Κυριακάτικη έξοδος για φαγητό - μισή ώρα από Αθήνα

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
επειδή η καθημερινότητα όσο πάει και βαραίνει έχω αποφασίσει τη μοναδική έξοδο της Κυριακής με φίλους να τη συνδυάζω με ωραίο τοπίο/φύση -βουνό ή θάλασσα).

Έχετε προτάσεις για πολύ μίνι εκδρομή για φαγητό σε απόσταση μισής ώρας (max τριών τετάρτων) από την Αθήνα?

δεν τις ξέρω καθόλου τις κοντινές περιοχές, μια φορά οι φίλοι με πήγαν στα Καλύβια για να φάω καλά, αλλά έφριξα με την περιοχή, την πολυκοσμία και δεν ενθουσιάστηκα με το φαγητό. απόλυτη αποτυχία.

περιμένω συγκεκριμένες προτάσεις για μέρη και ταβέρνες
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Fitziano το έω διαβάσει το θέμα, αλλά αναφέρεται σε μεγαλύτερες απόστάσεις.
Εγώ έλεγα για πολύ πιο κοντινές για αυτό το άνοιξα. π.χ δεν ξέρω αν αξίζει χειμώνα η παραλία του Μαραθώνα, η Αυλώνα, η Βαρυμπόπμη.... η Ελευσίνα

για τόσο κοντά μιλάμε.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Κυριακή όπου και να πας θα γίνεται χαμός από κόσμο. Από εκεί και πέρα δες Πάχη για ψάρι δίπλα στη θάλασσα, δες Καταφύγιο Μπάφι στην Πάρνηθα για έλατο. Όμως και τα δύο γύρω στη μία ώρα (Η Πάχη με Αττική οδό ίσως λιγότερο). Σε μισή ώρα δεν νομίζω να βρεις κάτι σε εκδρομή εκτός Αθήνας.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.281
Μισή ώρα?Γιατί τόσο λίγο?

Φυσικά και δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.

Θάλασσα?Καβούρι/Βουλιαγμένη ή Ραφήνα/Νέα Μάκρη/Μαραθώνας(και πάλι ανάλογα με την κίνηση μπορεί να χρειαστεί πιο πολύ).

Χωρίς θάλασα,καμμία Βαρυμπόμπη/Πεντέλη-Διόνυσος/Πάρνηθα?
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
οκ ας πούμε απόσταση 1 ώρας. είχα στο μυαλό μου προτάσεις για το πολύ απλό.

Ξεκινάς κατά τις 2, φτάνεις 3, χαζεύεις τρως μέχρι τις 6 και 7 το απόγευμα είσαι σπίτι.
μου λέτε π.χ Μαραθώνα, αλλά κάτι ποιό συγκεκριμένο? ή δεν μου λέτε αν κάποια από αυτές τις κοντινές περιοχές αξίζει ή δεν αξίζει σε σχέση με άλλες.
μάλλον είναι το αυτονόητο για σας τους Αθηναίους αλλά επειδή εγώ είμαι καινούργια στην πόλη δνε τις γνωρίζω και δεν ξέρω τι λένε, για αυτό χρειάζομαι πληροφορίες.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Να πας Λουτράκι. Στον ΝΑΟ. Θα παίξεις, θα τζογάρεις, θα χλαπακιάσεις, θα πιείς καφέ στα πέριξ, θα δεις και αρχαία αν γουστάρεις και το βραδάκι θα είσαι σπίτι σου.
Βασικό δε είναι, ότι άμα παίξεις και κερδίσεις, με τα κερδη σου χτυπάς και μια Κούβα μετά....
http://www.clubhotelloutraki.gr/
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.281
οκ ας πούμε απόσταση 1 ώρας. είχα στο μυαλό μου προτάσεις για το πολύ απλό.

Ξεκινάς κατά τις 2, φτάνεις 3, χαζεύεις τρως μέχρι τις 6 και 7 το απόγευμα είσαι σπίτι.
μου λέτε π.χ Μαραθώνα, αλλά κάτι ποιό συγκεκριμένο? ή δεν μου λέτε αν κάποια από αυτές τις κοντινές περιοχές αξίζει ή δεν αξίζει σε σχέση με άλλες.
μάλλον είναι το αυτονόητο για σας τους Αθηναίους αλλά επειδή εγώ είμαι καινούργια στην πόλη δνε τις γνωρίζω και δεν ξέρω τι λένε, για αυτό χρειάζομαι πληροφορίες.
Ξεκινάς λίγο αργά αλλά αυτό είναι θέμα δικό σου.Οπως έγραψε και ο φίλος Κυριακή λίγο πολύ γίνεται χαμός.Οποτε τελικά αν ευχαριστηθείς εξαρτάται απο τον κόσμο την κίνηση κτλ.Μια βόλτα στον Μαραθώνα αξιζει,μπορείς αν θέλει να το συνδυάσεις με Πεντέλη-Διόνυσο.Πηγαίνεις Πεντέλη και μετά προς Διόνυσο και φθάνεις Νέα Μάκρη.Αν δε σ' αρέσει εκει συνεχίζεις για Μαραθώνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom