Κυπαρίσσι...αξίζει?

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Αγαπητοί travelstorίτες, θα ήθελα για μια ακόμη φορά τη γνώμη σας!
Σκέφτομαι ένα από τα επόμενα σ/κ να κατέβω Λακωνία. Μπορεί να μου πεί κάποιος αν αξίζει μία επίσκεψη στο Κυπαρίσσι?
(Αλήθεια που έχει χαθεί κι αυτή η dorotija που είναι ειδική επί της Λακωνίας?)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εδώ είμαστε!!!!!!!!
vario το κυππαρίσι ειναι ένας τόπος που είχα ερωτευτεί! δεν έχω δεί πιο καθαρή θάλασσα ,και έξω το ψιλό βότσαλο που μου αρέσει πολύ.κάνεις όλο τον γύρο απο το χωριό και βρίσκεσαι στην απίθανη παραλία που σου λέω,εκτός αυτή που υπάρχει μέσα στο χωριό.
έχω πάει δύο φορές.την πρώτη φορά ήταν όνειρο.την δεύτερη μου την χαλασαν κάτι κότερα που κατέκλεισαν την μαγευτική αυτή γωνιά,και είδα οτι.νεόπλουτοι ήρθαν απο αθήνα,οικογενειακώς με τα σκαφάκια τους ,με τύπισσες ντυμένες ασορτί ρόζ μαγιω,ρόζ πασούμια,ρόζ κορδέλα,και ρόζ σκύλο!! μία μάλιστα έκανε πεντικιούρ στο κατάστρωμα ...γιατί το λέω αυτό.γιατί αυτό συνεπάγεται...μπουκάλια στην θάλασσα,τις ταινίες του πεντικιούρ στην θάλασσα,οτι σκατά τους περίσευαν στην θάλασσα....πλακώθηκα με μία λοιπόν απο αυτές άσχημα,την είπα κότα με είπε φρικιό,και έτσι με άσχημες εντυπώσεις,άφησα το αγαπημένο μου μέρος ...
δεν σε απογοητεύω..έτσι και αλιώς να πάς.και μόνο η διαδρομη αξίζει πολλα.ειδικά άν πάς πρίν απο τον ιούλιο,σίγουρα θα απολαύσεις τα καλύτερα.πηγαίνει και ταχύπλοο απο πειραια συχνά.εγώ είχα πάει με πλοιο απο κρήτη-γύθειο και μετά οδικώς ...
έχει αρκετά δωμάτια για να μείνετε και πολύ καλές τιμές ...ειλικρινα΄αξίζει να το προσπαθήσεις ..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
εδώ είμαστε!!!!!!!!
vario το κυππαρίσι ειναι ένας τόπος που είχα ερωτευτεί! δεν έχω δεί πιο καθαρή θάλασσα ,και έξω το ψιλό βότσαλο που μου αρέσει πολύ.κάνεις όλο τον γύρο απο το χωριό και βρίσκεσαι στην απίθανη παραλία που σου λέω,εκτός αυτή που υπάρχει μέσα στο χωριό.
έχω πάει δύο φορές.την πρώτη φορά ήταν όνειρο.την δεύτερη μου την χαλασαν κάτι κότερα που κατέκλεισαν την μαγευτική αυτή γωνιά,και είδα οτι.νεόπλουτοι ήρθαν απο αθήνα,οικογενειακώς με τα σκαφάκια τους ,με τύπισσες ντυμένες ασορτί ρόζ μαγιω,ρόζ πασούμια,ρόζ κορδέλα,και ρόζ σκύλο!! μία μάλιστα έκανε πεντικιούρ στο κατάστρωμα ...γιατί το λέω αυτό.γιατί αυτό συνεπάγεται...μπουκάλια στην θάλασσα,τις ταινίες του πεντικιούρ στην θάλασσα,οτι σκατά τους περίσευαν στην θάλασσα....πλακώθηκα με μία λοιπόν απο αυτές άσχημα,την είπα κότα με είπε φρικιό,και έτσι με άσχημες εντυπώσεις,άφησα το αγαπημένο μου μέρος ...
δεν σε απογοητεύω..έτσι και αλιώς να πάς.και μόνο η διαδρομη αξίζει πολλα.ειδικά άν πάς πρίν απο τον ιούλιο,σίγουρα θα απολαύσεις τα καλύτερα.πηγαίνει και ταχύπλοο απο πειραια συχνά.εγώ είχα πάει με πλοιο απο κρήτη-γύθειο και μετά οδικώς ...
έχει αρκετά δωμάτια για να μείνετε και πολύ καλές τιμές ...ειλικρινα΄αξίζει να το προσπαθήσεις ..
Η αλήθεια είναι ότι έχει ψιλοπέσει διαφήμιση και πιθανώς να πέσω σε τίποτα σκαφάτους... Αλλά τόση ομορφιά που περιγράφεις αξίζει τον κόπο. Ευχαριστώ!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Είναι έτσι. Αυτή είναι η μια μεριά της προβλήτας. Το υπόλοιπο χωριό έχει άσπρα σπιτάκια και λουλουδιασμένες αυλές. Το τοπίο είναι πανέμορφο, αξίζει να έχεις και αυτοκίνητο να κάνεις και κανά δυό διαδρομές. Πολύ χαριτωμένα δωμάτια στο ξενοδοχείο Κυφάντα.
index1.jpg Η παραλία ατελείωτη.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Πού είσαι βρε ΕΡΣΗ? Χάθηκες...:(

Ωραία! 2 στα 2 τα καλά σχόλια για Κυπαρίσσι!!! :clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χάθηκα για καλό: Επίσκεψη στα δάση της Δράμας. Μια μαγεία... Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και πληροφορίες.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Χάθηκα για καλό: Επίσκεψη στα δάση της Δράμας. Μια μαγεία... Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και πληροφορίες.
μας έλειψες έρση!!! το forum έκανε κοιλιά....:D
είχε λύκους το δάσος??:bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και λύκους και αρκούδες και ζαρκάδια και ελάφια και αγριογούρουνα και αετούς και γεράκια και αλεπούδες και κουνάβια. Εμείς είδαμε μόνο λαγούς, αετούς και έναν λύγκα. Εκπληκτικό δάσος.
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα και τολμώ να πω ότι όσο μου άρεσαν οι διακοπές μου στο Κυπαρίσσι και στην ελαφόνησο, δε μου άρεσαν πουθενά αλλού!!!
Το Κυπαρίσσι είναι παράδεισος!!! Παρατάς το αυτοκίνητο και χαλαρώνεις πλήρως!!! Ειδικά για οικογένεια με παιδάκια...σούπερ!!! Και πολύ φτηνά!

Και το καλύτερο ... εκεί δέχτηκα μια υπέροχη πρόταση γάμου, στην παραλία, χωρίς να το περιμένω!!!! :clap::clap::clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Την αποδεχτηκες; Για να πανηγυριζεις, υποθετω οτι είπες το ναι! Αντε και καλά στέφανα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom