Κουίζ – Πόσο budget ταξιδιώτης είσαι;

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.759
Είσαι ένας Cheap & Chic ταξιδιώτης


“Η ποιότητα δεν χρειάζεται να κοστίζει ακριβά” είναι το αγαπημένο σου ρητό, και δεν χάνεις ευκαιρία να το επαναλαμβάνεις στον εαυτό σου. Γιατί η τιμή δεν είναι το ζητούμενο, αλλά να τηρούνται τα ταξιδιωτικά σου στάνταρ. Θα δώσεις κάτι παραπάνω μόνο εφόσον πιστεύεις ότι αξίζει και γνωρίζεις πολύ καλά πως να ισορροπήσεις τις ανάγκες σου με την αισθητική σου.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
"Αν περίμενε από εσένα η τουριστική οικονομία της χώρας που επισκέπτεσαι, θα είχε σίγουρα φαλιρίσει!"
:haha::haha::haha:
Το ξέρω αλλά αν περίμενα και εγώ να κάνω ταξίδι με διαφορετικό τρόπο δεν θα είχα πάει ποτέ πουθενά:)
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Είσαι ένας Smart budget traveler

Αγαπάς τα ταξίδια και μέσα από αυτά ανακαλύπτεις το νόημα της ζωής σου. Πάντα αναζητάς έξυπνες εναλλακτικές για την διαχείριση των οικονομικών σου, δεν φοβάσαι να ρισκάρεις αλλά ξέρεις και πως να απολαμβάνεις το ταξίδι σου. Έχεις ξεκαθαρίσει τις προτεραιότητες σου και βαδίζεις πάντα σταθερά, χωρίς να χάνεις τον στόχο σου.

Μας πήρανε χαμπάρι...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Μια από τα ίδια. Είμαστε πολλοί εδώ τελικά...:)

Είσαι ένας Cheap & Chic ταξιδιώτης

“Η ποιότητα δεν χρειάζεται να κοστίζει ακριβά” είναι το αγαπημένο σου ρητό, και δεν χάνεις ευκαιρία να το επαναλαμβάνεις στον εαυτό σου. Γιατί η τιμή δεν είναι το ζητούμενο, αλλά να τηρούνται τα ταξιδιωτικά σου στάνταρ. Θα δώσεις κάτι παραπάνω μόνο εφόσον πιστεύεις ότι αξίζει και γνωρίζεις πολύ καλά πως να ισορροπήσεις τις ανάγκες σου με την αισθητική σου.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.273
Likes
7.914
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
...και εμεις !!!

Είσαι ο “Μια ζωή την έχουμε” ταξιδιώτης
“Μια φορά ταξιδεύεις” είναι κάτι που λες στον εαυτό σου σε κάθε σου ταξίδι, για αυτό και θέλεις να τα ευχαριστηθείς μέχρι το μεδούλι. Για αυτό η όποια οικονομία – αν υποθέσουμε ότι κάνεις – γίνεται πριν το ταξίδι και όχι κατά την διάρκεια του. Τα όρια που ίσως επιβάλλεις στον εαυτό σου στην καθημερινότητα εδώ δεν έχουν θέση, είσαι εραστής της απόλαυσης και ενίοτε της υπερβολής και δεν σκοπεύεις να στερηθείς τίποτα στο ταξίδι σου, ο κόσμος να χαλάσει.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Κ εγώ "cheap and chic" βγήκα αλλά ειλικρινά νιώθω πιο πολύ πως είμαι στη κατηγορία "Μια ζωή την έχουμε"!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ακόμη ένας Cheap & Chic ταξιδιώτης!

“Η ποιότητα δεν χρειάζεται να κοστίζει ακριβά” είναι το αγαπημένο σου ρητό, και δεν χάνεις ευκαιρία να το επαναλαμβάνεις στον εαυτό σου. Γιατί η τιμή δεν είναι το ζητούμενο, αλλά να τηρούνται τα ταξιδιωτικά σου στάνταρ. Θα δώσεις κάτι παραπάνω μόνο εφόσον πιστεύεις ότι αξίζει και γνωρίζεις πολύ καλά πως να ισορροπήσεις τις ανάγκες σου με την αισθητική σου."

Νομίζω ότι έχει πέσει αρκετά μέσα στον τρόπο που διαχειρίζομαι τα ταξίδια μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom