε δές το κι εσύ να μας πείς πόσα αστεράκια θα του βάλεις....
Τον εχω δει στο θεατρο και ηταν καλος. Επισης εκανε θαυματα σε παραγωγη του γνωστου απο την τελετη ληξης Παπαιωαννου. Εχει τη φημη πολυ ιδιορρυθμου ηθοποιου και οι κακες γλωσσες λενε οτι γι αυτο τον σκηνοθετει τα τελευταια χρονια η γυναικα του, γιατι δεν την παλευουν οι ασχετοι.
Θα εβλεπα κι εγω την ταινια γιατι πρεπει να ειναι η πιο μεγαλη μαπα των τελευταιων ετων, αλλα λυπαμαι και το 7ευρο.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τον εχω δει στο θεατρο και ηταν καλος. Επισης εκανε θαυματα σε παραγωγη του γνωστου απο την τελετη ληξης Παπαιωαννου. Εχει τη φημη πολυ ιδιορρυθμου ηθοποιου και οι κακες γλωσσες λενε οτι γι αυτο τον σκηνοθετει τα τελευταια χρονια η γυναικα του, γιατι δεν την παλευουν οι ασχετοι.
Θα εβλεπα κι εγω την ταινια γιατι πρεπει να ειναι η πιο μεγαλη μαπα των τελευταιων ετων, αλλα λυπαμαι και το 7ευρο.
Δώστο το 7ευρο σε κανένα στο δρόμο που θα πιάσει τόπο, δεν είναι η ώρα τώρα να πέσουμε και στα ναρκωτικά μετά από όλα αυτά που περάσαμε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Δώστο το 7ευρο σε κανένα στο δρόμο που θα πιάσει τόπο, δεν είναι η ώρα τώρα να πέσουμε και στα ναρκωτικά μετά από όλα αυτά που περάσαμε.
Ετοιμαζονται πουλμαν απο επαρχια εμαθα λογω θρησκευτικου περιεχομενου. Η ταινια θα θησαυρισει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τον εχω δει στο θεατρο και ηταν καλος. Επισης εκανε θαυματα σε παραγωγη του γνωστου απο την τελετη ληξης Παπαιωαννου. Εχει τη φημη πολυ ιδιορρυθμου ηθοποιου και οι κακες γλωσσες λενε οτι γι αυτο τον σκηνοθετει τα τελευταια χρονια η γυναικα του, γιατι δεν την παλευουν οι ασχετοι.
Θα εβλεπα κι εγω την ταινια γιατι πρεπει να ειναι η πιο μεγαλη μαπα των τελευταιων ετων, αλλα λυπαμαι και το 7ευρο.
Εγώ τον είδα μια φορά στο θέατρο και ήταν πραγματικά για κλάμματα, δεν ξέρω τι κονέ έχει το άτομο. Και στην τηλεόραση πολύ κακός, αλλά στο θέατρο θύμιζε Οικογενειακές Ιστορίες (η αλήθεια είναι ότι γι αυτό πήγαμε).

Ε κάποιες μέρες θα έχει και 5ευρο, δεν μπορεί.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Από ό,τι διαβάζω οι κριτικές συμφωνούν ότι η ταινία έχει σίγουρα κακή σκηνοθεσια και σενάριο. Για τον Σερβετάλη οι απόψεις διίστανται, αλλά γενικά παίρνει καλούτσικες γνώμες.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Θυμάμαι όταν εγκαινιάστηκε η Έκθεση από το Άγιο Όρος στη Θεσσαλονίκη, έτρεχαν οι φύλακες να σταματάνε τον κόσμο που φιλούσε τις εικόνες (κάποτε βαρέθηκαν και οι εικόνες είχαν αποκτήσει υγρασία) κάπως έτσι θα είναι και η πρώτη ταινία που οι θεατές θα σταυροκοπιούνται αντί να χειροκροτούν. Ο Θεός γύρισε την πλάτη του σε αυτή τη χώρα..
εδιτ στο μεταξύ ο σκάι δίνει ρεσιτάλ με τα θαύματα του αγίου
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom