Πολωνία Κρακοβία διαμονή

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Επειδή και εγώ τα κοίταγα αλλά τελικα δεν κατέληξα σε αυτά, από άποψη απόστασης είναι το ίδιο. Αλλά το centrum βρίσκεται σε πιο ευχάριστη περιοχή και η διαδρομή που κάνεις με τα πόδια για να φτάσεις στην παλιά πολη είναι πιο όμορφη διπλα στο ποτάμι. Η άποψή μου δεν βασίζεται σε προσωπική εμπειρία αλλά ως αισθηση και λίγο που είχα κοιτάξει google maps (γιατί έχω μια τρέλα με αυτό).
Σ΄ευχαριστώ πολύ! θέλεις να μου πείς σε πιο έκλεισες εσύ να το δώ αν είναι πιο βολικό και σε προσιτή τιμή?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Σ΄ευχαριστώ πολύ! θέλεις να μου πείς σε πιο έκλεισες εσύ να το δώ αν είναι πιο βολικό και σε προσιτή τιμή?
Ευχαρίστως, αλλά δεν νομίζω οτι θα σε εξυπηρετήσουν οι επιλογές μου γιατί είναι άλλο το δικό μου concept. Εχω 3,5 έτων παιδί και δικό μου αμάξι. Οπότε έψαχνα, κάτι με παιδότοπο, parking και πισίνα. Δεν ήταν το κριτήριο η απόσταση.
Εχω κάνει 2 κρατήσεις και θα κρατήσω ένα από τα δυο. Το AC hotel by Marriot και το Mercure Krakow Fabryczna City.
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Ευχαρίστως, αλλά δεν νομίζω οτι θα σε εξυπηρετήσουν οι επιλογές μου γιατί είναι άλλο το δικό μου concept. Εχω 3,5 έτων παιδί και δικό μου αμάξι. Οπότε έψαχνα, κάτι με παιδότοπο, parking και πισίνα. Δεν ήταν το κριτήριο η απόσταση.
Εχω κάνει 2 κρατήσεις και θα κρατήσω ένα από τα δυο. Το AC hotel by Marriot και το Mercure Krakow Fabryczna City.
ok Ναι ευχαριστώ!

θα πάτε και Βαρσοβία?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
ok Ναι ευχαριστώ!

θα πάτε και Βαρσοβία?
Οχι, οι πτησεις θα ναι απο και προς Κατοβιτσε. Οποτε 1 βραδυ Κατοβιτσε και 3 Κρακοβια με επισκεψεις σε Αουσβιτς και αλατωρυχεια.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.317
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
καλημέρα σας!
μπορώ να έχω την γνώμη των ειδικών ;)
βρήκα αυτά τα 2 IBIS.. εσείς που ξέρετε ποιο είναι το πιο βολικό?
Hotel Ibis Krakow Centrum
Ibis Kraków Stare Miasto


ιδια τιμή και τα 2 ...λίγο πολύ τα σχόλια τα ίδια...δεν μπορώ να καταλήξω!
Θα έμενα στο πρώτο. Δίπλα στον σταθμό των τρένων και των λεωφορείων, δίπλα στην κεντρική πλατεία της πόλης με τα φαγάδικα, τα μπαρ και αρκετά σημεία νυχτερινής ζωής, αλλά και με έυκολη μετακίνηση προς την Εβραϊκή συνοικία.
Όχι ότι το άλλο είναι σε κακό σημείο, απλά έχεις περισσότερες μετακινήσεις με τα μέσα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
βασικά το ταξίδι θα μοιραστεί :
23-25/12/2023 κρακοβία
25-28/12/2023 βαρσοβία
Σου στελνω καποια που ειχα δει για Κρακοβια. Ειναι μονο ξενοδοχεια οχι διαμερισματα. Φυσικα εχει απειρες επιλογες.

★★★ Leonardo Boutique Hotel Krakow Old Town, Κρακοβία, Πολωνία

★★★ Best Western Plus Krakow Old Town, Kraków, Polska

★★★ Hotel Rezydent, Kraków, Polska

★★★ Hotel Pod Wawelem, Κρακοβία, Πολωνία
 
Last edited:

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Σου στελνω καποια που ειχα δει για Κρακοβια. Ειναι μονο ξενοδοχεια οχι διαμερισματα. Φυσικα εχει απειρες επιλογες.

★★★ Leonardo Boutique Hotel Krakow Old Town, Κρακοβία, Πολωνία

★★★ Best Western Plus Krakow Old Town, Kraków, Polska

★★★ Hotel Rezydent, Kraków, Polska
σ 'ευχαριστώ πάαρα πολύ! θα τα κοιτάξω!:clap:
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
καλημέρα σας!
μπορώ να έχω την γνώμη των ειδικών ;)
βρήκα αυτά τα 2 IBIS.. εσείς που ξέρετε ποιο είναι το πιο βολικό?
Hotel Ibis Krakow Centrum
Ibis Kraków Stare Miasto


ιδια τιμή και τα 2 ...λίγο πολύ τα σχόλια τα ίδια...δεν μπορώ να καταλήξω!
Θα έμενα στο πρώτο. Δίπλα στον σταθμό των τρένων και των λεωφορείων, δίπλα στην κεντρική πλατεία της πόλης με τα φαγάδικα, τα μπαρ και αρκετά σημεία νυχτερινής ζωής, αλλά και με έυκολη μετακίνηση προς την Εβραϊκή συνοικία.
Όχι ότι το άλλο είναι σε κακό σημείο, απλά έχεις περισσότερες μετακινήσεις με τα μέσα.
@psilos τώρα που ξανα μελέτησα το θέμα...νομίζω ότι το 2 είναι απένταντι απο κεντρικό σταθμό και κοντά στην πόλη...κάνω λάθος? ή τα σύγχησες ? :rolleyes:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.317
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@psilos τώρα που ξανα μελέτησα το θέμα...νομίζω ότι το 2 είναι απένταντι απο κεντρικό σταθμό και κοντά στην πόλη...κάνω λάθος? ή τα σύγχησες ? :rolleyes:
Έτσι ακριβώς είναι, το Ibis Kraków Stare Miasto βλέπω ότι είναι δίπλα στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό, σε αρκετά βολική τοποθεσία. Εγώ αυτό θα επέλεγα.
Όχι ότι το άλλο είναι σε άσχημο σημείο.
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Έτσι ακριβώς είναι, το Ibis Kraków Stare Miasto βλέπω ότι είναι δίπλα στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό, σε αρκετά βολική τοποθεσία. Εγώ αυτό θα επέλεγα.
Όχι ότι το άλλο είναι σε άσχημο σημείο.

ωραία! ευχαριστώ πολύ! επιτέλους μετά απο μελέτη εδώ κατατοπίστηκα!! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.133
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom