Κλείνει και το King George στο Σύνταγμα

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τελικά,διαβάζοντας και όλο το παρασκήνιο,μάλλον δεν έφταιγαν τα πρεζάκια και οι αναρχικοί για το λουκέτο του King George.Έτσι;
Άσε που θα το κάνει σουίτες η Μεγάλη Βρετάνια.Για τα βαποράκια φαντάζομαι.

Βέβαια τα άρθρα της Καθημερινής και του in.gr σε κάνουν να πιστεύεις αυτό,αφού απλώς επιβεβαιώνουν αυτό που θέλεις να πιστεύεις.

Και το Πεντελικόν γι'αυτό βάρεσε κανόνι.Από τα πρεζόνια και τους αναρχικούς που μαζεύονται στο Κεφαλάρι.Μάστιγα σκέτη...
Ναι, κι εγώ γι'αυτό το ανέβασα το άρθρο, γιατί μου φάνηκε περίεργο να κλείνει έτσι εύκολα (ας πούμε) τόσο μεγάλο ξενοδοχείο- φιλέτο. Από το 2004 λέει κρατάει το φλερτ Μεγάλης Βρετάνιας - Eurobank για το κτίριο, και επωφελήθηκαν από την ανικανότητα προστασίας των πελατών τους κατά τα επεισόδια καθώς και την άρνηση μείωσης μισθώματος για να το πάρουν. Εικάζω ότι στο λοιπό τύπο (in.gr, καθημερινή) βγάλαν την εκδοχή που τους βόλευε (όχι δεν ισχύει ΚΑΙ αυτή βεβαία) για να μη πληγεί το γόητρο του King George και να ρίξουν τις ευθύνες αλλού.
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Ε, να σας ενημερώσω ότι τελικά ούτε κλείνει αλλά και ούτε γίνετε σουίτες της Μεγάλης Βρετανίας. Θα παραμήνει όπως είναι, με την ίδια διοίκηση. Η απόφαση να κλειστεί μόνο εύκολη δεν ήταν (από όσο μπορώ να γνωρίζω). Με τα επεισόδια που γίνονταν κατά καιρούς και την δύσκολη οικονομική κατάσταση, είχε λίγους πελάτες, άρα λίγα έσοδα και μεγάλα έξοδα...Τελικά συνεχίζει και ευτυχώς μια και υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που δουλεύουν εκεί...
 

jkourkoulis

Member
Μηνύματα
78
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Erasmus στο Παλέρμο!
Ταξίδι-Όνειρο
χεχε
Για το αγανακτισμένου είπαμε λάθος! Για τους απεργούς που κλείσανε τα λιμάνια αναφερόμουν. Θα μπορούσα να σου γράφω με τις ώρες για να σου αποδείξω τι ζημία έκαναν αυτές οι κινήσεις. Στον τουρισμό δουλεύω οπότε θα μου επιτρέψεις όλο και κάτι να ξέρω...
Καταρχήν συγγνώμη για το έντονο ύφος στο προηγούμενο ποστ μου. Απλά για να κλείσουμε το offtopic θα συμφωνήσω ότι προκλήθηκε κάποια ζημιά αλλά το ότι ήταν τόσο μεγάλη δεν μπορώ να το πιστέψω καθώς έχω να δω το λιμάνι του Πειραιά τόσο γεμάτο από κρουαζιερόπλοια πάνω από 4 καλοκαίρια. Καλύτερα να μην χαλάσουμε το θέμα του τόπικ όμως αν επιθυμείς να συνεχίσουμε την κουβέντα καλύτερα μέσω pm.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τελικά δηλαδη αν κατάλαβα καλα δεν κλείνει, τζάμπα το θέμα οι πλερέζες και τα δακρύβεχτα σχόλια...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
δηλαδή ρε φίλε οι πλανόδιοι μικροπωλητές και τα συνεχόμενα μπάχαλα δεν κάνουν κακό στην Ελληνική αγορά-τουρισμό και κατ'επέκταση στην Ελληνική οικογένεια??

Μη σου πω και στην παγκόσμια μόλυνση επίσης,ρε αλάνι.
 

Terry_Panthro

Member
Μηνύματα
57
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΛΟΡΕΣΤΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μη σου πω και στην παγκόσμια μόλυνση επίσης,ρε αλάνι.
εγώ σου κάνω σοβαρή ερώτηση αδερφέ,θα μπορούσες να δώσεις μια σοβαρή απάντηση να κάνουμε κουβέντα...τεσπα
το Βάρκιζα τέλος πως το εννοείς? άμα θες στείλτο μου σε πμ,το έχω περιέργεια.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κοίτα να δεις.Όταν ο συνομιλητής μου με δύο μηνύματα που έχουμε ανταλλάξει αρχίζει τα "ρε φίλε" και "ρε αδερφέ",δεν παίζει να απαντήσω σοβαρά.

Βάρκιζα τέλος,εννοώ τέρμα παραλιακή έχει ένα καλό σκυλάδικο και το διαφημίζω έμμεσα.
 

Terry_Panthro

Member
Μηνύματα
57
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΛΟΡΕΣΤΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Κοίτα να δεις.Όταν ο συνομιλητής μου με δύο μηνύματα που έχουμε ανταλλάξει αρχίζει τα "ρε φίλε" και "ρε αδερφέ",δεν παίζει να απαντήσω σοβαρά.

Βάρκιζα τέλος,εννοώ τέρμα παραλιακή έχει ένα καλό σκυλάδικο και το διαφημίζω έμμεσα.
κοίτα άμα σε ενόχλησαν τόσο πολύ τα παίρνω πίσω...δεν είχα τέτοιο σκοπό,ίσα ίσα! αυτό μπορώ να πω
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom