Κροατία Κροατία και δαλματικές ακτές

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Επιστροφή!

Τέλος οι διακοπές. Πίσω στο αγαπημένο μας φόρουμ, μέχρι τις επόμενες. Πως να την βγάλουμε αλλιώς;


Το οδικό ταξίδι στα Δυτικά Βαλκάνια ήταν από τα πιο ενδιαφέροντα που έχω κάνει! Περιοχές λίγο πολύ άγνωστες, τεράστιες εκπλήξεις!

Ως ένδειξη ευγνωμοσύνης στο forum εροιμάζω special αναλυτικό travelstory! Θα προσπαθήσω να ξεκινήσω σύντομα.. ξέρετε όμως τώρα.. είναι δύσκολη περίοδος.. επιστροφή στην δουλειά, προσαρμογή κτλ.

I'll be back soon...
 

nikos-mpia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα μπορουσε καποιος να μου στειλει διευθηνσεις απο ξενοδοχεια που μεινατε ή τα hostel?Φευγω σε αρχες ιουλιου για κροατια οδικως μεσω αλβανιας
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα μπορουσε καποιος να μου στειλει διευθηνσεις απο ξενοδοχεια που μεινατε ή τα hostel?Φευγω σε αρχες ιουλιου για κροατια οδικως μεσω αλβανιας
Εμείς (τα γράφει ο ipanag παραπάνω) μείναμε σε hostels που κλείσαμε από το hostelworld.com.

Guesthouse Suranj, Kotor, Montenegro (2 διανυκτερέυσεις)
Kusalo Hostel, Dubrovnik (2 διανυκτερέυσεις)
Hostel Split Mediterranean, Split (1 διανυκτέρευση)
Guesthouse Rose, Sarajevo (2 διανυκτερέυσεις)

Το Hostel Split Mediterranean δεν το συνιστώ (ούτε καν ζεστό νερό δεν είχε, ενώ το private τρίκλινό τους ήταν ένα διπλό κρεββάτι κι ένα ράντσο).
 

yiorgos

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία, Ισλανδία
Ετοιμάζομαι για αυγουστιάτικο ταξίδι με αυτοκίνητο στο Dubrovnik και ήδη έχω βρει αρκετές χρήσιμες πληροφορίες στο τόπικ.

Σκέφτομαι να πάω μέσω Φυρομ, Αλβανίας και Μαυροβουνίου ενώ για την επιστροφή μάλλον μέσω Σερβίας-Φυρομ. Για τα διόδια λίγο πολύ είμαι καλυμμένος απ΄τα ποστ σας. Θα ήθελα όμως να μάθω αν υπάρχουν τέλη εισόδου-εξόδου στις χώρες που αναφέρω (και πόσα ??? είναι)..
 

nikos-mpia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επιστροφη

Τελικα πηραμε την αποφαση και ξεκινησαμε το ταξιδι χωρις να κανουμε κρατηση πουθενα!Υπεροχα!Περασαμε υπεροχα!Θα επανελθω με περισσοτερες λεπτομερειες και φωτο!
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Kαμιά ιδέα για το πως να φτάσω Σπλίτ απο Θεσσαλονίκη,χωρίς δικό μου αυτοκίνητο και χωρίς αεροπλάνο.
Με τρένα και λεωφορεία...??
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Kαμιά ιδέα για το πως να φτάσω Σπλίτ απο Θεσσαλονίκη,χωρίς δικό μου αυτοκίνητο και χωρίς αεροπλάνο.
Με τρένα και λεωφορεία...??
Με πλοία καλύτερα. Ηγουμενίτσα-Ancona, και μετά Ancona-Split.
 

fz6man

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα και απο μενα σεπτεμβριο θα κανω ενα ταξιδι Σερβια Μαυροβουνιο κροατια και ισως σλοβενια και γυρισω με το καραβι απο ιταλια , θα ηθελα να ρωτησω , σκεφτομαι να διανυκτερευσω στο νις πρωτη μερα και θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει καποια σταση στο κοτορ? σκεφτομαι να διανυκτερευσω ντουμπροβνικ (δεν θα μπω αλβανια καθολου θα ερθω απο Θεσσαλονικη ) (λογο του οτι ειμαι με μηχανη δεν μπορω να ταξιδευω πανω απο 600 χιλιομετρα τοσο ειναι οι αντοχες μου )
υ.π Ποσα χιλιομετρα ειναι περιπου Νις ντουμπροβνικ ?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Νις-Ντουμπροβνικ είναι 534 χλμ σύμφωνα με το viamichelin
Routes Ni? Dubrovnik ViaMichelin: Route finder Ni? Dubrovnik

Κοτορ είναι πανέμορφα και θα ευχαριστηθεις πολύ τη διαδρομη στον κολπο του κοτορ ....να μεινεις οπωσδήποτε .....
...... τουλάχιστον 2 βράδυα και να το χρησιμοποιήσεις ως βάση για εκδρομές στο πανέμορφο Μαυροβούνιο! (Νο 1 προτεραιότητα από τα μερη που θα δεις στο ταξίδι σου, κατ' εμέ).
 

fz6man

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ευχαριστω κατα την γνωμη σας καλυτερα διαμονη κοτορ παρα ντουμπροβνικ? και ποσα χιλιομετρα ειναι ρωταω γιατι δε μπορω να το βρω στο αρτη πιθανων κανω κατι λαθος .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom