Κοροναϊός - Ανταποκρίσεις από το εξωτερικό.

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Σήματα του Κ.Ο.Κ. που αποικονιζουν την χρήση μάσκας στους στύλους, καθώς και διαγραμμιση πεζοδρόμων, έκαναν πρώτη εμφάνιση στο Ντίσελντορφ άκουγα στο ράδιο.

Πλέον έχει και η Κολωνία.

Δίνει την εντύπωση ότι δεν είναι κάτι που σε κάποιους μήνες, απλά θα ξηλώσουν τις ταμπέλες και όλα καλά, επιστρέφουμε εκεί που το αφήσαμε το ζήτημα.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σήματα του Κ.Ο.Κ. που αποικονιζουν την χρήση μάσκας στους στύλους, καθώς και διαγραμμιση πεζοδρόμων, έκαναν πρώτη εμφάνιση στο Ντίσελντορφ άκουγα στο ράδιο.

Πλέον έχει και η Κολωνία.

Δίνει την εντύπωση ότι δεν είναι κάτι που σε κάποιους μήνες, απλά θα ξηλώσουν τις ταμπέλες και όλα καλά, επιστρέφουμε εκεί που το αφήσαμε το ζήτημα.
Καλημέρα Θάνο.
Στο Ντίσελντορφ μήπως να ακύρωναν και καμία έκθεση που συνεχίζουν σα να μην τρέχει τίποτα; όταν ρωτάω μου λένε πως δεν μπορούν να αφήσουν την οικονομία. Εντωμεταξύ, κοντεύουν τα 200.000 κρούσματα, μακράν οι πρώτοι στη χώρα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλημέρα Θάνο.
Στο Ντίσελντορφ μήπως να ακύρωναν και καμία έκθεση που συνεχίζουν σα να μην τρέχει τίποτα; όταν ρωτάω μου λένε πως δεν μπορούν να αφήσουν την οικονομία. Εντωμεταξύ, κοντεύουν τα 200.000 κρούσματα, μακράν οι πρώτοι στη χώρα.
Γίνονται εκθέσεις ακόμη εκεί;Είχα την εντύπωση ότι ακυρώθηκαν και μεταφέρθηκαν όλες για το 2021.Μιλάω πάντα με βάση τι ισχύει για Φρανκφούρτη κυρίως.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Γίνονται εκθέσεις ακόμη εκεί;Είχα την εντύπωση ότι ακυρώθηκαν και μεταφέρθηκαν όλες για το 2021.Μιλάω πάντα με βάση τι ισχύει για Φρανκφούρτη κυρίως.
Και εγώ την ιδια εντύπωση είχα. Μεγαλη πίκρα η ονλαιν διοργανωση της εκθεσης βιβλίου και η ακυρωση της χριστουγεννιάτικης αγοράς στην Φρανκφουρτη. Ηταν ο πρώτος μου Νοεμβρης ως μόνιμη κατοικος και την περίμενα.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Γίνονται εκθέσεις ακόμη εκεί;Είχα την εντύπωση ότι ακυρώθηκαν και μεταφέρθηκαν όλες για το 2021.Μιλάω πάντα με βάση τι ισχύει για Φρανκφούρτη κυρίως.
Η Φρανκφούρτη έχει ακυρώσει τα πάντα μέχρι τον Απρίλιο τουλάχιστον. Εγώ έχω να δουλέψω για μία έκθεση το Μάιο και ακόμα δεν ξέρω αν θα γίνει με φυσική παρουσία ή διαδικτυακά.
Το Ντίσελντορφ επιμένει μέχρι στιγμής σε εκθέσεις Ιανουαρίου - Φεβρουαρίου, δεν έχουν ακυρωθεί, μετατεθεί ή άλλο. Θα δείξει.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Και εγώ την ιδια εντύπωση είχα. Μεγαλη πίκρα η ονλαιν διοργανωση της εκθεσης βιβλίου και η ακυρωση της χριστουγεννιάτικης αγοράς στην Φρανκφουρτη. Ηταν ο πρώτος μου Νοεμβρης ως μόνιμη κατοικος και την περίμενα.
Η ακύρωση της χριστουγεννιάτικης αγοράς ήταν πίκρα. Υπομονή, θα τη δεις άλλες χρονιές, αξίζει.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Στην Γαλλία πλέον λένε ξεκάθαρα ότι εστιατόρια, μπαρ κλπ θα παραμείνουν κλειστά στις γιορτές. Υποθέτω ότι δεν θα ανοίξουν ούτε πριν από αυτές έστω για λίγο. Έτσι κι αλλιώς είναι άγνωστο το πότε θα τελειώσει η καραντίνα.
 
Μηνύματα
117
Likes
159
Στην Γαλλία πλέον λένε ξεκάθαρα ότι εστιατόρια, μπαρ κλπ θα παραμείνουν κλειστά στις γιορτές. Υποθέτω ότι δεν θα ανοίξουν ούτε πριν από αυτές έστω για λίγο. Έτσι κι αλλιώς είναι άγνωστο το πότε θα τελειώσει η καραντίνα.
Το έχουν αφήσει να εννοηθεί δηλαδή...κυβερνητικοί παράγοντες;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Το έχουν αφήσει να εννοηθεί δηλαδή...κυβερνητικοί παράγοντες;

Παίζει η είδηση σήμερα σε όλα τα media άρα ναι σαν να λέμε οι κυβερνητικοί παράγοντες. Μάλιστα η είδηση λέει ότι πολύ πιθανόν να παραμείνουν κλειστά μέχρι 1η Φλεβάρη αλλά δεν ήθελα να κινδυνολογήσω.


Φυσικά οι μαγαζάτορες έχουν ξεσηκωθεί και πιέζουν να ανοίξουν στις γιορτές.

Αυτή την στιγμή υποτίθεται ότι μόνο τα μαγαζιά που πουλάνε είδη πρώτης ανάγκης είναι ανοιχτά. Όμως σε αυτά τα μαγαζιά επιτρέπεται να πουλάνε και άλλα είδη και αυτή την στιγμή ουσιαστικά είναι μονοπώλιο. Επίσης μεγάλες αλυσίδες όπως η micromania που πουλάει ηλεκτρονικά παιχνίδια λειτουργεί κανονικά και μπορείς να παραγγείλεις κάτι και να πας να το πάρεις απ'το κατάστημα. Αυτά τα 2 μέτρα 2 σταθμά έχουν εξοργίσει τον κόσμο.

Λογικά θα έχουμε σοβαρές αντιδράσεις απ'τους Γάλλους.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Το περισσότερο Η.Β. έχει αυστηρή καραντίνα πλέον (από σήμερα και η Δυτική Σκοτία), αλλά αν η καμπύλη δεν συνεχίζει να ανεβαίνει ελπίζουν ότι θα αυξήσουν τις ελευθερίες 4-5 μέρες γύρω στα Χριστούγεννα (24-28 Δεκ. διάβασα κάπου). Η αρχή που εγκρίνει τα εμβόλια έχει αρχίσει να λαμβάνει τα δεδομένα για το εμβόλιο της Pfizer και μόλις διέρευσε το πρόγραμμα εμβολιασμού, με την προυπόθεση ότη η Pfizer μπορεί να κατασκευάσει με τον ρυθμό που έχει υποσχεθεί.

https://www.hsj.co.uk/coronavirus/e...f-under-50s-by-end-of-january/7029015.article
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Η αρχή που εγκρίνει τα εμβόλια έχει αρχίσει να λαμβάνει τα δεδομένα για το εμβόλιο της Pfizer και μόλις διέρευσε το πρόγραμμα εμβολιασμού, με την προυπόθεση ότη η Pfizer μπορεί να κατασκευάσει με τον ρυθμό που έχει υποσχεθεί.

https://www.hsj.co.uk/coronavirus/e...f-under-50s-by-end-of-january/7029015.article
Απο ποια εταιρεια εκλεψαν μακετες εκει για να παρουσιασουν το προγραμμα εμβολιασμου? Σε μας εδω απο την Stirling Ultracold.
Εκτος αν ειναι οι Αγγλοι τιποτε κοροιδα που δεν διοριζουν μετακλητους και καθονται και τις ζωγραφιζουν μονοι τους, δηλαδη ελεος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.683
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom