Κουβέντα να γίνεται

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.021

Δεν σε καταλαβαινω... ειλικρινα... θελω να δωσω τα φωτα μου και τις συμβουλες μου απο καθαρο συμφορουμιτικο ενδιαφερον και υπαρχουν κατι κακοπροαιρετοι τυποι που μετα απο τις κακες επιρροες στο τελευταιο τους ταξιδι (βλεπε ψευτικοι μπατσοι κλπ) αμφισβητουν το ποιόν μου....πφφφφ
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Δεν σε καταλαβαινω... ειλικρινα... θελω να δωσω τα φωτα μου και τις συμβουλες μου απο καθαρο συμφορουμιτικο ενδιαφερον και υπαρχουν κατι κακοπροαιρετοι τυποι που μετα απο τις κακες επιρροες στο τελευταιο τους ταξιδι (βλεπε ψευτικοι μπατσοι κλπ) αμφισβητουν το ποιόν μου....πφφφφ
χα χα χα... τι αλλο θα ακούσουμε απο την αρχιτεκτονα της συντριβής του τουρισμού της Αιγύπτου? Αιδώς Αργείοι.............
(δεν ξέρω αν ήταν ψευτικοι, ακόμα αναρωτιεμαι).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είναι τόσο το κρύο που τα ξεχνάμε τα -σταν όλα μαζί; Για πόσο κρύο μιλάμε; Ούτε για Μάρτιο; Ούτε ένα -σταν... ; Πάνω που κατέληγα σε ένα αχταρμά Σουδάν-Ισραήλ-Μυανμάρ-Ουζμπεκιστάν-Βιετνάμ με 15-20 μέρες στο καθένα...
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Είναι τόσο το κρύο που τα ξεχνάμε τα -σταν όλα μαζί; Για πόσο κρύο μιλάμε; Ούτε για Μάρτιο; Ούτε ένα -σταν... ; Πάνω που κατέληγα σε ένα αχταρμά Σουδάν-Ισραήλ-Μυανμάρ-Ουζμπεκιστάν-Βιετνάμ με 15-20 μέρες στο καθένα...




Από φεβρουαρίου και μετά μάλλον καλα θα είναι. Μου αρέσουν πολύ αυτοί οι αχταρμαδες!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν περιορίστείς στο Ουζμπεκιστάν ΟΚ αλλά τα Παμιρ δεν νομίζω ότι θα είναι εφικτό να τα επισκεφτείς την εποχή που θες. Καλό ο αχταρμας και ο χρόνος που θες να αφιερώσεις ανά χώρα με +- επαρκής. Διαφωνώ να αφήσεις έξω την Υεμένη αλλά έχω χάσει το λογαριασμό τι γίνεται εκεί.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δηλαδή στο Ουζμπεκιστάν για τι θερμοκρασίες μιλάμε Μάρτιο μήνα; Για πες και μια εκτίμηση ημερών. Ας πούμε:
Νότια Αίγυπτος: 5
Σουδάν 10
Ερυθραία 7
Ισραήλ 10
Μυανμαρ 15
Βιετναμ 15
Ουζμπεκισταν 15

και μένουν και κάποιες μέρες για λίγη Καντόνα και καμιά Μοσχα για τα connections. Πού εγκληματώ;
 

Peregrinator

Member
Μηνύματα
36
Likes
47
Αφού σε ενδιαφερει η αρχιαολογια να πας στις χωρες που εχουν και δεν εχεις παει αρα η μπουρμα σιγουρα δεν ξερω γιατι αφηνεις εξω μωνιμα την ιορδανια που εχει τοσα πραγματα και για σαουδικη αραβια εχουμε τις ακρες να παρεις βιζα κι εχει φοβερα πραγματα, επισης το μπαγκλαντες οσο ειδα απο αρχαια τιποτε αλλα η λιβυη εχει και πηγα τον προηγουμενο μηνα με σχετικη ασφαλεια και νομιζω και σου λειπει απο το παλμαρε σου και ενα πακισταν δες τη χαραπα εντυπωσιακο πραγμα και εχει και μουσεια που θα σεε ενθουσιασουν . Αμα πας σουδαν εδω ειμαστε μη μαθω οτι πηγες και δεν μας ρωτησες θα παρεξηγηθουμε.
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
σαουδικη αραβια εχουμε τις ακρες να παρεις βιζα κι εχει φοβερα πραγματα,.
off topicάρω αλλά αυτό ακούγεται ενδιαφέρον, μα εξαιρετικά ενδιαφέρον!!! Προσωπικό μήνυμα παρακαλώ να μην κανιβαλίσω το τόπικ του Γιώργου
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δηλαδή στο Ουζμπεκιστάν για τι θερμοκρασίες μιλάμε Μάρτιο μήνα; Για πες και μια εκτίμηση ημερών. Ας πούμε:
Νότια Αίγυπτος: 5
Σουδάν 10
Ερυθραία 7
Ισραήλ 10
Μυανμαρ 15
Βιετναμ 15
Ουζμπεκισταν 15
και μένουν και κάποιες μέρες για λίγη Καντόνα και καμιά Μοσχα για τα connections. Πού εγκληματώ;
Θα απαντήσω μόνο σε αυτά που έχω πάει και σε όσα είχα φτιάξει πρόγραμμα:
Νότια Αίγυπτος = αν εννοείς και Luxor μάλλον δεν φτάνουν
Ερυθραία = μια χαρά η βδομάδα, άντε 10 μέρες το πολύ αν έχουν ανοίξει κι άλλες περιοχές σε επισκέπτες
Μυανμάρ = μια χαρά για τα κλασσικά (μην ξεχάσεις το Κιακτίγιο)
Βιετνάμ = Θα σου πει ο babaduma καλύτερα αλλά καλές για να δεις αρκετά
Ουζμπεκιστάν = μια χαρά, τόσες μέρες αφιέρωνα κι εγώ στο πρόγραμμά μου. Από θερμοκρασίες τι να σου πω. Καλύτερα κάνε ένα google για ακρίβεια.
Μια χαρά ακούγονται όλα... την Υεμένη δεν βλέπω κι ανησυχώ
Καλό κυνήγι βίζας και εύρεσης αεροπορικών
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Συμφωνώντας κατά βάση με το προγρυλίσαντα γουρουνάκι, μια μικρή προσθήκη/διαφοροποίηση:
Για την Βιρμανία το 15θήμερο είναι πράγματι οκ για τα βασικά, ένας Yorgos όμως θέλει (υποθέτω) και κάτι παραπάνω. Εκτός λοιπόν από τα all time classic βάλε και 3-4 μέρες παραπάνω για μια γεύση από Χρυσό Τρίγωνο και από τα χωριά των μειονοτήτων Ann, Akha κλπ. στα περίχωρα της Kentung.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom