Κρασιά του Κόσμου

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ήρθε από τη Γαλλία, περιμένοντας καρτερικά να πέσει το κρύο για να ψήσουμε τα ψάρια (φαγκρί και τσιπούρες).
Όπως λέει και η ετικέτα του, επιγευση απο ροδάκινο, μάνγκο και αχλάδι, ιδανικό για θαλασσινά. Επιβεβαιώνω! ;)

IMG_20220130_142223.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.676
Ήρθε από τη Γαλλία, περιμένοντας καρτερικά να πέσει το κρύο για να ψήσουμε τα ψάρια (φαγκρί και τσιπούρες).
Όπως λέει και η ετικέτα του, επιγευση απο ροδάκινο, μάνγκο και αχλάδι, ιδανικό για θαλασσινά. Επιβεβαιώνω! ;)

View attachment 386734
Ψηλέ εγώ θα το δοκίμαζα με τα κρεατικά που έχεις πίσω. Αυτό θα το συνόδευα με λιγότερο
λιπαρά ψάρια. (Καλά είναι προσωπικό βίτσιο) Με κανένα τόνο ή μπακαλιάρο ή γλώσσα.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
811
Likes
10.212
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Σαββατοκύριακο με κρασιά από τη Χιλή.Το Carmenere όπως πάντα πολύ καλό,σταθερή αξία και αγαπημένη μου ποικιλία,συστήνεται.

carmener.jpg
carmenere.jpg


Αντιθέτως το Merlot δεν ήταν καλό,άνευρο και χωρίς σώμα.

oino.jpg

oin.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Που το πρόσεξες!!!
Μου αρέσουν πολύ τα επιτραπέζια παιχνίδια! Εννοείται οτι έχω Monopoly στο σπίτι και οι κάρτες της είναι χαρακτηριστικές :)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Μοναστηριακό κρασί αυτή τη φορά, Πεδίον Αγίου Σάββα από την Ιερά Μονή Χιλανδαρίου. Ωραίο κόκκινο, συνοδεύει με επιτυχία κρεατικά.

Περιγραφή κλεμμένη από το internet : "Ερυθρός οίνος με σκούρο πορφυρό χρώμα και μωβ ανταύγειες. Στο στόμα είναι πλούσιο με αρώματα μαύρων φρούτων, γλυκόριζας και νότες από δέρμα και κασίς, όπου παράλληλα βγαίνουν και οι τανίνες, δημιουργώντας μια μακρά επίγευση".
IMG_20220212_145233.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.792
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom