Κοπή πίτας 2018 στη Θεσσαλονίκη με ξενάγηση

Ψηφοφορία για κοπή πίτας 2018 στη Θεσσαλονική και δήλωση συμμετοχής για ξενάγηση ( προαιρετικά)


  • Total voters
    26
  • Poll closed .

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Οι Αθηναίοι να τα βλέπουν αυτά: Εμείς τρώμε και μαζεύουμε μίλια! :haha:
(η φωτογραφία του λινκ δείχνει ακριβώς το χώρο που θα γίνει η κοπή της πίτας)
Οποτε οι Αθηναιου που θα παραβρεθουμε δικαιουμαστε να μαζεψουμε τις αποδειξεις για τα μιλια? χααχαχ :bleh::bleh::bleh::bleh:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Οποτε οι Αθηναιου που θα παραβρεθουμε δικαιουμαστε να μαζεψουμε τις αποδειξεις για τα μιλια? χααχαχ :bleh::bleh::bleh::bleh:
Σωστά!!!Όλοι οι Θεσσαλονικείς θα σου δώσουν τις αποδείξεις τους....να τις πληρώσεις!! :haha::haha::haha:
Τα μίλια κράτα τα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οποτε οι Αθηναιου που θα παραβρεθουμε δικαιουμαστε να μαζεψουμε τις αποδειξεις για τα μιλια? χααχαχ :bleh::bleh::bleh::bleh:
Τώρα μου έδωσες ιδέα: Όσοι δεν έχουν κάρτα της Miles & Bonus για να επωφεληθούν, μπορούν να δώσουν (αν θέλουν, φυσικά) τις αποδείξεις τους σ'αυτόν που θα κερδίσει το φλουρί και να συγκεντρώσει αυτός όλα αυτά τα μίλια. :)Κι αν ούτε αυτός έχει κάρτα, ε, τότε μπορεί να τα διαπραγματευτεί με κάποιον που έχει! :xalara:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.316
Τώρα μου έδωσες ιδέα: Όσοι δεν έχουν κάρτα της Miles & Bonus για να επωφεληθούν, μπορούν να δώσουν (αν θέλουν, φυσικά) τις αποδείξεις τους σ'αυτόν που θα κερδίσει το φλουρί και να συγκεντρώσει αυτός όλα αυτά τα μίλια. :)Κι αν ούτε αυτός έχει κάρτα, ε, τότε μπορεί να τα διαπραγματευτεί με κάποιον που έχει! :xalara:
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά το ποιός θα πάρει τα μίλια θα πρέπει να το κανονίσετε απο την αρχή καθώς πρέπει να γίνει επίδειξη της κάρτας κατά την παραγγελία και πριν την έκδοση της απόδειξης:D
Επομένως και το φλουρί θα πρέπει να είναι "στημένο"....:(
 
Last edited:

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Εγώ δε διαθέτω τέτοια κάρτα οπότε δεν έχω πρόβλημα να όποιο μέλος θέλει να πάρει και αυτά τα μίλια. Σκοπεύω να γίνω σαν αυτούς που γυρνάνε γύρω γύρω και ρωτάνε "κεράσει ποτάκι?".
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά το ποιός θα πάρει τα μίλια θα πρέπει να το κανονίσετε απο την αρχή καθώς πρέπει να γίνει επίδειξη της κάρτας κατά την παραγγελία και πριν την έκδοση της απόδειξης:D
Επομένως και το φλουρί θα πρέπει να είναι "στημένο"....:(
Υπάρχουν ελπίδες. Στους όρους της Miles and bonus για το Cin-cin γράφει:
Aίτημα για αναδρομική καταχώρηση μιλίων γίνεται αποδεκτό μόνο εάν κατατεθεί εντός 12 μηνών από την ολοκλήρωση της συναλλαγής, αρχής γενομένης από την 22η Ιανουαρίου 2018, οπότε και ξεκίνησε η εν λόγω συνεργασία , αποστέλλοντας στην Aegean (μέσω e-mail στο https://aegeanairlines-gr.custhelp.com/app/ask ) την απόδειξη της αγοράς, αλλιώς χάνονται.
Κρατάω μια επιφύλαξη για το αν θα δουλέψει.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Τώρα μου έδωσες ιδέα: Όσοι δεν έχουν κάρτα της Miles & Bonus για να επωφεληθούν, μπορούν να δώσουν (αν θέλουν, φυσικά) τις αποδείξεις τους σ'αυτόν που θα κερδίσει το φλουρί και να συγκεντρώσει αυτός όλα αυτά τα μίλια. :)Κι αν ούτε αυτός έχει κάρτα, ε, τότε μπορεί να τα διαπραγματευτεί με κάποιον που έχει! :xalara:
λες να βαλουμε τα μιλια ως δωρο σε οποιον κερδισει το φλουρι? χααχαχχα :bleh::bleh:
και για να ειμαστε λιγο πιο large να τσονταρουμε και μερικα μιλια εξτρα για να βγει καλο το ποσο? ;)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
λες να βαλουμε τα μιλια ως δωρο σε οποιον κερδισει το φλουρι? χααχαχχα :bleh::bleh:
και για να ειμαστε λιγο πιο large να τσονταρουμε και μερικα μιλια εξτρα για να βγει καλο το ποσο? ;)
Νομίζω ότι μπορεί να γίνει μια συνεννόηση με τον μαγαζάτορα - από την αρχή - πριν κόψουμε την πίτα και δώσουμε τις παραγγελίες για φαγητό. Έτσι κι αλλιώς, θα τον ξαναδώ αύριο και μπορώ να βολιδοσκοπήσω την κατάσταση. Και δε μου φαίνεται και τόσο άσχημη ιδέα. Ένα δωράκι μερικών εκατοντάδων μιλίων (απ' όσους θέλουν να προσφέρουν, δεν είναι υποχρεωτικό και ούτε παρεξηγήσιμο - στο κάτω - κάτω, όλοι την ίδια "αρρώστεια" έχουμε) νομίζω ότι θα ήταν ευπρόσδεκτο για τον οποιονδήποτε.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Για να ξεκαθαρίσω και τα δικά μας, τελικά θα είμαστε όπως τα είπα από την αρχή: τρεις στην κοπή της πίτας και εγώ μόνη μου στην ξενάγηση.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για να ξεκαθαρίσω και τα δικά μας, τελικά θα είμαστε όπως τα είπα από την αρχή: τρεις στην κοπή της πίτας και εγώ μόνη μου στην ξενάγηση.
Έτσι σας έχω υπολογίσει! :)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Έχουμε πει: 09:30, συγκέντρωση στην Καμάρα.

Με την ευκαιρία και ενημερωτικά, οι συμμετοχές για την πίτα έχουν φτάσει τις 45! Αν συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό οι δηλώσεις (εδώ, αλλά και με π.μ.) μέχρι την Παρασκευή, μάλλον θα χρειαστεί να καταλάβουμε και τον άλλο χώρο στο Cin Cin! :)
Εάν συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό μάλλον θα κάνουμε Travelo- κατάληψη συνολικά του χώρου!!! Να αναρτήσουμε όμως και πανό έξω :welcome2:για να ξέρουν ποιοι είναι οι καταληψίες! :xalara::xalara:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
λες να βαλουμε τα μιλια ως δωρο σε οποιον κερδισει το φλουρι? χααχαχχα :bleh::bleh:
και για να ειμαστε λιγο πιο large να τσονταρουμε και μερικα μιλια εξτρα για να βγει καλο το ποσο? ;)
να κάνω μια χαζούλικη ερώτηση;:innocent:
αν αυτός που κερδίσει του φλουρί δεν έχει κάρτα miles and bonus, τι θα κερδίσει τελικά; αέρα κοπανιστό; :bleh:
 
  • Like
Reactions: zoi

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom