Κοπή πίτας 2018 στη Θεσσαλονίκη με ξενάγηση

Ψηφοφορία για κοπή πίτας 2018 στη Θεσσαλονική και δήλωση συμμετοχής για ξενάγηση ( προαιρετικά)


  • Total voters
    26
  • Poll closed .

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Θα δηλώσω και γω συμμετοχή για την πίτα (πιθανότατα και οι τρεις μας). Χωρίς να ξέρω τους χώρους μου φαίνεται πιο βολικό το garden bar. Για την ξενάγηση (αν τελικά έρθω, επιφυλάσσομαι) θα είμαι μόνη μου.
Ξέρω, δεν είμαι πολύ κατατοπιστική, σε λίγες μέρες όμως θα το σιγουρέψω.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Γεια σας και από μένα. +2 + ο μικρός για την πίτα. Σαν χώρο και εγώ θα πρότεινα το garden bar αν και δεν έχω πάει. Στο CIN CIN έχω πάει, ειναι πολύ ωραίο αλλά πιστεύω θα έχει κόσμο αρκετό και θα χαθούμε λίγο...Αν και από όσο είπε ο babaduma θα έχουμε ξεχωριστό χώρο. Ό,τι θέλετε. Για τι ώρα μιλάμε για την κοπή της πίτας?
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
υπολογιστε και εμενα στην ξεναγηση και την πιτα...τελικα θα ερθω Θεσσαλονικη εστω και αυθημερον :)

ΥΓ: δεν ξερω κανενα απο τα μερη, οποτε ελπιζω να βρεθει κανεις να με φερει μαζι :p
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λοιπόν να δηλώσω κι εγώ 2 άτομα (είπε και ο σύζυγος να έρθει για πρώτη φορά) στην ξενάγηση και στην πίτα και θα ψηφίσω το Cin Cin γιατί στο Garden bar διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για το θέμα φαγητού (όπως είχα αναφέρει Παρασκευή βράδυ που πήγαμε εμείς δεν είχε τίποτα φαγώσιμο), οπότε ίσως το Cin Cin είναι πιο ασφαλής επιλογή.΄
Καλώς να βρεθούμε. :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ΟΚ, απ'ό,τι βλέπω θέμα για την παραγγελία της πίτας δεν τίθεται, θα την παραγγείλουμε στο Housemade.

Όσοι δεν μετάσχουν στην ξενάγηση και πάνε κατ'ευθείαν στο μαγαζί που θα κοπεί η πίτα, να υπολογίζουν ώρα προσέλευσης μεταξύ 13:30 - 14:00. Το αν θα την κόψουμε στην αρχή ή αργότερα (αφού φάμε) το αποφασίζουμε εκεί.

Νομίζω ότι τώρα μπορώ να "ψηφίσω" κι εγώ για τον χώρο. Αν και - όπως είπα - μου άρεσαν και οι δύο, θα επιλέξω το Cin Cin διότι:
  1. Έχει πλήρες μενού φαγητού.
  2. Παρ'όλο που πιθανότατα δεν θα είναι όλοι καθισμένοι σε τραπέζια αλλά θα μοιραστούν και στις μπάρες, ο χώρος θα είναι ιδιωτικός.
  3. Ο υπεύθυνος του Garden Bar υπέδειξε ανευθυνότητα και έλλειψη επαγγελματισμού με το να μην υποβάλει - μια βδομάδα μετά - το μενού που αυτός πρότεινε να ετοιμάσει και να μας στείλει με email και παρά και την δεύτερη - τηλεφωνική - επαφή μου μαζί του. Αν δεν είχε σκοπό να το κάνει, γιατί το πρότεινε;
Τέλος πάντων, η άτυπη ψηφοφορία είναι ανοικτή ακόμη, φαίνεται ότι στο Garden Bar θα καταλήξουμε, την Πέμπτη θα δούμε πόσες συμμετοχές θα έχουμε τελικά, θα γράψουμε τα ονόματα για να διορθωθούν τα τυχόν λάθη και την Παρασκευή θα επικοινωνήσω για να κάνω την κράτηση.

Ευχαριστώ όσους ανταποκρίθηκαν στην ψηφοφορία και στις δηλώσεις συμμετοχής, όσοι δεν το κάνατε ακόμη, κάν'τε το για να βοηθήσετε να οργανωθεί καλύτερα η εκδήλωση.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά μου εγώ δε θα τα καταφέρω τελικά. Γενεθλιάζω γαρ και έχει κανονιστεί άλλο σουαρέ. Ήθελα πολύ να σας δω αλλά μου ήταν δύσκολο εξαρχής για τις 27. Να είμαστε καλά και θα σας έρθω κάποια άλλη στιγμή.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Εγώ δεν είχα ψηφίσει ως τώρα αλλά μετά από αυτά που ανέφερε o babaduma θα προτιμήσω το Cin Cin μιας και η συμπεριφορά είναι κάτι που πάντοτε είναι πολύ σημαντικό για εμένα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ΟΚ, απ'ό,τι βλέπω θέμα για την παραγγελία της πίτας δεν τίθεται, θα την παραγγείλουμε στο Housemade.

Όσοι δεν μετάσχουν στην ξενάγηση και πάνε κατ'ευθείαν στο μαγαζί που θα κοπεί η πίτα, να υπολογίζουν ώρα προσέλευσης μεταξύ 13:30 - 14:00. Το αν θα την κόψουμε στην αρχή ή αργότερα (αφού φάμε) το αποφασίζουμε εκεί.

Νομίζω ότι τώρα μπορώ να "ψηφίσω" κι εγώ για τον χώρο. Αν και - όπως είπα - μου άρεσαν και οι δύο, θα επιλέξω το Cin Cin διότι:
  1. Έχει πλήρες μενού φαγητού.
  2. Παρ'όλο που πιθανότατα δεν θα είναι όλοι καθισμένοι σε τραπέζια αλλά θα μοιραστούν και στις μπάρες, ο χώρος θα είναι ιδιωτικός.
  3. Ο υπεύθυνος του Garden Bar υπέδειξε ανευθυνότητα και έλλειψη επαγγελματισμού με το να μην υποβάλει - μια βδομάδα μετά - το μενού που αυτός πρότεινε να ετοιμάσει και να μας στείλει με email και παρά και την δεύτερη - τηλεφωνική - επαφή μου μαζί του. Αν δεν είχε σκοπό να το κάνει, γιατί το πρότεινε;
Τέλος πάντων, η άτυπη ψηφοφορία είναι ανοικτή ακόμη, φαίνεται ότι στο Garden Bar θα καταλήξουμε, την Πέμπτη θα δούμε πόσες συμμετοχές θα έχουμε τελικά, θα γράψουμε τα ονόματα για να διορθωθούν τα τυχόν λάθη και την Παρασκευή θα επικοινωνήσω για να κάνω την κράτηση.

Ευχαριστώ όσους ανταποκρίθηκαν στην ψηφοφορία και στις δηλώσεις συμμετοχής, όσοι δεν το κάνατε ακόμη, κάν'τε το για να βοηθήσετε να οργανωθεί καλύτερα η εκδήλωση.
Εγώ παραχωρώ την ψήφο μου στη @Bahari για να τη διαθέσει όπως νομίζει εκείνη :)

Αλλά αυτό με το 2. με ανησύχησε. Γίνεται να αφαιρέσουμε τελείως τα τραπέζια και να έχουμε μόνο μπάρα; Το καλό σε τέτοιες εκδηλώσεις είναι να έχουμε κινητικότητα για να κάνουμε διάφορα πηγαδάκια και να μπορούμε να μιλάμε όλοι με όλους. Το να είμαστε καθισμένοι σε θέσεις γύρω από τραπέζια δε βοηθάει και πολύ...
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Δεν διακινδυνεύω να μείνω νηστική...o_O....ούτε για αστείο! Cin Cin! Θέλω να ΦΑΩ!
Μετά από εκείνη την σούπα που άφησες νομίζω δεν σε εμπιστεύεται κανείς στο θέμα φαγητού. Μόνο αν ξεγελάσεις κανένα καινούριο μέλος :innocent:.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.430
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom