Κοπή πίτας 2020 στη Θεσσαλονίκη

Πότε θέλετε να γίνει η κοπή της πίτας στη Θεσσαλονική;


  • Total voters
    23
  • Poll closed .

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Τελευταια και καταιδρωμενη να ευχαριστησω τους αγαπημενους @babaduma και @Bahari για την αψογη διοργανωση. Καθε φορα που συναντω ολους σας χαιρομαι τοσο πολυ καθως μοιραζομαστε το ιδιο αντικειμενο ποθου τα ταξιδια. Αυτη τη φορα χαρηκα ακομα παραπανω καθως γνωρισα απο κοντα αγαπημενα μελη που ηθελα πολυ καιρο να γνωρισω... Καλη ταξιδιαρικη χρονια σε ολους με τρελα και πολλα χαμογελα
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Για να πετύχει μια εκδήλωση δεν χρειάζονται πολλά πράγματα - βασικά, δύο είναι οι παράγοντες επιτυχίας:

1) Αυτός που την διοργανώνει να δείξει ενδιαφέρον και να διαθέσει λίγο από τον χρόνο του.
2) Αυτοί για τους οποίους γίνεται η εκδήλωση να δείξουν ενδιαφέρον και να διαθέσουν λίγο από τον χρόνο τους (για να συμμετάσχουν).

Στην χθεσινή επιτυχή εκδήλωσή μας και οι δύο παράγοντες ήταν παρόντες - για την ακρίβεια, 41 "παράγοντες" ήταν εκεί... μια από τις πολυπληθέστερες εκδηλώσεις για κοπή τραβελστορικής πίτας στη Θεσσαλονίκη. Και γι αυτό - σαν άτυπος "διοργανωτής" - ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου όλους όσους βοήθησαν με την παρουσία τους.

Χάρηκα που είδα παλιούς φίλους/μέλη που είχα αρκετό καιρό να δω και να μιλήσω μαζί τους. Αλλά χάρηκα ακόμη περισσότερο που γνώρισα πολλά καινούργια μέλη που συμμετείχαν για πρώτη κι ελπίζω όχι για τελευταία φορά.

Αυτοί που - πιστεύω - χάρηκαν λίγο περισσότερο ήταν όποιοι κέρδισαν τα "φλουριά", δηλαδή οι @FRIDA08 , @Sassenach77 και η κόρη της @thaliaper. Οι τυχερές, μάλιστα, θα "εξαργυρώσουν" δύο φορές τα κέρδη τους:
  • Μια φορά "εξαγοράζοντας" μια συμμετοχή σε ημερήσια εκδρομή της επιλογής τους, από εκείνες που διοργανώνει το Trace your Eco , προσφορά της @Tracer
  • Μια δεύτερη φορά "εξαγοράζοντας" μια συμμετοχή σε όποια από τις επερχόμενες εκδρομές του Συναυλιοτουρισμού το επιθυμούν, προσφορά της @evaT που μας εξέπληξε ευχάριστα με την ανακοίνωσή της πριν την κοπή της πίτας.
Ευχαριστούμε τις γλυκύτατες κυρίες για τις προσφορές τους. Είναι σίγουρο ότι οι τυχερές της χθεσινής βραδιάς (αλλά και όσοι άλλοι από τα μέλη μας) συμμετάσχουν στις εκδρομές αυτές θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν το κλίμα που επικρατεί, να κάνουν νέες γνωριμίες με κοινά ενδιαφέροντα και - γιατί όχι - να δημιουργήσουν νέες φιλίες.

Να σημειώσω εδώ ότι αγνοούσα ότι υπήρχε τέτοια ομάδα που έκανε εκδρομές για παρακολούθηση συναυλιών στην Ελλάδα αλλά και στα Βαλκάνια και σε άλλους επιλεγμένους προορισμούς - και μάλιστα από το 2012. Το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον και - απ'ό,τι φαίνεται - δεν είμαι ο μόνος, αφού, απ'ό,τι διαβάζω στη σελίδα τους στο Facebook, έχουν πιστούς ακολούθους που στα χρόνια που πέρασαν εξέδραμαν μαζί τους σε πολλές συναυλίες. Η @evaT έχει γράψει ένα όμορφο κείμενο, μαζί με φωτογραφίες από την χθεσινή μας εκδήλωση και το έχει αναρτήσει στη σελίδα της ομάδας.

Αυτά τα ... ολίγα (όπως πάντα :p ) από μένα. Ελπίζω να τα ξαναπούμε από κοντά (με τους ίδιους αλλά και όχι μόνον) σε κάποια επόμενη μεγάλη εκδήλωση που μπορεί να μας προκύψει. Ο σπόρος έπεσε, αν φυτρώσει, θα βγάλει ωραίους καρπούς. Ανακοινώσεις (ελπίζω όχι πολύ) προσεχώς...
Νομίζω ότι πρέπει να σε ξανα ευχαριστήσω γιατί χάρη στη μάζωξη κινητοποιηθηκα και έκλεισα επιτέλους το ταξίδι στη Νέα Υόρκη που το σκεφτόμουν καιρό αλλά δεν το τόλμαγα !! Λέτε να βοήθησε και το φλουρί ?
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Νομίζω ότι πρέπει να σε ξανα ευχαριστήσω γιατί χάρη στη μάζωξη κινητοποιηθηκα και έκλεισα επιτέλους το ταξίδι στη Νέα Υόρκη που το σκεφτόμουν καιρό αλλά δεν το τόλμαγα !! Λέτε να βοήθησε και το φλουρί ?
Ελπίζω κ η συνομιλία μας να σε βοήθησε ...και ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε όλοι να βοηθιομαστε!
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Ελπίζω κ η συνομιλία μας να σε βοήθησε ...και ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε όλοι να βοηθιομαστε!
Εννοείται οτι με βοήθησε πολύ ! Μη μου δίνεις και πολύ θάρρος και σου γίνω φόρτωμα!!:airplane: Και δεν θα το πιστέψεις φεύγουμε Μάιο :clap::clap::clap:
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Kάπου πήρε το μάτι μου ότι θα γίνει νεο μάζεμα τον Μαρτιο. Ξέρει κάπoιος κάτι παραπάνω;
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
158
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τελικά μια μάζωξη είχε τρεις Θάλειες .Και πίστευα ότι είναι σπάνιο όνομα.
Ή ήταν 4;
Τελικά μια μάζωξη είχε τρεις Θάλειες .Και πίστευα ότι είναι σπάνιο όνομα.
Ή ήταν 4;
Εμ δεν ήρθες έχασες την ευκαιρία να γνωρίσεις τις υπόλοιπες
 
Μηνύματα
138
Likes
1.941
Συναντήσεις ...ανοιχτής καρδιάς! Αποτέλεσμα υγιούς χρήσης των φόρουμ. Η Σαλονικιώτικη πίτα έκανε σουξέ τελικά. Ευχές για εξάιτινγκ μάιλς, όμορφα σφάλματα και πραγματοποιημένα όνειρα...
.
...γιατί και τα όνειρα ...θυμώνουν όταν δεν τα πιστεύεις.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Πολλές ευχαριστίες στον @babaduma και στην @Bahari που ανέλαβαν για μια ακόμη χρονιά να μας μαζέψουν. Δυστυχώς φύγαμε πολύ νωρίς και δεν πρόλαβα να σας απολαύσω όλους όπως θα ήθελα. Γι' αυτό να πάμε σύντομα στα επόμενα, να μη χανόμαστε...
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Συναντήσεις ...ανοιχτής καρδιάς! Αποτέλεσμα υγιούς χρήσης των φόρουμ. Η Σαλονικιώτικη πίτα έκανε σουξέ τελικά. Ευχές για εξάιτινγκ μάιλς, όμορφα σφάλματα και πραγματοποιημένα όνειρα...
.
...γιατί και τα όνειρα ...θυμώνουν όταν δεν τα πιστεύεις.
"Συναντήσεις ...ανοιχτής καρδιάς! " Πόσο όμορφη διαπίστωση!!
Και εγώ αυτό εισέπραξα... Θετική διαθέση και χαρά που γνωρίστηκαμε από κοντά, όσοι τουλάχιστον προλάβαμε να συστηθούμε και να ανταλλάξουμε λίγες λέξεις. Την επόμενη φορά πρέπει να το συνδυάσουμε με μια ξενάγηση σε μνημεία της πόλης, όπως είχε γίνει και το 2018 και ήταν απίστευτη εμπειρία!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom