Κοπή πίτας 2018 στη Θεσσαλονίκη με ξενάγηση

Ψηφοφορία για κοπή πίτας 2018 στη Θεσσαλονική και δήλωση συμμετοχής για ξενάγηση ( προαιρετικά)


  • Total voters
    26
  • Poll closed .

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Παίζει νά'ναι και η πιο πρώιμη αναγγελία για κοπή πίτας - ever! :haha: Αλλά...

Η ιδέα έπεσε στην προχθεσινή μας εκδρομή σε Αμφίπολη - Φιλίππους - Καβάλα:

"Αφού τον έχουμε εδώ, μαζί μας, δε ρωτάμε τον κ. Σφήκα πότε θα μπορούσε να μας κάνει μια ξενάγηση στη Θεσσαλονίκη, μια μέρα που να μπορούμε να τη συνδυάσουμε με την κοπή της πίτας για το 2018 και να μπορούν να έλθουν και όσοι θέλουν από μακρυά;"

Οι ατζέντες άνοιξαν, πιθανές ημερομηνίες βρέθηκαν, ας τις βάλουμε σε ψηφοφορία (ακούς @katkats ; ) κι ας αποφασίσει ο κόσμος. Οι πιθανές ημερομηνίες είναι:
  1. Κυριακή 14 Ιανουαρίου
  2. Σάββατο 20 Ιανουαρίου
  3. Σάββατο 27 Ιανουαρίου
  4. Συμμετοχή στην ξενάγηση
Η σκέψη είναι: Ψηφίζετε όσοι σκέφτεστε σοβαρά να έλθετε στη συνάντηση αφ'ενός (με δυνατότητα επιλογής όλων των ημερομηνιών - εφόσον δεν έχετε πρόβλημα) και αφ'ετέρου δηλώνετε συμμετοχή για την ξενάγηση όσοι επιθυμείτε να συμμετάσχετε (ελπίζω τεχνικά να είναι εφικτό κάτι τέτοιο).

Επιπροσθέτως, όσοι ενδιαφέρεστε για την ξενάγηση, μπορείτε να γράψετε δυό γραμμούλες για το τι/πού θα θέλατε να δείτε/ξεναγηθείτε. Οι προτάσεις μας θα τεθούν υπόψη του ξεναγού ο οποίος - ανάλογα με το χρόνο που θα έχουμε και του χρόνου που απαιτείται - θα προσπαθήσει να φτιάξει ένα πρόγραμμα ευέλικτο και όσο γίνεται πιο κοντά στις επιθυμίες μας.

Η ξενάγηση θα προηγηθεί (πρωινές ώρες) και η κοπή της πίτας θα γίνει μετά το πέρας της, μεσημεριανο-απογευματινή ώρα.

Επειδή οι ημερομηνίες δεν είναι πολύ μακρινές και οι προσφορές στα εισιτήρια (γενικώς) είναι περιορισμένες, η ψηφοφορία καλό είναι να μην τραβήξει σε μάκρος - θα μπορούσε - ας πούμε - να λήξει τα μεσάνυχτα της 20 προς 21 Δεκεμβρίου - ώστε να ξέρουν οι φίλοι από την Αθήνα, Κρήτη, κλπ. πότε θα γίνει και να κλείσουν εισιτήρια.

Ελπίζουμε και αυτή η συνάντηση, η πρώτη για το 2018, να έχει την ίδια συμμετοχή και επιτυχία που είχαν και οι δύο προηγούμενες του 2017.

Καλές γιορτές σε όλους!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγώ ψηφίζω το 1. Κυριακή 14 Ιανουαρίου ενώ θα ήθελα να συμμετάσχω και στο 4. Συμμετοχή στη ξενάγηση.
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Η Κυριακή 14 Ιανουαρίου λογικά θα πρέπει να είναι η 1η Κυριακή (για το 2018)που θα είναι ανοιχτά τα καταστήματα. Γιατί δεν επιλέγουμε κάποια άλλη Κυριακή με δεδομένο ότι κάποιοι δουλεύουν και τα Σάββατα?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Η Κυριακή 14 Ιανουαρίου λογικά θα πρέπει να είναι η 1η Κυριακή (για το 2018)που θα είναι ανοιχτά τα καταστήματα. Γιατί δεν επιλέγουμε κάποια άλλη Κυριακή με δεδομένο ότι κάποιοι δουλεύουν και τα Σάββατα?
Γιατί είναι η μόνη Κυριακή (μέσα στον Ιανουάριο) που μπορεί ο κ. Σφήκας. Αν δεν θέλουμε ξενάγηση στην πόλη, διαλέγουμε όποια μέρα θέλουμε - είτε καθημερινή, είτε Σ/Κ.

Edit: Εννοείται ότι οι επιλογές για ξενάγηση καθημερινή είναι πολύ περισσότερες αλλά δε νομίζω ότι θα ενδιέφερε πολλούς (εκτός από συνταξιούχους ή ανέργους)...
 
Last edited:

merkourios

Member
Μηνύματα
67
Likes
478
Επόμενο Ταξίδι
;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Την Κυριακή η αγορά θα είναι ανοιχτή και δυστυχώς, δεν μπορούμε να συμμετέχουμε! Ψήφισα και τα δύο Σάββατα, μας βολεύουν και τα δύο!
Όσο για την ξενάγηση με τον κ.Σφήκα και στην επόμενη γωνία να μας πάει, είναι σίγουρο ότι θα έχει ενδιαφέρον! Ας τον αφήσουμε να αποφασίσει ο ίδιος!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν "ψηφίζω" γιατί δεν ξέρω αν θα βρω εισιτήρια κι αν θα μπορέσω να ανέβω (μόνο στις 20/1 δε μπορώ), αλλά αν έρθω θα συμμετέχω σίγουρα και στην ξενάγηση.
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Αν το ξέρω νωρίτερα για να κανονίσω τα προγράμματά μας δεν έχω πρόβλημα όποτε και να είναι, οπότε τι να κάνω, να πατήσω όλα τα κουμπάκια? . Επίσης να πω οτι θα ήθελα για την ξενάγηση την θεματική ενότητα : Βίλλες των Εξοχών.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
@koker Να πατήσεις το κουμπάκια για 27/1!
(Τότε έχει φθηνά εισιτήρια για να έρθουμε κι εμείς από το Νότο)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Αν το ξέρω νωρίτερα για να κανονίσω τα προγράμματά μας δεν έχω πρόβλημα όποτε και να είναι, οπότε τι να κάνω, να πατήσω όλα τα κουμπάκια? . Επίσης να πω οτι θα ήθελα για την ξενάγηση την θεματική ενότητα : Βίλλες των Εξοχών.
Η ψηφοφορία είναι μέχρι τις 22/12, οπότε στις 23/12 θα ξέρεις. Νομίζω ότι πρέπει να τα πατήσεις όλα - όχι γιατί θ'αλλάξει κάτι, αλλά για να φαίνεται ο συνολικός αριθμός συμμετεχόντων.

Edit: Με πρόλαβε η @evi01 . Έχει ισχυρό κίνητρο η πρότασή της, δε λέω... :)
Δεν "ψηφίζω" γιατί δεν ξέρω αν θα βρω εισιτήρια κι αν θα μπορέσω να ανέβω (μόνο στις 20/1 δε μπορώ), αλλά αν έρθω θα συμμετέχω σίγουρα και στην ξενάγηση.
Κλείσε με μίλια και μετά ακυρώνεις τη μία (καλαμπούρι κάνω, δεν ξέρω αν γίνεται χωρίς επιπτώσεις). Θα χαρούμε να σε (ξανα)δούμε και να μας αποζημειώσεις για την προχθεσινή σου απουσία με τις εντυπώσεις σου από τις ... Πασχαλιάτικες διακοπές σου! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom