Κοντινη αποδραση για ΣΚ

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.972
Το fly παίρνει αμάξια;
Εχει ολο το 24ωρο πορθμειο για Γαλατα και τα αυτοκινητα δεν χρησιμοποιουνται ουσιαστικα στον Πορο.
Τα Μεθανα τα προτεινα γιατι εχει δωματια, δεν ξερω αν εχει στον Γαλατα. Εμεις ειχαμε παει με πλοιο απο Πειραια και ημασταν η εξαιρεση, ολοι απο Γαλατα περνουσαν.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ναι, πεταμενα λεφτα το fly.
Εμένα μου είχε φανεί ατελείωτος ο δρόμος πάντως. Για σκ δε θα το έκανα. Όσο για το πεταμένα λεφτά, στα 2.5€ που έχει φτάσει η βενζίνη πλέον, δεν ξέρω τι θεωρείται πιο πεταμένα. Πονεμένη ιστορία τα μεταφορικά πλέον, ότι κ αν επιλέξεις...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Λοιποον, επειδη εχω απογοητευτει θελω τη βοηθεια σας. Θελω να κανονισω ενα 2ημερο εκπληξη
( ειτε σαββατο πρωι να φυγουμε -κυριακη μεσημερι να γυρισουμε/ ειτε να φυγουμε απο παρασκευη βραδυ). Εψαχνα για νησι κοντα στην ΑΘηνα το πολυ 2 ωρες λογω του οτι δεν θα κατσουμε πολυ μην ταλαιπωρηθουμε με μεγαλες διαδρομες αλλα τα ακτοπλοικα ειναι στον Θεο και δεν υπαρχει σχεδον τιποτα απο καταλυματα.

Οποτε ψαχνω κατι το πολυ 2 ωρες απο Αθηνα με αυτοκινητο, οχι πολη τυπου Ναυπλιο, κατι πιο γραφικο και μικρο αλλα να εχει εστω 1 ωραια παραλια και κανενα μαγαζακι ωραιο για φαγητο/κοκτειλ. Καμια προταση ;;
Αιγινα 10ε τα ακτοπλοικα γιατι το σκεφτεσε;
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Εμένα μου είχε φανεί ατελείωτος ο δρόμος πάντως. Για σκ δε θα το έκανα. Όσο για το πεταμένα λεφτά, στα 2.5€ που έχει φτάσει η βενζίνη πλέον, δεν ξέρω τι θεωρείται πιο πεταμένα. Πονεμένη ιστορία τα μεταφορικά πλέον, ότι κ αν επιλέξεις...
Συμφωνώ. Αμα είναι να πας Πόρο και να μην πάρεις αμάξι εκει, τι νόημα να οδηγήσεις μέχρι Γαλατα, να κουραστείς τόσες ωρες, να πληρώσεις βενζίνη και διόδια και να αφήσεις εκεί το αμάξι και να μπεις πεζός στο πλοίο για Πόρο;
Παίρνεις το δελφίνι απο Πειραιά κι γλιτώνεις κόπο, χρόνο και ίσως και χρήματα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.972
Αιγινα 10ε τα ακτοπλοικα γιατι το σκεφτεσε;
Εμ, απορω. Δεν εχω πιο ωραια αποδραση απο αυτην. Πολυ υποτιμημενη. Ουτε μποτιλιαριασμα καν για σαββατοκυριακο.

Συμφωνώ. Αμα είναι να πας Πόρο και να μην πάρεις αμάξι εκει, τι νόημα να οδηγήσεις μέχρι Γαλατα, να κουραστείς τόσες ωρες, να πληρώσεις βενζίνη και διόδια και να αφήσεις εκεί το αμάξι και να μπεις πεζός στο πλοίο για Πόρο;
Παίρνεις το δελφίνι απο Πειραιά κι γλιτώνεις κόπο, χρόνο και ίσως και χρήματα
Ξαναεβαλαν πλοιο το σαββατοκυριακο. 30 ευρω πηγαινε ελα. Χρονια ειχα να το δω αυτο.
Αν ειχε και παλεψιμες παραλιες...
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Λίμνη Βουλιαγμένης στο Λουτράκι
Απο το στόμα μου το πήρες.
Και βουτιές από αρχαίο Ηραιο επίσης.
Αλλιώς Κορινθία. Επίσης είναι κοντά κι έχει πολλές επιλογές
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Δεν έχω να προτείνω κάτι συγκεκριμένο γιατί όσες φορές πήγα ήταν ημερήσια, αλλά βλέπω ότι έχει διάφορα εκεί κοντά, αλλιώς Λουτράκι.
΄Εχω την εντύπωση ότι δεν έχει πολλά.Για αυτό ρώτησα.Και το Λουτράκι κατά την γνώμη μου δεν αξίζει για διαμονή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.222
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom