Κοπή πίτας 2018 στη Θεσσαλονίκη με ξενάγηση

Ψηφοφορία για κοπή πίτας 2018 στη Θεσσαλονική και δήλωση συμμετοχής για ξενάγηση ( προαιρετικά)


  • Total voters
    26
  • Poll closed .

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δώσε πόνο ρε Cin Cin!!!! Έγινε η ανατροπή, αγαπητέ @babaduma;; Ή να φέρουμε κι άλλους λιποτάκτες από το garden bar; :D
Δεν ήταν αυτός ο σκοπός. Αλλά με τσάντισε ο τύπος και θεώρησα ότι έπρεπε να το αναφέρω. Τώρα - βέβαια - αν προκύψει καμμιά στραβή με το Cin Cin, ξέρω ποιόν θα βαράτε! :haha:
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Αλλάζω και εγώ την προτίμησή μου. Έχω αλλεργία στην έλλειψη επαγγελματισμού!
Cin cin λοιπόν και από μένα!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
"Φίλοι μου αγαπημένοι, γειά σας και χαρά σας" - όπως θά'λεγε κι ο αείμνηστος κονφερασιέ του ραδιοφώνου, Γιώργος Οικονομίδης. Ευχαριστώ όλους που με ζήλο, αυταπάρνηση και υπέρμετρο ενθουσιασμό, σπεύσατε να συμμετάσχετε στην ψηφοφορία μας. Η ψήφος σας, με συντριπτική διαφορά, ανέδειξε το Cin Cin μεγάλο νικητή με 21 ψήφους, αφήνοντας το Garden Bar να τρώει τη σκόνη του με μόλις 7 (ειρήσθω εν παρόδω, ακόμη περιμένω την ... πρόταση του μενού)!

Δηλώσεις συμμετοχής για την ξενάγηση είχαμε 32, ενώ για τη σφαγή της πίτας (και των συμπαραμαρτούντων) ... 40 - ζωή νά'χουμε! Εδώ, τώρα, ίσως έχουμε κάποιο θεματάκι ... χωροταξικό. Αν ήμασταν στο Garden Bar, 40 άτομα, θα το γεμίζαμε... πράγμα που σημαίνει ότι αν άκουγε το νούμερο (εγώ στην κουβέντα που έκανα του είχα πει για 25-30) μπορεί και να μη δέχονταν - ούτως ή άλλως. Στο Cin Cin (όπου είχα κάνει ανάλογη κουβέντα), στο ισόγειο επίσης μάλλον δεν χωράμε - οπότε θα επικοινωνήσω τις επόμενες ώρες μαζί του για να δούμε πώς θα το μεθοδεύσουμε για να προετοιμαστεί κατάλληλα ο χώρος αλλά και η ... κουζίνα!

Αναμείνατε στα ραδιόφωνά σας για τις νεώτερες ειδήσεις.

"Ευτυχείτε!" (αυτό είναι από άλλον διάσημο κονφερασιέ, τον Άλκη Στέα).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ενημερώνονται οι φίλοι συμφορουμίτες ότι:
  1. Η παραγγελία για τις πίτες δόθηκε. Ελήφθη ειδική μέριμνα για τα "φαγανά" ... μωρά!
  2. Έγινε συνεννόηση με το Cin Cin για τα του συμποσίου. Τώρα που τον ξαναείδα τον χώρο, είναι μεγαλύτερος από αυτό που είχα στο μυαλό μου και νομίζω ότι θα μας χωρέσει - φτάνει να μην παραγγείλει από 3 πιάτα ο καθένας! Επίσης, ελήφθη μέριμνα και εδώ για τους καπνίζοντες (ως πρώην καπνιστής, τους καταλαβαίνω): Θα υπάρχει "γκαζιέρα" στον αύλειο χώρο όπου θα μπορούν εύκολα να βγαίνουν να καπνίσουν όσοι θέλουν χωρίς να κρυώνουν.
  3. Ώρα προσέλευσης στο Cin Cin για όσους δεν έλθουν στην ξενάγηση, 13:30-14:00.
  4. Βάσει των δηλώσεων συμμετοχής, το κόστος για την ξενάγηση θα είναι 4 ευρώ το άτομο. Κανονίστε κάποιοι - όσοι μπορείτε - να έχετε και κέρματα για να μη χαθούμε στα ρέστα.
  5. Τη γενική επίβλεψη για την επιτυχή έκβαση της εκδήλωσης θα έχει ο Έκτορας (όχι ο Μποτρίνι, ο άλλος, ο δικός μας).
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Δηλαδή, ούτε την Καμάρα δεν γνωρίζεις; :shock:
View attachment 227747
Καπου πρεπει να την εχει παρει το ματι μου :haha::haha::haha:

Θα φτασω την προηγουμενη με την τελευταια πτηση οποτε τα λεμε το Σαββατο το πρωι.

ΥΓ: Επειδη ενδεχεται το φαι να μην μου φτασει θελω και πιτα :bleh::bleh::bleh::bleh:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
ΥΓ: Επειδη ενδεχεται το φαι να μην μου φτασει θελω και πιτα
Πρόσεχε!!!Πας Θεσσαλονίκη.Αν ζητήσεις πίτα θα ψάχνεις το νόμισμα σε τυρόπιτα.Άντε το πολύ σε σπανακοτυρόπιτα.
Να ζητήσεις βασιλόπιτα.Ειδάλλως μπορεί να την βγάλεις με μπουγάτσες. :haha::haha::haha:
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.468
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πρόσεχε!!!Πας Θεσσαλονίκη.Αν ζητήσεις πίτα θα ψάχνεις το νόμισμα σε τυρόπιτα.Άντε το πολύ σε σπανακοτυρόπιτα.
Να ζητήσεις βασιλόπιτα.Ειδάλλως μπορεί να την βγάλεις με μπουγάτσες. :haha::haha::haha:
Θα ήταν ακόμα πιο ωραία αν ερχόσουν και εσύ.... :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.056
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom