Κράτηση θέσεων μέσω διαδικτύου στον ΟΣΕ!!!!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Πριν λίγες μέρες που ήμουν στο σταθμό του ΟΣΕ στη Θεσσαλονίκη, ρώτησα πότε θα μπουν στο λογαριασμό μου τα χρήματα από το εισιτήριο που είχα για τις 28/1 (ημέρα απεργίας). Ο υπάλληλος μου είπε ότι τα χρήματα θα επιστραφούν σε μερικές μέρες, αλλά, ταυτόχρονα, μου σύστησε να κάνω και μια "αίτηση ακύρωσης εισιτηρίου web", λέγοντάς μου ότι σε 4-5 εργάσιμες από την αίτηση τα χρήματα θα επιστρέφονταν.
Επειδή ανακοινώθηκε γενική απεργία ΓΕΣΕΕ- ΑΔΕΔΥ για την Τρίτη 26-7, θεωρώ ότι μάλλον θα ακυρωθούν τα δρομολόγια και αναγκάστηκα να κλείσω εισιτήρια για την επόμενη μέρα. Αυτά που ήδη πλήρωσα θα μου επιστραφούν αυτόματα στην κάρτα μου, λοιπόν ή να κάνω αίτηση; Δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Επειδή ανακοινώθηκε γενική απεργία ΓΕΣΕΕ- ΑΔΕΔΥ για την Τρίτη 26-7, θεωρώ ότι μάλλον θα ακυρωθούν τα δρομολόγια και αναγκάστηκα να κλείσω εισιτήρια για την επόμενη μέρα. Αυτά που ήδη πλήρωσα θα μου επιστραφούν αυτόματα στην κάρτα μου, λοιπόν ή να κάνω αίτηση; Δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο.
Καταρχήν, η γενική απεργία είναι για την Τρίτη 16 Ιουλίου. Και, κατά δεύτερον, τα χρήματα σου επιστρέφονται αυτόματα στην κάρτα. Τις τελευταίες φορές που ο ΟΣΕ είχε απεργία, τα χρήματα μου επεστράφησαν αυτόματα. Ίσως αργήσουν λίγο, αλλά θα σου τα επιστρέψουν. Η διαδικασία επιστροφής ξεκινάει από τη στιγμή που στο "Το εισιτήριό μου" (και αφού βάλεις τον αριθμό του εισιτηρίου σου), υπάρχει η λέξη "Άκυρο" με κόκκινα γράμματα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Καταρχήν, η γενική απεργία είναι για την Τρίτη 16 Ιουλίου. Και, κατά δεύτερον, τα χρήματα σου επιστρέφονται αυτόματα στην κάρτα. Τις τελευταίες φορές που ο ΟΣΕ είχε απεργία, τα χρήματα μου επεστράφησαν αυτόματα. Ίσως αργήσουν λίγο, αλλά θα σου τα επιστρέψουν. Η διαδικασία επιστροφής ξεκινάει από τη στιγμή που στο "Το εισιτήριό μου" (και αφού βάλεις τον αριθμό του εισιτηρίου σου), υπάρχει η λέξη "Άκυρο" με κόκκινα γράμματα.
Ευχαριστώ, εκ παραδρομής έγραψα 26-7!
 

Stam337

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα, έχω χρεωστική κάρτα της Εθνικής. Μπορώ να αγοράσω εισιτήριο μέσω διαδικτύου από τον ΟΣΕ?
 

EFTERPI

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
εσεις ρε παιδια που ταξιδευετε συχνα.. θελω να κλεισω Α θεση παραθυρο ..ποιες θεσεις ειναι στο σχεδιαγραμμα?? αυτες που ειναι κολλητα στη γραμμη του πλαισιου?? :confused:
 

Duanito

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδια
Επειδη σας διαβαζω πολυ τραινοβιους ξερει κανεις να μου πει αν θελω να κανω κρατηση για 3 ατομα σε προσφορα του ΟΣΕ πως μπορω να 'κλεισω' διπλανες θεσεις?
και τα παιδια κατω των 4 δικαιουνται καθισμα? (μαλλον οχι) αλλα για καλου κακου ρωταω

Ευχαριστω πολυ
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Γεια σας παιδια
Επειδη σας διαβαζω πολυ τραινοβιους ξερει κανεις να μου πει αν θελω να κανω κρατηση για 3 ατομα σε προσφορα του ΟΣΕ πως μπορω να 'κλεισω' διπλανες θεσεις?
Διπλανές θέσεις που να είναι σε προσφορά είναι πολύ δύσκολο, έως αδύνατο, να πετύχεις. Κλείσε αυτές που είναι σε προσφορά και μετά αλλάζεις με τους διπλανούς σου (αν και όταν έχει πολύ κόσμο σε τέτοιες περιπτώσεις δημιουργείται μεγάλο μπέρδεμα).
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Guys ισχύει οτι υπαρχει φοιτητικό εισιτήριο στο δρομολόγιο Αθήνα-Θεσσαλονίκη ?
 

plolis

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα θέλω να κλείσω ηλεκτρονικά 2 εισιτήρια για ενήλικες και θα έχουμε μαζί μας και των 2 χρονών γιο μας, επειδή δεν έχουμε ξανά ταξιδέψει με τρένο, και επειδή μου έχουν πει ότι οι θέσεις δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, απλά επειδή δεν θέλω να δημιουργήσω θέμα εκείνη την ώρα και να είμαστε άνετε κατά τη διάρκεια του ταξιδιού Αθήνα-Πλατύ, μπορείτε να με συμβουλευσετε τι θα πρέπει να κάνω; δεν έχω πρόβλημα να είναι και Α θέση αρκεί να μην έχουμε πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Καλησπέρα θέλω να κλείσω ηλεκτρονικά 2 εισιτήρια για ενήλικες και θα έχουμε μαζί μας και των 2 χρονών γιο μας, επειδή δεν έχουμε ξανά ταξιδέψει με τρένο, και επειδή μου έχουν πει ότι οι θέσεις δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, απλά επειδή δεν θέλω να δημιουργήσω θέμα εκείνη την ώρα και να είμαστε άνετε κατά τη διάρκεια του ταξιδιού Αθήνα-Πλατύ, μπορείτε να με συμβουλευσετε τι θα πρέπει να κάνω; δεν έχω πρόβλημα να είναι και Α θέση αρκεί να μην έχουμε πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Τι εννοείς όταν λες ότι "οι θέσεις δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα";
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom