Ryanair Κράτηση μέσω τρίτων - verification

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Καλησπέρα σας, εγώ ξεκίνησα με βασική επιβεβαίωση και ολοκλήρωσε μόνο την μία. Εμένα μου είπε ότι έχω λάθος στοιχεία και έχω άλλες 4 προσπάθειες. Άλλο όνομα λέει χρήστη με αυτά που βάζω. Να σημειώσω ότι στην κράτηση υπάρχουν δύο ονόματα. Το ταξίδι είναι για Δεκέμβριο αλλά θέλει επιβεβαίωση με ταυτότητα την οποία εγώ έχω σκοπό να αλλάξω γιστι φοβάμαι πως δεν θα μου επιτραπεί η πτήση για Ιταλία καθώς είναι πάνω από 15 χρόνια. Έχω φτάσει στο σημείο να σκεφτώ να ξανά αγοράσω εισιτήρια. Έχω αγχωθεί τρέλα! Πρώτη φορά έτσι σε ταξίδι.
Θα σου επιτραπει η πτηση γιατι δεν κοιτανε ουτε το ονομα καλα καλα. Πεταξαμε με λαθος ονομα 2 φορες το καλοκαιρι.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Στη "βασική επιβεβαίωση" έλεγε έγκριση μέσα σε 7 μέρες, με προτεραιότητα αν πετάς σύντομα. Υποθέτω γι αυτό δεν έχω ενημέρωση ακόμα, αλλά όταν μου απαντήσουν θα ποσταρω.
 
Μηνύματα
42
Likes
113
Πριν μια εβδομαδα που πεταξα Παφο- Αθηνα ζητησε επιβεβαιωση. Εκανα τα παντα οπως ζητουσε και χρεωθηκα 0.59 ευρω στην καρτα μου, η οποια ηταν διαφορετικη απο αυτην που εβαλε το trip.com
Μολις χρεωθηκα αμεσως ειδα διαθεσιμο το πεδιο manage my booking, το οποιο ηταν νεκρο ως την επιβεβαιωση.
Η αληθεια ειναι οτι ολα τα ryan τα κλεινω απο την trip γιατι η εκπτωση ειναι καπου 20% σε σχεση με το επισημο σαιτ, και μονο εφοσον μιλαμε για ποσα κατω απο 18 ευρω, που ειναι το ανωτερο που εχω πληρωσει το 2023. Δεν νομιζω οτι η διαδικασια ειναι τοσο δυσκολη.
Για το 2024 δεν εχω την προθεση να κλεισω κατι με Ryan αλλα νομιζω οτι θα αποθαρρυνει αρκετους γιατι ειναι σπαστικο.
Δηλαδή πόσα χρήματα εξοικονόμησες κλείνοντας τα εισιτήρια της Ryanair μέσο του trip.com;
 

Mariasari

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Το όνομα που πρέπει να βάλεις είναι το όνομα με το οποίο έγινε η κράτηση και ως εκ τούτου συνδέεται με τον αριθμό κράτησης. Δεν πειράζει για την ταυτότητα, χρησιμοποίησε τη γιατί τώρα δεν κανεις check in, τη χρειάζονται μόνο για να δουν ότι η υπογραφή σου είναι ίδια με της ταυτότητας και είσαι το ίδιο πρόσωπο.
Οι κρατήσεις έγιναν με βασικό άτομο την Σοφία και λογαριασμό με μεηλ της Σοφίας και δεύτερο άτομο είμαι εγώ. Δλδ σε όλα θα βάζω την Σοφία ασχέτως που το εισιτήριο είναι για την Μαρία? Και θα είναι εντάξει? Επίσης την υπογραφή την βάλαμε σε μια λευκή Α4. Να φανταστώ ήταν λάθος και έπρεπε να γίνει σε κάποιο άλλο έγγραφο? (είμαστε ποντιες και οι δύο 😅😂)
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Οι κρατήσεις έγιναν με βασικό άτομο την Σοφία και λογαριασμό με μεηλ της Σοφίας και δεύτερο άτομο είμαι εγώ. Δλδ σε όλα θα βάζω την Σοφία ασχέτως που το εισιτήριο είναι για την Μαρία? Και θα είναι εντάξει? Επίσης την υπογραφή την βάλαμε σε μια λευκή Α4. Να φανταστώ ήταν λάθος και έπρεπε να γίνει σε κάποιο άλλο έγγραφο? (είμαστε ποντιες και οι δύο 😅😂)
Ναι η υπογραφή σου είναι οκ και ας είναι σε κόλλα Α4, εγώ την έβαλα σε post it😅. Όσο για το όνομα ναι θα βάλεις το κύριο όνομα που έγινε η κράτηση.
 

Travelfox

Member
Μηνύματα
32
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες +
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνία-Γη του Πυρός
Να επισημανω πως η δεκαπενταετια στην ταυτοτητα δεν ειναι θεμα που περνιεται αψηφιστα γιατι μπορει να σας φερει προβληματα απο το πουθενα. Το 2019 βρισκομουν Μπολονια, ταξιδεψα κανονικοτατα απο Ελλαδα για Ιταλια και δυστυχως λογω απεργιας επρεπε να παραμεινουμε εγω κι η ανηλικη κορη μου για ακομη δυο μερες στην Μπολονια. Μου εστειλε η οικογενεια μου χρηματα μεσω γνωστης εταιρειας και δεν μου τα εδιναν γιατι τοτε η ταυτοτητα μου ηταν 13 ετων ενω στην Ευρωπη το οριο ειναι 10 χρονια. Μου ζητουσαν διαβατηριο, εκανα χαμο και ευτυχως βρηκα ενα μικρο τους γραφειο (ειχαν αρκετα παραρτηματα εντος πόλης) μου εδωσαν τα λεφτα και μετα μου εστελναν μηνυματα να τους παω διαβατηριο λες κι αν ειχα αλλο εγγραφο τους το κρατουσα για εκπληξη!!! Στον ελεγχο διαβατηριων δεν αντιμετωπισα προβληματα ομως το γραφω για να το εχετε στο μυαλο σας, ποτε δεν ξερεις τι προκυπτει! Καλα να περασετε!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.862
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Καινούργιο πάλι κ τουτο: είχες στρες με την ελληνική ταυτότητα στην Ιταλία γιατι αν και δεν είχε περάσει η δεκαπενταετια από την ημερομηνία έκδοσης της, δεν σε εξυπηρετούν γιατί είχε περάσει δεκαετία.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Σήμερα έγινε το verification που είχα κάνει από την προηγούμενη Τετάρτη. Ήρθε και το mail από τη Ryanair.

:airplane:
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία

Mariasari

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Ναι η υπογραφή σου είναι οκ και ας είναι σε κόλλα Α4, εγώ την έβαλα σε post it😅. Όσο για το όνομα ναι θα βάλεις το κύριο όνομα που έγινε η κράτηση.
Θα το δοκιμάσουμε. Ελπίζω να είναι όλα καλά 😁
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Τουλάχιστον το site αποδείχθηκε τελικά αξιόπιστο (το επιβεβαίωσε έμμεσα και η paefstra), οπότε λογικά μέσα στη βδομάδα θα γίνει και το δικό σας verification φαντάζομαι. :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.540
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom